Aktualności:

Zgłaszanie kandydatów do drugiej rundy FA

Menu główne
Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Kwi 28, 2024, 01:30 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 860
  • Wątków w sumie: 32
  • Online today: 2
  • Online ever: 45
  • (Lut 06, 2024, 07:26 PM)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 1
Total: 2

1 Gość, 1 Użytkownik
Urbi

Zmiana w licytacjach

Zaczęty przez Dobry, Mar 18, 2024, 01:52 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Którą z poniższych opcji modernizacji licytacji uważasz za najlepszą

ograniczenie możliwości składania zamówień: wolne miejsca + 5
6 (27.3%)
brak możliwości licytowania kolarzy, gdy się nie ma pieniędzy (z zastrzeżeniami opisanymi poniżej)
7 (31.8%)
brak możliwości licytowania kolarzy, gdy się ma już pełny skład
9 (40.9%)

Głosów w sumie: 22

Głosowanie skończone: Mar 23, 2024, 01:52 PM

Dobry

Przyjęta zostanie najpopularniejsza opcja.
Pełniejszy opis opcji
a) ograniczenie możliwości składania zamówień kolarzy do licytacji; liczba możliwych zamówień wyznaczana ze wzoru: wolne miejsca w składzie + 5
b) brak możliwości licytowania kolarzy, gdy się nie ma pieniędzy (gdy się jest "na otwarciu" na minusie, a nikt nie przebije, to nie ma konsekwencji, natomiast nie można przebijać wtedy w innych licytacjach i podobnie, gdy się jest na plusie, to nie można tak zalicytować, by zejść na minus)
c) brak możliwości licytowania kolarzy, gdy się ma już pełny skład

Alt4iR

A gdzie czwarta opcja - nie chcę zmian?

mawarulez

Dlaczego tylko opcją jednokrotnego wyboru, może warto zobaczyć jakie poparcie mają konkretne propozycje? Dlaczego nie ma licytacji w ciemno dodanej?

mawarulez

A i przy okazji może dodać opcję zmniejszenia zniżki i zwiększenia przedłużeń na 1 fa

PaVelo

#4
Obawiam się, że - jak dotychczasowe ankiety pokazały - mało która propozycja może liczyć na zdecydowaną większość. Więc może zasadna byłaby inna opcja...
Tworząc FFF-ustawy poszliśmy na drogę referendów, szukając poparcia w zdecydowanej większości FFF-narodu. FFF-naród jest jednak podzielony niemal równo na pół i tą drogą raczej nic nie osiągniemy (chyba że zasadą, że liczy się zwykła większość, nawet jednym głosem) - proponuję zatem model, w którym FFF-naród będzie mógł zgłaszać swoje propozycje, ale głosowania i decyzje podejmować będzie wyłącznie Kolegium FFF. Bo w przeciwnym razie, mędrkować i przerzucać się argumentami będziemy w nieskończoność...

Urbi

Ale nas nie ma 38 mln i 5 glosowan dziennie abyśmy musieli się tutaj jakoś rozbijać na mających prawo glosu i takich którzy nie mają nic do gadania. Mamy do ustalenia zmiany w regulaminie, nie możemy tego zrobić w jakiś logiczny sposób, kompleksowo i na spokojnie?

Propozycji było naprawdę sporo, część z nich można wprowadzić równolegle, ale dobrze byłoby mieć chwilę aby podyskutować o konsekwencjach, a następnie całościowo zastanowić się który kierunek jest odpowiedni, takie wybiórcze głosowania i co więcej zmiany w trakcie trwania gry nie wiem czemu mają służyć...

arekw29

Cytat: Urbi w Mar 20, 2024, 01:08 PMAle nas nie ma 38 mln i 5 glosowan dziennie abyśmy musieli się tutaj jakoś rozbijać na mających prawo glosu i takich którzy nie mają nic do gadania. Mamy do ustalenia zmiany w regulaminie, nie możemy tego zrobić w jakiś logiczny sposób, kompleksowo i na spokojnie?

Propozycji było naprawdę sporo, część z nich można wprowadzić równolegle, ale dobrze byłoby mieć chwilę aby podyskutować o konsekwencjach, a następnie całościowo zastanowić się który kierunek jest odpowiedni, takie wybiórcze głosowania i co więcej zmiany w trakcie trwania gry nie wiem czemu mają służyć...

Zgadzam się całkowicie. Mamy teraz czas, aby dyskutować i wyciągnąć jakieś wnioski. Później trzeba to zebrać do kupy i zacząć głosować. I też uważam, że każdy powinien mieć prawo głosu, a nie tylko kolegium.

Gattsu

Jak będziemy definiować pełny skład ? Czy decyduje moment, kiedy przeliczymy licytację i trafi do Nas ostatni kolarz czy decyduje moment wygrania licytacji ? Jeśli to drugie to kto będzie weryfikował czy nie było nadużyć i ktoś nie podbił między zakończeniem aukcji a momentem kiedy przeliczymy licytacje ?

Rozumiem, że dopuszczalna jest sytuacja, by prowadzić w dwóch licytacjach mając jeden slot, tak ? Co jeśli wygram obie aukcje ale przeliczymy je w osobnych "rzutach" ? Czy ten drugi wylicytowany kolarz (zakładając, że nikt mnie nie przebije) trafi do mnie czy jest już traktowany jako licytowanie przy pełnym składzie ?

Jak dla mnie przepis jest totalnie niejasny w tej chwili.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

liiio

Cytat: Gattsu w Mar 21, 2024, 09:27 AMJeśli to drugie to kto będzie weryfikował czy nie było nadużyć i ktoś nie podbił między zakończeniem aukcji a momentem kiedy przeliczymy licytacje ?

A może w ramach zmian w kodzie, do których ma podobno dojść, wprowadzić automatyczne dodanie zawodnika do składu w momencie zakończenia licytacji. Wtedy problemu by nie było.

allorc

Cytat: Gattsu w Mar 21, 2024, 09:27 AMJak będziemy definiować pełny skład ? Czy decyduje moment, kiedy przeliczymy licytację i trafi do Nas ostatni kolarz czy decyduje moment wygrania licytacji ? Jeśli to drugie to kto będzie weryfikował czy nie było nadużyć i ktoś nie podbił między zakończeniem aukcji a momentem kiedy przeliczymy licytacje ?

Rozumiem, że dopuszczalna jest sytuacja, by prowadzić w dwóch licytacjach mając jeden slot, tak ? Co jeśli wygram obie aukcje ale przeliczymy je w osobnych "rzutach" ? Czy ten drugi wylicytowany kolarz (zakładając, że nikt mnie nie przebije) trafi do mnie czy jest już traktowany jako licytowanie przy pełnym składzie ?

Jak dla mnie przepis jest totalnie niejasny w tej chwili.

Oczywiście jeśli zdecydujemy się go wprowadzić, to należy ustalić jednoznacznie i tak zapisać w regulaminie żeby wszyscy rozumieli go jednakowo.
Dla mnie oczywiste jest że każde licytowanie (podbijanie) gdy ma się już komplet nie powinno mieć miejsca.
Kwestia różnicy w czasie wygrania licytacji, a podliczeń jest problemem czysto teoretycznym tylko. Jeżeli wiesz że wygrywasz licytację zapełniając ostatni slot, to nie musisz czekać do podliczeń, bo wiesz że nie powinieneś już nikogo podbijać.

Dyskutujmy ;)  do następnych poważnych licytacji mamy 10 miesięcy.

Shoutbox

Urbi

2024-04-27, 20:07:52
Rozumiem że gdzieś ta informacja jak to teraz działa była i to oczywiście mój błąd bo tak jak piszesz mogłem zgłaszać wszędzie, aczkolwiek autentycznie miałem świadomość że jest wszędzie automat, szczególnie że rano tego dnia przeczytałem że Arek dalej ma problem i tak mi się skojarzyło że luz nie trzeba nic robić, dopiero pozniej przyszla refleksja czy to aby na pewno oznacza automat. Aczkolwiek jak coś było wcześniej ustalone to spoko, choć jest to moim zdaniem kiepskie rozwiązanie, bo albo robimy auto wszędzie albo nigdzie, a nie w niektórych wyścigach.

nawciarz

2024-04-27, 16:11:24
Mógłbym teraz dać automat na Asturie tylko międzyczasie też były wyścigi bez automatu i bywali punktujący niezgłoszeni kolarze to teraz bym musiał i tamte wyścigi poprawić.

nawciarz

2024-04-27, 16:09:09
Po co sprawdzać? Wystarczy zgłaszać tak jak by się nic nie działo normalnie na wszystkie wyścigi

arekw29

2024-04-27, 13:13:52
No właśnie to co Urbi napisał. To nie powinno tak wyglądać. Nikt przecież nie będzie sprawdzał co wyścig czy ja zgłosiłem lub coś na forum w tym aspekcie napisałem.

Urbi

2024-04-26, 19:48:40
Bardzo to wszystko łatwe do ogarnięcia...

Urbi

2024-04-26, 19:43:01
Super :(

nawciarz

2024-04-26, 19:14:05
Zależy co. Pewnie chodzi o Asturie, a tam Arek zgłosił, więc według tego co ustalone to tu nie automatu.

Urbi

2024-04-26, 17:33:31
My jedziemy automatem?

nawciarz

2024-04-26, 15:29:11
Kto chce kupić?

nawciarz

2024-04-26, 15:28:58
Idźcie w pizdu z tym Hayterem.

arekw29

2024-04-25, 16:15:18
Dobrze, że ten piździelec Lenny odchodzi z FDJ bo ego mu jebnęło na skali

nawciarz

2024-04-24, 17:21:28
I po co ten Hayter się męczy jak się ewidentnie nie lubi i boi się ścigać? Gdzie on ma walczyć jak nie na takich etapach przy takiej obsadzie? Ale jak się go w kokonie nie dowiezie pod samą kreskę to gówno zrobi

HarryHole

2024-04-23, 22:36:56
No to Arek cieszymy się z wyników Kantera razem. ;)

arekw29

2024-04-22, 15:22:57
Ucieszył mnie ten Kanter dziś, choć to już nie mój zawodnik

arekw29

2024-04-21, 22:52:02
Muszę zrobić screena z tabeli. Bo trzecie miejsce szybko stracę. Teraz dla mnie prawie koniec sezonu

Dobry

2024-04-21, 19:15:55
Takie monumenty mogą być. Moc pokazuje Bernal, a zupełnie zdupy punkty trzepie APP... ;D

Urbi

2024-04-21, 17:02:31
Eh Carapaz mial moc na top3 i skończył na przedostatnim miejscu z grupy..

pajda

2024-04-21, 16:37:43
Bardet to jednak solidna firma.

nawciarz

2024-04-17, 18:36:10
Niestety dopisywać pojedyncze zgłoszenia to tylko BB może.

liiio

2024-04-17, 18:12:07
To pierwszy raz zyskam na automacie. Ale optymalnie by było, gdyby w taki sytuacjach jak Arka można było robić automaty tylko na pojedyncze drużyny.