Aktualności:

Zgłaszanie kandydatów do drugiej rundy FA

Menu główne
Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Maj 20, 2024, 07:41 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 895
  • Wątków w sumie: 32
  • Online today: 4
  • Online ever: 45
  • (Lut 06, 2024, 07:26 PM)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 1
Total: 2

1 Gość, 1 Użytkownik
Gimpek

Dyskusje nt. FFF

Zaczęty przez Dobry, Paź 16, 2023, 01:43 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gattsu

Panowie, skąd ten pospiech z podnoszeniem startowego ? Sezon już się rozpoczął, zgłoszenia wystartowały (automatem jak rozumiem), dlaczego zmieniamy zasady w trakcie gry ? Gdzie nam się tak spieszy, bo trochę nie rozumiem ? Zagłosowałem za zmianami, ale nie widzę powodu, by wprowadzać to na chybcika w trakcie trwania pierwszego wyścigu. 

Samo podniesienie startowego w ogóle nie rozwiązuje problemu jaki mamy. To czysty zysk dla najlepszych, bo im wyższe startowe tym bardziej rentowni są kolarze gromadzący po 1k punktów i więcej. A tacy w okolicach 300 pkt, szczególnie w I lidze stają się problemem i zamiast przynosić wymierne korzyści kończą sezon niemal "na zero", bo startowe zjada większość punktów. I potem nie ma co się dziwić, że nie ma chętnych na Costę za 50%.

Już te nieszczęsne 5% niższe zniżki za przedłużenie były lepszym pomysłem, bo przynajmniej częściowo zachęcamy do puszczania kolarzy na FA (raz, bo będą droższe przedłużenia, więc mniej kasy a dwa, że trochę mniej opłacalne będzie ciągłe przedłużanie).

Czytając dyskusję widzę, że wpadamy w błędne koło. Sporo graczy hołduje zasadzie, że licytują póki mają kasę, ograniczają liczbę licytacji do liczby posiadanych slotów i w efekcie kończą z niczym. Oczywiście, można tak grać, ale nie tylko na tym ta gra polega. Osobiście nie rozumiem fenomenu takiego stylu, brak w tym jakiegoś elementu taktyki, kombinowania, negocjacji z innymi. Zamiast tego podbijasz, podbijasz aż się kasa skończy i tyle w sumie... Z drugiej strony wydaje mi się, że Ci sami gracze optują, by FA było bogatsze. Ale jakim sposobem miałoby być jeśli jednocześnie przedłużają niemal cały swój skład ? Cała reszta robi to samo i na FA trafiają dziadki i parę talentów do rozdysponowania przez najlepszych. 

Jednocześnie ceny wciąż są dosyć niskie. Niemal wszyscy sensowni weterani poszli poniżej ilości punktów zdobytych w ubiegłym sezonie. Jednocześnie sporo graczy zostało z kasą na koncie. Jasne, można zakładać, że mają długoterminowy plan i oszczędzają gotówkę na lepsze FA, ale jakoś nie wierze, by to była przyczyna w każdym przypadku. Z mojej perspektywy, nie wykorzystali szansy, nie zarzucili wystarczająco szeroko sieci jak mawia Dobry i nie skorzystali z okazji jakie dają licytacje. Gdyby na Barguilu, Woodsie, Thomasie (i kto tam jeszcze był..) był w licytacji co najmniej jeden gracz ekstra z nadmiarem gotówki to nawet jakby finalnie tych kolarzy przegrali to przynajmniej ceny byłyby wyższe na czym tak bardzo wszystkim zależy.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

Urbi

Dokładnie tu zgadzam się z Gattsu. Tyle było dyskusji, kilka fajnych pomysłów, a my na szybcika głosujemy jakiś jeden o którym wcześniej nic prawie nie pogadaliśmy i to po licytacjach, gdzie akurat cześć graczy mogłaby mieć inna strategie, bo wiadomo że kolarze 100-300 pkt stają się dużo mniej rentowni niż przed tą zmiana.

arekw29

Co się tu kurwa odpierdala? Zamiast rozmowy są z dupy zmiany w trakcie gry? Przy tak niewielkiej różnicy głosów, serio?! Poza tym w innym temacie jest ankieta dotycząca licytacji.
Czemu mamy tam wybierać tylko jedną najbardziej popularną opcję bo tego też nie rozumiem. Nie możemy pogadać o zmniejszeniu liczby zgłoszeń i braku możliwości przebijania ponad stan (liczbowy i kwotowy)? Jak mamy wprowadzać jakieś zmiany to może z głową i niekoniecznie od razu...

PaVelo

Cytat: arekw29 w Mar 18, 2024, 11:51 PMCzemu mamy tam wybierać tylko jedną najbardziej popularną opcję bo tego też nie rozumiem.
Ograniczenie wyboru do jednej opcji jest moim zdaniem trochę niecelowe, bo te propozycje wzajemnie się uzupełniają a nie wykluczają. Jak dla mnie mogłyby wejść wszystkie trzy.

Dobry

Ciekawe, że powoli zapowiadam, co będę robił, robię to, dostaję legitymację od większości, co ma potwierdzenie w wynikach ankiet, a jak jest wykonane to, czego chce większość, to nagle wszyscy dyskutanci są przeciw.


PaVelo

Mówimy np. o tym "miażdżącym" wyniku 13:11? Śmiechem żartem, może mieliśmy tam 13-tu nieudzielających się na forum przeciwko 11-tce udzielających się na forum - więc w dyskusji będzie raczej brzmiało to "przeciw" ;)

rogu

Cytat: Gattsu w Mar 18, 2024, 09:20 PMPanowie, skąd ten pospiech z podnoszeniem startowego ? Sezon już się rozpoczął, zgłoszenia wystartowały (automatem jak rozumiem), dlaczego zmieniamy zasady w trakcie gry ? Gdzie nam się tak spieszy, bo trochę nie rozumiem ? Zagłosowałem za zmianami, ale nie widzę powodu, by wprowadzać to na chybcika w trakcie trwania pierwszego wyścigu.

Samo podniesienie startowego w ogóle nie rozwiązuje problemu jaki mamy. To czysty zysk dla najlepszych, bo im wyższe startowe tym bardziej rentowni są kolarze gromadzący po 1k punktów i więcej. A tacy w okolicach 300 pkt, szczególnie w I lidze stają się problemem i zamiast przynosić wymierne korzyści kończą sezon niemal "na zero", bo startowe zjada większość punktów. I potem nie ma co się dziwić, że nie ma chętnych na Costę za 50%.

Już te nieszczęsne 5% niższe zniżki za przedłużenie były lepszym pomysłem, bo przynajmniej częściowo zachęcamy do puszczania kolarzy na FA (raz, bo będą droższe przedłużenia, więc mniej kasy a dwa, że trochę mniej opłacalne będzie ciągłe przedłużanie).

Czytając dyskusję widzę, że wpadamy w błędne koło. Sporo graczy hołduje zasadzie, że licytują póki mają kasę, ograniczają liczbę licytacji do liczby posiadanych slotów i w efekcie kończą z niczym. Oczywiście, można tak grać, ale nie tylko na tym ta gra polega. Osobiście nie rozumiem fenomenu takiego stylu, brak w tym jakiegoś elementu taktyki, kombinowania, negocjacji z innymi. Zamiast tego podbijasz, podbijasz aż się kasa skończy i tyle w sumie... Z drugiej strony wydaje mi się, że Ci sami gracze optują, by FA było bogatsze. Ale jakim sposobem miałoby być jeśli jednocześnie przedłużają niemal cały swój skład ? Cała reszta robi to samo i na FA trafiają dziadki i parę talentów do rozdysponowania przez najlepszych.

Jednocześnie ceny wciąż są dosyć niskie. Niemal wszyscy sensowni weterani poszli poniżej ilości punktów zdobytych w ubiegłym sezonie. Jednocześnie sporo graczy zostało z kasą na koncie. Jasne, można zakładać, że mają długoterminowy plan i oszczędzają gotówkę na lepsze FA, ale jakoś nie wierze, by to była przyczyna w każdym przypadku. Z mojej perspektywy, nie wykorzystali szansy, nie zarzucili wystarczająco szeroko sieci jak mawia Dobry i nie skorzystali z okazji jakie dają licytacje. Gdyby na Barguilu, Woodsie, Thomasie (i kto tam jeszcze był..) był w licytacji co najmniej jeden gracz ekstra z nadmiarem gotówki to nawet jakby finalnie tych kolarzy przegrali to przynajmniej ceny byłyby wyższe na czym tak bardzo wszystkim zależy.

Może startowe powinno być w jakiś sposób powiązane z wartością kontraktu zawodnika? Nie wiem, rzucam pomysł.

Ale poniekąd zgodzę się, że ogólnie nie jest to droga, w którą powinniśmy zmierzać.


Pamiętajmy, że od mieszania herbata nie stanie się słodsza, tj. aby na FA pojawiło się więcej zawodników, najpierw ktoś "musi" ich od siebie wypuścić.

W pierwszych sezonach balans gry mocno był skierowany w stronę właśnie skutecznego działania na FA, które przeważnie było bardzo bogate. Bo z jednej strony gracze dość często rezygnowali, z drugiej - nie było bonifikaty przy przedłużaniu kontraktów, więc z trzeciej - często taniej było spróbować ściągnąć zawodnika z powrotem z rynku niż oferować mu przedłużenie kontraktu.

Wydaje mi się, że ten balans dość mocno przesunęliśmy w drugą stronę. Bo w zasadzie wszystkie trzy powyższe czynniki kształtujące podaż zostały wyeliminowane. Dlatego modyfikacja tej zniżki, i to moim zdaniem nie o 5 pp, ale bardziej o 10 albo 15, byłaby krokiem w dobrą stronę.

kosa88

#187
Dobry, może dałoby się ankietę z licytacjami zrobić jeszcze raz? Pomysły są dobre i szkoda by była gdyby miał szansę do gry wejść tylko jeden pomysł (głosowanie znów rozkłada się po równo).

Może warto dać możliwość głosowania na wszystkie trzy i każdy wybierze czy nie odpowiada mu żaden czy odpowiada mu jeden, dwa czy wszystkie pomysły. Te co przekroczą 15 głosów (50%) wejdą do zabawy (do regulaminu).

Gattsu

Cytat: rogu w Mar 19, 2024, 02:13 PMW pierwszych sezonach balans gry mocno był skierowany w stronę właśnie skutecznego działania na FA, które przeważnie było bardzo bogate. Bo z jednej strony gracze dość często rezygnowali, z drugiej - nie było bonifikaty przy przedłużaniu kontraktów, więc z trzeciej - często taniej było spróbować ściągnąć zawodnika z powrotem z rynku niż oferować mu przedłużenie kontraktu.

Pełna zgoda.
Czyli na bogate FA wpływało:

1. Spora rotacja wśród grających - teraz jest lepiej i raczej tendencja się utrzyma, więc "rotację" może jedynie spowodować, że mistrz będzie grał od nowa. Ostatni mistrzowie się jednak do tego nie kwapią, więc pytanie czy zmieniamy cokolwiek, by ich do tego zachęcić.

2. brak bonifikaty - tu mamy wskaźnik, który możemy dowolnie modyfikować. Rozumiem, że wszyscy zgadzają się z tezą, że wysokie zniżki za przedłużenie powodują, że gracze masowo wszystkich przedłużają ? Czy nie ? ;) jeśli tak, to zmieńmy ten wskaźnik. Moim zdaniem mój pomysł z gradacją zniżek był super, no ale cóż ;)

3. teraz też można taniej kogoś ściągnąć z FA, ale część graczy nie korzysta z tej opcji. To bardziej kwestia stylu i podejścia do gry, raczej nie widzę tu opcji do zmiany, każdy gra jak lubi i niech tak zostanie.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

nawciarz

Santos Tour Down Under
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24001
Gattsu

Clàssica Comunitat Valenciana 1969 - Gran Premio València
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24002
Kosa88

Ruta de la Cerámica - Gran Premio Castellón
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24003
Nawciarz

Tak jak mówiłem do końca stycznia automat.

arekw29

Cytat: nawciarz w Mar 21, 2024, 07:59 PMSantos Tour Down Under
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24001
Gattsu

Clàssica Comunitat Valenciana 1969 - Gran Premio València
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24002
Kosa88

Ruta de la Cerámica - Gran Premio Castellón
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24003
Nawciarz

Tak jak mówiłem do końca stycznia automat.

Wnioskuje o automat do czasu aktualizacji składów na stronie.

roniek

Nie wiem, jak to przeoczyłem, ale mam 26 rutyniarzy przy limicie 25. Jeśli dobrze rozumiem, muszę teraz zwolnić kogoś za wartość jego kontraktu? Prosiłbym wtedy o zrobienie tego z Bennettem.

nawciarz

Trofeo Calvia
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24004
Kosa88

Trofeo Port DAlcudia
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24005
Nawciarz

Surf Coast Classic
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24006
Gattsu

National Championships Colombia 2024 - TT
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24801
Popiol

Trofeo Serra de Tramuntana
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24007
Popiol

Trofeo Port dAndratx - Port dPollença
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24008
PaVelo

Cadel Evans Great Ocean Road Race
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24009
Roniek

Trofeo Playa de Palma
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24010
Roniek

Grand Prix Cycliste de Marseille La Marseillaise
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24011
Blazo8

National Championships Colombia 2024 - RR
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24802
Urbi

Cytat: roniek w Mar 22, 2024, 10:50 AMNie wiem, jak to przeoczyłem, ale mam 26 rutyniarzy przy limicie 25. Jeśli dobrze rozumiem, muszę teraz zwolnić kogoś za wartość jego kontraktu? Prosiłbym wtedy o zrobienie tego z Bennettem.
Czekałem aż Dobry coś odpisze, ale się nie doczekałem ;) W momencie ostatniej transakcji zapewne było wszystko dobrze, a potem z nowym rokiem choćby takiemu Thompsonowi zmienił się status z orlika na rutyniarza i limit został przekroczony. To tylko gra, więc nie robiłbym dodatkowych kar, a po prostu zwolnij tego jednego rutyniarza co by było już dalej wszystko w normie.

roniek

#193
Cytat: nawciarz w Mar 29, 2024, 05:07 PMCzekałem aż Dobry coś odpisze, ale się nie doczekałem ;) W momencie ostatniej transakcji zapewne było wszystko dobrze, a potem z nowym rokiem choćby takiemu Thompsonowi zmienił się status z orlika na rutyniarza i limit został przekroczony. To tylko gra, więc nie robiłbym dodatkowych kar, a po prostu zwolnij tego jednego rutyniarza co by było już dalej wszystko w normie.
Wolałbym jednak poczekać i zwolnić Bennetta po wartości jego kontraktu, a nie za 25C. Do tego zdobył już 5 pkt dla mnie i głupio mi trochę, bo to jednak był mój błąd. Chyba policzyłem Christena jako nierutyniarza ze względu na cenę przedłużenia, a nie zwróciłem uwagi na liczbę punktów w poprzednim sezonie.

mawarulez

Do kiedy jedziemy z automatu? Do wprowadzenia aktualizacji składów?

Shoutbox

bumbek

Dzisiaj o 08:55:22
Dzięki, chociaż Goszczurny to żaden sukces, bo z Draftu. Każdy by go wziął za darmo gdyby mógł ;)

arekw29

2024-05-19, 09:19:03
Bumbek możemy się nie zgadzać w wielu kwestiach, ale mega szacun za Goszczurnego i Nysa.

liiio

2024-05-18, 19:32:03
W końcu moi zrobili to co mieli robić w tym sezonie, czyli wygrali ogórek i do tego podwójnie.

Dobry

2024-05-14, 17:34:25
Ale zawaliłem, nie kontraktując VPP 5 lay temu...

nawciarz

2024-05-12, 10:35:14
Ciekawe kto po Giro będzie miał więcej punktów. Moja cała drużyna czy Pogacar?  :D

nawciarz

2024-05-11, 16:58:24
I znów wychodzi że nie warto brać. Z Tramadolem był cieniasem a bez walczę o top10 Giro

nawciarz

2024-05-11, 16:54:10
Baudin w top10 no nie mogę wywalać kolarzy za doping

arekw29

2024-05-10, 17:16:39
To jest kurwa jakiś żart z tym Pogacarem

liiio

2024-05-09, 13:09:18
Będzie automat na Walonię? Ostateczna lista startowa było dopiero dziś około 10 rano.

arekw29

2024-05-04, 15:51:16
Van Bekkum dał radę "pomścić" kolegów. Będzie drogo

arekw29

2024-05-04, 14:51:45
Co z tą młodzieżową Vismą dziś się stało?!

arekw29

2024-05-02, 16:19:58
E tam, nawet nie wygrał etapu  ;) Ja jestem wkurzony, że miałem od lat zapisanego Widara i go przegapiłem

nawciarz

2024-05-02, 15:38:55
Odpuszczenie Nordhagena w zamian za Barhoumiego nie było moją najmądrzejszą decyzją. Choć i tak pewnie bym nie przelicytował wtedy Rogu, a w drugą stronę deal by nie poszedł.

rogu

2024-04-30, 09:04:10
Albo inaczej, czy ktoś korzysta z Win 11 i działa mu ok?

rogu

2024-04-30, 09:02:19
Czy ktoś jeszcze korzysta z Win 11 i doświadcza problemów ze stronką?

Dobry

2024-04-29, 15:38:43
Ciekawostka. Trzechnajdroższych kolarzy, którzy kosztowali mnie 950 c, zdobyło dla mnie 65 punktów. Pozostali, którzy kosztowali 1700 c, zdobyli już 1800 c 😁 ale realistycznie patrząc, jest szansa,że Schmid, Asgreen i Ewan dobiją jeszcze w tym roku do 1000.

pajda

2024-04-29, 08:53:46
Lipowitza też bym nie wymyślił  ;)

Dobry

2024-04-28, 17:17:49
Wymyśliłby kto, że Godon może w Romandii trzasnąć 125 punktów? Raczej niemożliwe, nie?

Urbi

2024-04-27, 20:07:52
Rozumiem że gdzieś ta informacja jak to teraz działa była i to oczywiście mój błąd bo tak jak piszesz mogłem zgłaszać wszędzie, aczkolwiek autentycznie miałem świadomość że jest wszędzie automat, szczególnie że rano tego dnia przeczytałem że Arek dalej ma problem i tak mi się skojarzyło że luz nie trzeba nic robić, dopiero pozniej przyszla refleksja czy to aby na pewno oznacza automat. Aczkolwiek jak coś było wcześniej ustalone to spoko, choć jest to moim zdaniem kiepskie rozwiązanie, bo albo robimy auto wszędzie albo nigdzie, a nie w niektórych wyścigach.

nawciarz

2024-04-27, 16:11:24
Mógłbym teraz dać automat na Asturie tylko międzyczasie też były wyścigi bez automatu i bywali punktujący niezgłoszeni kolarze to teraz bym musiał i tamte wyścigi poprawić.