Aktualności:

Zgłaszanie kandydatów do drugiej rundy FA

Menu główne
Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Cze 21, 2024, 02:11 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 944
  • Wątków w sumie: 32
  • Online today: 6
  • Online ever: 45
  • (Lut 06, 2024, 07:26 PM)
Użytkownicy online
Users: 2
Guests: 1
Total: 3

1 Gość, 2 Użytkowników
bumbek, Gimpek

Regulamin FFF 2024

Zaczęty przez Dobry, Paź 29, 2023, 08:58 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dobry

REGULAMIN FFF 2023

Gra FFF jest menadżerem kolarskim, co oznacza, że przed sezonem uczestnicy gry kompletują swoje drużyny z kolarzy, którzy są dostępni na wolnym rynku bądź jeździli w ich ekipach w poprzednim sezonie. Kolarzy można pozyskać w licytacjach oraz kupując ich od innych menadżerów. Wartość kolarzy wiąże się z punktami, jakie zdobywali w wyścigach z kalendarza FFF w zakończonym sezonie. Celem gry jest długofalowe budowanie drużyny, która z kolejnymi sezonami powinna się wspinać w hierarchii FFF oraz wynikła z budowania ekipy i obserwowania rozwoju jej zawodników satysfakcja. Panel gry znajduje się na stronie http://fff.xon.pl/index.php, a oficjalne informacje, decyzje i ustalenia publikowane i podejmowane są na forum gry: http://www.forum.pro-cycling.org/viewforum.php?f=21 lub https://kolarstwo.atspace.eu/forums/index.php?board=4.0

1. Założenia teoretyczne
1.1 Do gry może przystąpić każdy, kto chce (o ile nie ma do tego specjalnych przeciwwskazań), ale tylko i wyłącznie w przerwie międzysezonowej, której termin jest ustalony przez bossów gry. Pierwszeństwo w uczestnictwie w grze mają managerowie, którzy kontynuują karierę. W dalszej kolejności aktywni uczestnicy forum. Wszyscy pozostali powinni otrzymać odpowiednią rekomendację od pozostałych uczestników FFF. Zainteresowany gracz, o ile nie kontynuuje prowadzenia ekipy, jaką zarządzał w przeszłym sezonie, otrzymuje odpowiednią kwotę pieniędzy, której wysokość bossowie ustalają na dany sezon.
1.2 Punkty w grze, jak i wartość kolarza ustalane są w oparciu o skale rankingowe UCI sprzed 2005 roku, ale tylko za wyścigi, które znalazły się w kalendarzu FFF.
1.3 Każdy punkt równy jest jednemu kredytowi (C).
1.4 Każdy menadżer ma prawo wystawić swoich zawodników we wszystkich wyścigach UCI z kalendarza FFF GAME.
1.5 W grze obowiązuje podział na ligi. Najwyższą klasę rozgrywek jest Pro Tour; jej zwycięzca wygrywa automatycznie całą grę w danym sezonie. Kolejna dywizja: Professional Continental. Najniższą klasę rozgrywkową jest tzw. Continental.
1.6 W I oraz II lidze rywalizuje po 10 drużyn.
1.6.1 Mechanizm spadków i awansów  działa na zasadzie: spadają drużyny z miejsc 9.-10., a awansują 1. i 2. drużyna z niższej ligi. Jeśli zespół z I ligi zostanie rozwiązany, po zakończeniu sezonu jego miejsce zajmuje najlepszy z zespołów spadkowych z I ligi, a w II lidze utrzymuje się również najlepszy z zespołów spadkowych. Jeśli zespół II zostanie rozwiązany, po zakończeniu sezonu jego miejsce zajmuje najlepszy z zespołów spadkowych z II ligi.
1.6.2 W poszczególnych sezonach – w zależności od tego, ilu uczestników zrezygnuje z gry itp. przypadków – zasady promocji i degradacji mogą być dostosowywane do aktualnej sytuacji. Drużyna, która zajęła miejsce w strefie awansu, nie może z tego awansu zrezygnować. Podobnie drużyna, która utrzymała się w lidze nie może z niej spaść na własne życzenie. Prawo do podjęcia decyzji o występie w danej lidze mają tylko ekipy, które wywalczyłyby awans w przypadku rezygnacji graczy z wyższej ligi.
1.7 Każdy aktywny gracz ma prawo zrezygnować ze swojej ekipy i zacząć grę od nowa w kolejnym sezonie, jednak maksymalnie 1 raz. Zasada ta nie obowiązuje graczy, którzy uczestniczą w grze od kilku sezonów i nie przerywają jej w trakcie sezonu. Zasada ta nie dotyczy też zwycięzców gry, którzy mogą przystąpić ponownie do gry w sezonie po zdobyciu mistrzostwa FFF, otrzymując przy tym handicap w postaci możliwości zatrudnienia maksymalnie 3 kolarzy ze swojej dawnej ekipy. Wartość kontraktów tych kolarzy nie może przekroczyć w sumie 200 c. W przypadku zaprzestania gry w trakcie sezonu obowiązuje 1 rok karencji przed ponownym przystąpieniem do gry.


2. Budowa drużyny

2.1 Maksymalna liczba kolarzy w drużynach zależy od dywizji, do której należy dana ekipa. W ekipach Pro Touru liczba kolarzy nie może być większa niż 36; w ekipach Professional Continental nie może przekroczyć 30, a w ekipach Continental – 24 kolarzy.
2.1.1 Zawodnicy I i II dywizji są obłożeni pewnymi limitami jakościowymi. W grze występują trzy kategorie kolarzy:
- ,,Rutyniarze" – kolarze, którzy (1) są z przedłużenia kontraktu bądź (2) są nabyci z fa, a w poprzednim sezonie zdobyli co najmniej 101 punktów;
- ,,Kolarze na dorobku" – zawodnicy, którzy są z listy fa i nie zdobyli więcej niż 100 punktów w ubiegłym sezonie;
- ,,Orlicy" – zawodnicy do 23 lat (rocznik 2002 i młodsi), którzy nie zdobyli więcej niż 100 punktów w ubiegłym sezonie, nawet jeśli są z ,,przedłużenia" kontraktu.
W zależności od klasy rozgrywkowej, maksymalną liczbą zawodników poszczególnych kategorii w drużynach jest limitowana.
W drużynach I dywizji co najwyżej 70% dopuszczalnej liczby kolarzy może być ,,Rutyniarzami" (25 zawodników). Łączna liczebność ,,Rutyniarzy" i ,,Kolarzy na dorobku" nie może przekroczyć 90% (razem 33), a pozostałe miejsca w składzie mogą zajmować jedynie ,,Orlicy".
W II lidze proporcje przedstawiają się następująco: ,,Rutyniarze" – maksymalnie 75% przewidzianego regulaminem składu (23 zawodników), ,,Rutyniarze"+,,Kolarze na dorobku" – 95% maksymalnego składu (28), pozostałe dwa miejsca dla ,,Orlików".

2.1.2 Jeśli jakiś menadżer przekroczy limit kolarzy w drużynie, to musi sprzedać lub zwolnić na specjalnych warunkach* tylu swoich zawodników, ile jest konieczne, by zmieścić się w limicie. Jeśli nikt nie odkupi od takiego menadżera nadliczbowych zawodników bądź nie opłaci ich zwolnienia, to organizatorzy mają prawo wystawić na rynek transferowy jego największe gwiazdy. To samo dotyczy zawodników, którzy przekroczą limity ,,jakości" zawodników (Rutyniarze, R+Knd).
* Kolarzy nadliczbowych można zwolnić, opłacając wartość ich kontraktu, jednak nie mniej niż 25 C.
2.1.3 Do chwili, w której dany menadżer nie pozbędzie się nadwyżki kolarzy, nabyci przez niego w momencie przekraczania limitu zawodnicy są na ten okres zawieszeni i nie mogą startować w wyścigach. Menadżer ma obowiązek zredukowania nadwyżki do dwóch tygodni od jej powstania (jednak czas zaczyna płynąć po 1. wyścigu w sezonie).
2.2 Każdy menadżer po sezonie, a przed rozpoczęciem licytacji na nowy sezon, może przedłużyć kontrakt z dowolną liczbą kolarzy, jakimi dysponował w zakończonym sezonie (przedłużenie obowiązuje na jeden sezon) na podstawie zasady przedstawionej poniżej:
cena przedłużenia = (cena kontraktu w zakończonym sezonie + liczba punktów, jakie zawodnik zdobył w zakończonym sezonie, bez względu na to, czy został on zgłoszony przez menadżera, czy nie) / 2.
Po wykupieniu kontraktu zawodnika – jako premia – obniżeniu o 30% ulega jego wartość nominalna, ale pod warunkiem, że przez kolejny sezon kolarz nie zmieni barw klubowych.
2.2.1 Należy jednak pamiętać, że przedłużyć umowę można JEDYNIE z tymi zawodnikami, na których ma się pokrycie w środkach finansowych (nie wlicza się tu kwoty kredytowej 100 c).
2.2.2 Minimalna wartość kontraktu kolarza przedłużającego umowę z ekipą I dywizji wynosi 25 c, z ekipą II dywizji 10 c. Brak limitów kontraktów w III lidze.
2.3 Po zatwierdzeniu przez organizatorów przedłużeń kontraktów będzie miało miejsce ogłoszenie wszystkich zespołów wraz z aktualnymi składami i przyjmowanie zgłoszeń na pozyskanie zawodników, którzy jeszcze nie mają kontraktu. Zgłoszenia dokonuje się w panelu gry lub (w przypadku gdy kolarz, którego chcemy nabyć, nie znajduje się w bazie) poprzez PW do bossa gry odpowiedzialnego za transfery/licytacje (BigBird), który winien zawierać informacje, których zawodników chcemy pozyskać oraz kwoty, jakie za nich oferujemy. Liczba zawodników, których chęć nabycia zgłaszamy, nie może przekroczyć liczby zawodników, jakich możemy mieć w swoim zespole (patrz punkt 2.1 Regulaminu), pomniejszona o liczbę zawodników, których już zakontraktowaliśmy, plus 10 (należy jednak pamiętać o punkcie 2.1.1 Regulaminu). Proponowana kwota zakupu nie może być niższa niż 50% wartości kolarza (wartość wyznaczają punkty, jakie zawodnik zdobył w sezonie 2023 w wyścigach FFF).
2.3.1 Draft. Przed opublikowaniem listy FA menadżerowie z II (za wyjątkiem spadkowiczów z I ligi) i III dywizji mają prawo do uczestnictwa w drafcie. Polega on na złożeniu oferty ,,poza konkurencją" na kolarza, który miał nie więcej niż 25 lat (roczniki 1999 i młodsze), w poprzednim sezonie (a przynajmniej na jego koniec) nie miał zatrudnienia w drużynie FFF oraz jego wartość nie przekracza 15 c (zdobył mniej niż 31 punktów). Pierwszeństwo nabycia wyznacza klasyfikacja w poprzednim sezonie (od najniżej sklasyfikowaneych począwszy). Przed nimi prawo wyboru mają menadżerowie dołączający do gry (pierwszy wybiera ten, który wcześniej zgłosił ekipę). Ekipy rozpoczynające grę ,,od nowa" wyboru dokonują zgodnie z kolejnością z w tabeli. Zawodnika draftowanego nie można sprzedać do końca sezonu, przed którym został nabyty.
2.4 Nabywanie kolarzy. Kolarz przechodzi do danego zespołu, jeżeli oferta złożona na niego jest jedyną zgłoszoną w wyznaczonym terminie lub gdy oferta podpada pod zasadę Dudiego-Maxa (patrz punkt 2.5 Regulaminu). W przeciwnym wypadku dany zawodnik trafia do licytacji (patrz punkt 2.7 Regulaminu).
2.5 Zasada Dudiego-Maxa:
A > B + C (gdzie A to najwyższy bid, a B oraz C to drugi i trzeci najwyższy bid) lub
A > 2 * B (A, B to samo co wyżej, przy założeniu, że tylko dwie osoby bidują)
zasada obowiązuję tylko wtedy, gdy: A – B >= 30 C.
2.6 Po zakończeniu procedury z punktu 2.4 Regulaminu następuje:
- przedstawienie listy zawodników, na których złożono jedną ofertę lub więcej, ale kolarz znalazł nabywcę na zasadzie Dudiego-Maxa (patrz punkt 2.5 Regulaminu) oraz odjęcie z kasy zespołu odpowiedniej kwoty (cena zakupu).
- przedstawienie listy zawodników, którzy trafiają do licytacji (nie podlegają wyżej wymienionemu podpunktowi).
2.7 Licytacja
- przy nazwisku każdego kolarza podani są uczestnicy gry, którzy o niego walczą, oraz najwyższa kwota, jaka była za niego oferowana (od tej kwoty zaczyna się licytację),
- uczestnik może przebijać ofertę o minimum 5% poprzedniej oferty, ale nie mniej niż 5 C, lub może powiedzieć PAS (co wiąże się z wycofaniem z licytacji),
- nie można spasować oferty, która jest aktualnie najwyższa, tak wiec raz postawiona wartość jest wiążąca,
- licytacja nie ma określonego czasu zakończenia, tzn. jest ustanowiony wstępny czas zakończenia licytacji ustalony przez bossów gry przed rozpoczęciem licytacji, ale jeżeli zawodnik przebije na mniej niż 24 godz. przed zakończeniem licytacji, to licytacja automatycznie przedłuża się o kolejną dobę,
- zawodnik trafi do menadżera, gdy reszta uczestników danej licytacji spasuje lub zostanie zakończony czas licytacji danego zawodnika.
2.7.1 Nadużycia licytacyjne.
- w sytuacji złożenia ofert i automatycznego pozyskania zawodników na zasadach z punktów 2.4 i 2.5 Regulaminu, w której jest się na minusie przekraczającym 100 C, przepadkowi ulegają oferty o najwyższej kwocie (jednak począwszy od ofert, które zostały zrealizowane na zasadzie Dudiego-Maxa), natomiast środki finansowe, jakie w nie zaangażował menadżer, podlegają zwrotowi.
- w sytuacji, gdy menadżer bezpośrednio po ogłoszeniu ofert i uruchomieniu panelu licytacyjnego znajdzie się na prowadzeniu w licytacji (ewentualnie licytacjach), na uczestnictwo w której (ew. w których) nie ma środków finansowych* (przez co rozumie się przekroczenie o 20% budżetu, jakim aktualnie dysponuje), zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu bossowi odpowiedzialnemu za licytacje, a jego oferta (w razie potrzeby – kilka ofert) zostanie wycofana na zasadzie tzw. skippingu Cyryla (od najniższej poczynając, przechodząc do najwyższej, po czym znów do najniższej itd., aż menadżer zostanie na dopuszczalnym debecie*).
- gdy menadżer nie zgłosi powyższej sytuacji, zostanie na niego nałożona kara 100 C, a gdy zostanie zwycięzcą licytacji – rzeczone oferty ulegną przepadkowi bez zwracania zaangażowanych w nie środków.
- licytacje, w których menadżer prowadzi przez pierwszeństwo zgłoszenia, nie wpływają na przekroczenie budżetu, jakim aktualnie dysponuje.
- podczas licytacji nie wolno przekraczać aktualnego stanu swego budżetu o więcej niż 100 c; za przekroczenie tego stanu należy się menadżerowi kara w wysokości 100 C.
- gdy menadżer po licytacji przekroczy minimalną granicę budżetu wyznaczoną na pułapie -100 C, zostanie na niego nałożona kara 200 C oraz utraci prawo do zawodnika, zakupem którego przekroczył limit, nie odzyskując zainwestowanych w niego środków.
* do ,,aktualnego stanu środków finansowych" wlicza się także kwotę kredytową w wysokości 100 C.
2.8 Po zakończeniu wszystkich licytacji może nastąpić kolejna runda pozyskiwania zawodników (patrz od punkty 2.3 Regulaminu). O jej terminie i pozostałych procedurach poinformują bossowie gry.
2.9 W trakcie sezonu mogą zostać wprowadzone 2 okna transferowe, a o ich terminie poinformują bossowie gry (prawdopodobnie przed wyścigiem Paryż – Nicea oraz między Tour de Suisse a Tour de France).
2.9.1 Podczas marcowego okienka menadżer nie może wydać na zakupy więcej niż (bilans wykonanych transakcji nie może przekroczyć) 50% posiadanych w momencie wieńczącym składanie ofert środków, natomiast podczas okienka czerwcowego – więcej niż (bilans wykonanych transakcji nie może przekroczyć) 20%.
2.10 Dopuszczalne jest zadłużenie ekipy, ale nie większe niż na kwotę 100 C i nie trwające dłużej niż 2 miesiące od daty zanotowania długu. W przypadku nie zapewniania wypłacalności w danym okresie bossowie gry mogą zarządzić dodatkową licytację, przedmiotem której staną się zawodnicy zespołu nie mającego płynności finansowej (o tym, jacy zawodnicy trafiają pod licytację, decydują bossowie gry).
2.11 Transfery
- transfery między zespołami można wykonywać tylko i wyłącznie podczas okien transferowych,
- zamiany można dokonywać na dwa sposoby: kolarz za gotówkę lub kolarz za innego kolarza,
- transferu ,,kolarz/gotówka" można dokonać za minimum 75% ceny kolarza, jeśli jednak transfer odpłatny ma charakter dwustronny, czyli kolarz/kolarz (lub kolarze), to można go dokonać za minimum 100% ceny nominalnej tańszego kolarza (lub kolarzy).
- transferu ,,kolarz/kolarz" można dokonać tylko i wyłącznie wtedy, gdy cena ,,tańszego" zawodnika stanowi przynajmniej 50% ceny zawodnika ,,droższego",
- jeżeli transfer jest przeprowadzony w trybie ,,kolarz/gotówka", wtedy wartość kontraktu zawodnika zmienia się na taką, jaka była kwota transferu,
- w przypadku transferu ,,kolarz/kolarz" wartość kontraktu zawodnika nie zmienia się,
- jeden zawodnik może w sezonie zmienić klub tylko 2 razy i nie może powrócić w tym samym sezonie do drużyny, w barwach której już jeździł,
- w pierwszym oknie transferowym przed sezonem nie uczestniczą nowo dołączeni do gry menadżerowie, dodatkowo każda drużyna może wtedy przeprowadzić maksymalnie trzy transfery,
- kolegium ma prawo do niezaakceptowania transferu budzącego wątpliwości co do jego opłacalności dla obu stron transakcji lub mogącego mieć charakter przelewu środków finansowych między ekipami,
- niemile widziane jest masowe przekazywanie zawodników innym menadżerom z zamiarem ich odkupienia;
- W przypadku, gdy gracz chce odsprzedać kolarza, a po sezonie lub kilku sezonach chce go odkupić (tzw. wypożyczenie), obowiązuje minimum 150 % kontraktu, ale nie mniej niż 25 C
- cały mechanizm transferów oparty jest na skrypcie php.
2.12 Zwolnienia
- można zwolnić zawodnika z zespołu, jednak jest to związane z kosztem, który równa się 10% wartości kontraktu danego kolarza (jednak nie mniej niż 25 c).
- drużyna nie ponosi kosztów zwolnienia, jeżeli dany zawodnik został przyłapany na dopingu, zakończył karierę lub w rzeczywistości został wyrzucony z ekipy.
- jeżeli w momencie zakupu zawodnik nie posiadał ekipy to jego zwolnienie jest wymaga poniesienia 25 c kosztu; drużyna nie ponosi kosztów tylko w wypadku, gdy zawodnik w momencie zakupu posiadał ekipę, ale z różnych powodów nie będzie jej miał w nowym sezonie.

Dobry


3. Finanse – wydatki
3.1 Koszty związane ze zgłoszeniem i startem zawodników w wyścigach są w odpowiednich kategoriach wyścigów następujące:
2S – 0,75 C
2A – 0,75 C
2B – 0,5 C
2C – 0,5 C
2D – 0,25 C
2E – 0,25 C
2F – 0 C

(za każdy etap wyścigu)

1W – 6 C
1S – 3,5 C
1A – 2,5 C
1B – 1,75 C
1C – 1,25 C
1D – 0,75 C
1E – 0,5 C
1F – 0 C
Mistrzostwa krajowe - 0 C
Przy czym drużyny:
- Pro Tour ponoszą 125% kosztów,
- Professional Continental 75% kosztów
- Continental 25% kosztów.
Jednak kwota ta nie może być mniejsza niż 1 C za wyścig, do którego zgłoszono ekipę (nie dotyczy kategorii F).
3.2 Koszty startu liczymy za cały wyścig z góry jedynie za kolarzy, którzy wystartowali.
3.3 Jeżeli cena startowego wymienionego powyżej nie jest liczbą całkowitą, to startowe wyliczamy w następujący sposób:
- cena wymieniona powyżej * liczba wystawionych przez zespół zawodników * liczba etapów i dopiero ten wynik zaokrąglamy: w dół – jeżeli liczba po przecinku jest z przedziału 0-49, lub w górę – jeżeli liczba po przecinku jest z przedziału 50-99.


4. Finanse – wpływy
4.1. Głównym źródłem dochodów zespołu są punkty zdobywane podczas wyścigów (patrz punkt 1.3 Regulaminu).
4.2 Od sezonu 2014 dopłaty ,,od sponsorów" zostają zlikwidowane.
4.3 Nowo powstające ekipy, które trafiają do trzeciej dywizji, na starcie otrzymują kwotę wyznaczoną na pułapie 90% średniego budżetu drużyn kontynuujących grę w 3. lidze, ale nie mniejszą niż 1000C.
4.4 Dopłaty wyrównawcze wyznaczane będą na następujących zasadach:
4.4.1 Dla awansujących do 1. ligi:
Dopłata = 90% średniego budżetu ekip PT z miejsc 4-8 w sezonie 2023 (które kontynuują grę) - średni budżet ekip awansujących.
4.4.2 Dla awansujących do 2. ligi:
Dopłata = 90% średniego budżetu ekip z miejsc 3-8 w drugiej lidze AD 2023 (które kontynuują grę) - średni budżet ekip awansujących z III ligi.
W przypadku gdyby różnica była < 0, brak dopłat.
4.5 Nie można przelewać pieniędzy między zespołami.


5. Wyścigi
5.1 Mechanizm pobierania opłat za startowe w wyścigach został przedstawiony w punktach 3.1, 3.2 i 3.3 Regulaminu.
5.2 Każdy zespół punktuje według punktacji skali rankingowej (zbliżonej do skali UCI sprzed 2005 roku) – punktacja dostępna tutaj–> http://www.forum.pro-cycling.org/viewtopic.php?t=1667 .
5.3 Każdy zespół może wystawić maksymalnie 8 zawodników do wyścigu (9 w przypadku wielkich Tourów).
5.3.1 Dodatkowo można wystawić zawodników rezerwowych w liczbie o 4 mniejszej niż przewidują organizatorzy danego wyścigu.
5.3.2 Zgłoszeń do wyścigów należy dokonywać w panelu gry do godz. 12.00 dnia początku wyścigu (czasu lokalnego!), dla etapów porannych 10.00, a w przypadku wielkich tourów 16.00.
5.3.3 Startowe jest pobierane tylko za tych zgłoszonych do wyścigu kolarzy, którzy wystartowali.
5.3.4 W wypadku braku pełnej listy zaproszonych zespołów na 24 godz. przed startem, dopuszczeni do niego zostaną wszyscy w rzeczywistości startujący w nim kolarze, jednak nie więcej niż 8 (najwyżej sklasyfikowanych) z każdej ekipy FFF.
5.4 Mistrzostwa krajowe, mistrzostwa świata (wyścigi elity i orlików), mistrzostwa Europy orlików, igrzyska olimpijskie i TTT (jeśli będzie rozegrany) są wyścigami na specjalnych prawach. Rozliczamy je w inny sposób, mianowicie, w przypadku mistrzostw krajowych: punkty otrzymują wszyscy kolarze, którzy je zdobyli, natomiast MŚ, IO, ME i TTT – odpowiednio 9, 5, 6 i 8 najlepiej punktujących zawodników menadżera bez konieczności ich zgłaszania.
5.5 Zwycięzcą zostaje ta drużyna, która w ciągu wyścigu zdobyła najwięcej punktów.
5.6 Istnieje możliwość wybrania 3 razy w ciągu sezonu wyścigu priorytetowego (z czego tylko raz może być to któryś z wielkich tourów). Priorytet powoduje przemnożenie punktów, jakie zgłaszający zdobył podczas wyścigu przez niżej podane wagi (mnoży się tylko punkty, budżet liczy się od liczby punktów, jakie zawodnik uzyskał przed przemnożeniem!).
2S – x 1,35
2A – x 1,5
2B – x 1,7
2C – x 2
2D – x 2,5
2E – x 3
2F – x 3,5

1W – x 1,4
1S – x 1,5
1A – x 1,6
1B – x 1,8
1C – x 2,2
1D – x 3
1E – x 4
1F – x 5

5.7 Kategorie wyścigów
- W przypadku drastycznej zmiany poziomu i obsady wyścigu, jego kategoria może się zmienić decyzją kolegium gry. Obniżenie/podwyższenie kategorii może się odbyć maksymalnie o jeden poziom (np. z 2D na 2E). Podstawą zmiany kategorii nie mogą być decyzje personalne, a jedynie ilość drużyn poszczególnych dywizji. Wyścigi rozegrane w listopadzie i grudniu nie liczą się do FFF.
5.7.1 Z kalendarza usuwane będą wyścigi, w których startuje mniej niż 6 ekip Pro i World Tour.

6. Tworzenie Regulaminu

6.1 Zmiany w Regulaminie mogą zostać dokonane, jeśli aprobuje je większość członków kolegium FFF. Na takich warunkach można dokonywać zmian nawet w trakcie sezonu, ale tylko w uzasadnionych przypadkach:
- nieprecyzyjnych sformułowań Regulaminu,
- wystąpienia sytuacji nieprzewidzianych Regulaminem.
6.2 Problemy doraźne
Wszelkie sytuacje sprawiające problemy i kontrowersje pojawiające się w trakcie gry, a które nie są objęte Regulaminem, rozstrzygane są przez głównego bossa gry w oparciu o opinię kolegium gry, przy czym opinia kolegium jest tu wiążąca (przy zgromadzeniu opinii co najmniej połowy kolegium). Główny boss gry także wchodzi w skład kolegium.

7. Przerwa międzysezonowa

Przerwa międzysezonowa rozpoczyna się dzień po ostatnim wyścigu sezonu 2023, a trwać będzie do 1. wyścigu sezonu 2024. W jej trakcie zostaną przeprowadzone zapisy do gry na sezon 2024, a w dalszej kolejności:
a) zgłoszenie chęci zakontraktowania zawodników na kolejny sezon i draft,
b) okno transferowe (z udziału w tym okienku wyłączone są ekipy debiutujących w grze menadżerów; podczas okna można dokonać maksymalnie 3 transakcji),
c) zapisy na zawodników z listy FA,
d) licytacje,
e) okno transferowe,
f) zapisy na kolejną rundę licytacji,
g) okno transferowe (z możliwością przeprowadzenia 3 rundy licytacji).
W trakcie przerwy (przed pierwszą rundą licytacji) zostanie zaprezentowany kalendarz startów na sezon 2024.

Shoutbox

pajda

2024-06-18, 13:22:22
mi nie hulo

arekw29

2024-06-18, 13:05:18
FFF umarło?

Urbi

2024-06-13, 11:44:19
Miałem się fajnie odbić w Szwajcarii, zaczęło się świetnie, a wczoraj 3 głównych aktorów upadło jednego dnia, dwóch już nie jedzie :(

nawciarz

2024-06-10, 17:26:31
Niestety teraz przez problemy Arka nie bardzo się da coś zaoszczędzić i tu też będzie automat jak gdzieś na 90% wyścigów i też mnie to już z 10c kosztowało

kosa88

2024-06-10, 17:09:37
No i dobrze że nie zgłosiłem Demare przynajmniej 8c zaoszczędzone przynajmniej mam nadzieję

Dobry

2024-06-10, 13:52:36
Tak z ciekawości, PaVelo, dlaczego nie zgłaszasz Van Aerta do Belgii? Masz taką pewność, że jest gdzieś na obozie i ładuje hamatokryt i na pewno nie zejdzie z wysokości na domowy wyścig? Na Stravie wygląda to bezpiecznie, ale przecież są samoloty ;)

nawciarz

2024-06-09, 19:17:09
Chciałem się zabrać za podliczenia ale coś strona w ogóle się nie ładuje.

Gattsu

2024-06-09, 00:05:27
Nie wiedziałem, że z Lazkano i Gee tacy górale ;)

nawciarz

2024-06-06, 14:29:53
To Van Baarle pewnie i ze składu na IO wyleci. Przynajmniej będzie tanie przedłużenie 😅

Alt4iR

2024-06-01, 17:21:40
Co ten Kristoff, oszalał ostatnio czy co? 3-4-5 młodość?

arekw29

2024-05-28, 18:51:57
Ucieszyłem się, że mogę zgłosić do Mercan'Tour Classic Alpes-Maritimes, ale już z Circuit Franco-Belge kapa  >:(

nawciarz

2024-05-24, 21:18:17
Nigdy nie było komunikatu że nie zgłaszamy i jeździmy automatem

nawciarz

2024-05-24, 21:17:38
A po co wiedzieć czy Arek może zgłosić czy nie? Po prostu dalej trzeba zgłaszać na wszystko wyścigi tak jakbyśmy żadnych automatów nie mieli.

pajda

2024-05-24, 19:03:37
przepraszam, że się wtrącę ale skąd mam wiedzieć, że Arek nie może zgłosić? słabo to wygląda. O ile rozumiem i się zgadzam, że bez zgłaszania to granie nie ma sensu to jednak jasno powinno być powiedziane kiedy czy do kiedy jeździmy automatem. Teraz mój tato jest poszkodowany bo nie zgłosił kolarzy Norwegię i Mayenne, a z tego co widzę to już mu punktują. Trochę wypacza to "walkę o spadek" ;)

nawciarz

2024-05-24, 17:19:53
Z automatu jeździmy tylko te gdzie gracze a głównie Arek nie ma możliwości zgłosić skład.

andrzejcw

2024-05-24, 16:37:47
Wyścigi jeździmy z automatu? Bo syn mi mówi, że niekoniecznie a ja będąc przekonany, że jest automat nie zgłaszam na wyścigi.

bumbek

2024-05-20, 08:55:22
Dzięki, chociaż Goszczurny to żaden sukces, bo z Draftu. Każdy by go wziął za darmo gdyby mógł ;)

arekw29

2024-05-19, 09:19:03
Bumbek możemy się nie zgadzać w wielu kwestiach, ale mega szacun za Goszczurnego i Nysa.

liiio

2024-05-18, 19:32:03
W końcu moi zrobili to co mieli robić w tym sezonie, czyli wygrali ogórek i do tego podwójnie.

Dobry

2024-05-14, 17:34:25
Ale zawaliłem, nie kontraktując VPP 5 lay temu...