Aktualności:

Zgłaszanie kandydatów do drugiej rundy FA

Menu główne
Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Maj 20, 2024, 11:03 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 897
  • Wątków w sumie: 32
  • Online today: 4
  • Online ever: 45
  • (Lut 06, 2024, 07:26 PM)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 1
Total: 2

1 Gość, 1 Użytkownik
Alt4iR

Dyskusje nt. FFF

Zaczęty przez Dobry, Paź 16, 2023, 01:43 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mawarulez

Czy my jakieś dalsze działania będziemy robić?

Dobrze byłoby okienko otworzyć, wrzucić terminy 3 rundy i kolejnego okienka, bo już na horyzoncie początek sezonu

Dobry

BB już otrzymał dyspozycję.
Myślę, że to na tyle kosmetyczne działania będą, że start licytacji 30 grudnia nie powinien być problemem. Transfery w Nowym Roku.

nawciarz

Sezon 2024 oficjalnie rozpoczęty!

Były małe problemy przy podliczeniach, ale udało się BB wszystko naprawić.

National Championships Australia 2024 - TT
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24803

National Championships Australia 2024 - RR
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24804
Na początek dublet Rońka

nawciarz

I jeszcze jedno. Myślę że tak jak w ostatnich latach robiliśmy do końca stycznia można jechać z automatu co by każdy przyzwyczaił się do nowych zawodników oraz nowych drużyn tych z dłuższym stażem.

Dobry

Dobra, były ankiety, więc trzeba coś zrobić, nim sezon zacznie się na dobre.

Ankieta finansowa. Tu w zasadzie nie ma wielkiej przewagi - jeden głos, przy czym nie wszyscy zagłosowali. Więc nie ma dużego mandatu do działania, ale jest sugestia, że może jednak lepiej coś małego zrobić, niż nie zrobić.
Na pewno więc nie będziemy robić rewolucji, zmieniać systemu zakupów, grzebać w mechanice kontraktów. Gra jest ok, ale drobne korekty są mile widziane. Dlatego wydaje mi się, że najprostszym sposobem na nasze bolączki, czyli nieco za dużo środków dostępnych w grze, jest ich utemperowanie w sposób najbardziej naturalny - czyli podniesienie startowego.
Wydaje mi się, że od ostatniego momentu, gdy do tego doszło, sporo w naszej grze się zmieniło. Ekipy wyglądają inaczej - nikt nie kupuje gości, co zdobywają po 50-100 punktów, a generują koszty jako woziwody, tylko kupujemy tych 12-latków, którzy przez 10 lat nie jeżdżą i niewiele się na nich wydaje. Dlatego też sądzę, że koszty startowego powinny być wyższe, zwłaszcza dla drużyn bogatszych, które mają najwięcej dużo punktujących zawodników. (Nie mam tu oczywiście żadnych danych, badania sponsoruje instytut badań z dupy, ale chyba koledzy też mają wrażenie, że w ostatnich latach drużyny wyglądają inaczej niż wcześniej).
Dlatego zaproponuję ankietę z pytaniem, czy jesteś za podniesieniem współczynnika startowego dla ekip I ligi ze 125% do 175% i dla II ligi z 75% do 100%?


Druga sprawa i tu mamy już wyraźne pole do popisu. Zostaliśmy zobligowani do działania w sprawie licytacji, bo wygrała w ankiecie opcja, zgodnie z którą licytacje: Są zajebiste, ale można je próbować uatrakcyjnić/polepszyć (a drugie miejsce zajęła opcja Mogłyby być lepsze, warto solidniej z nimi pokombinować, jednak inaczej patrząc, opcje zachowawcze 1 i 2 zdobyły 16 głosów, a opcje rewolucyjne 3 i 4 - 9 głosów, toteż uprę się, że tu można tylko drobną dobrą zmianę przeprowadzić).

Dlatego proponuję, by wygrała któraś z umiarkowanych opcji, a nie kilka na raz.
a) ograniczenie możliwości składania zamówień: wolne miejsca + 5
b) brak możliwości licytowania kolarzy, gdy się nie ma pieniędzy (gdy się jest "na otwarciu" na minusie, a nikt nie przebije, to nie ma konsekwencji, natomiast nie można przebijać wtedy w innych licytacjach i podobnie, gdy się jest na plusie, to nie można tak zalicytować, by zejść na minus)
c) brak możliwości licytowania kolarzy, gdy się ma już pełny skład


Ponadto, proponuję podjąć już bez żadnych głosowań decyzję, by:
- po przedłużeniach można było dokonać 3 transakcji sprzedaży (a nie w sumie - zakup nielimitowany)
- ujednolicić sposób wyliczania kwoty za awans dla I i II ligi: 3-8 lub 4-8, dla jednych i drugich.

No i proponuję też dyskusję nt. zmiany w zasadzie dudi-maxa (propozycja Nakazara mi się podoba)
Zamiast:
A > B + C (gdzie A to najwyższy bid, a B oraz C to drugi i trzeci najwyższy bid) lub
A > 2 * B (A, B to samo co wyżej, przy założeniu, że tylko dwie osoby bidują)
zasada obowiązuję tylko wtedy, gdy: A – B >= 30 C.
Zrobić:
A > 1,5 * B (gdzie A to najwyższy bid, a B to drugi najwyższy bid)
zasada obowiązuję tylko wtedy, gdy: A – B >= 30 C.



Dobry

I jeszcze mój komentarz, skoro już otwieramy dyskusję


a) ograniczenie możliwości składania zamówień: wolne miejsca + 5
Nie podoba mi się ta zmiana, bo po prostu wielu graczy nie korzysta z możliwości, jakie daje rozrzucenie sieci zamówień. Ja zawsze upycham listę do pełna i chciałbym nawet, żeby mieć możliwość zarzucić jeszcze większą sieć. Ograniczenie tej możliwości - w mojej ocenie - psuje grę i zmniejsza radość w uczestnictwie. Rozwala zabawę.

b) brak możliwości licytowania kolarzy, gdy się nie ma pieniędzy (gdy się jest "na otwarciu" na minusie, a nikt nie przebije, to nie ma konsekwencji, natomiast nie można przebijać wtedy w innych licytacjach i podobnie, gdy się jest na plusie, to nie można tak zalicytować, by zejść na minus)
Jeśli już na coś musimy się zdecydować, to najlepiej na to. Forsa jest święta, więc jeśli się jej nie ma, to niech nie będzie możliwości kredytowania.

c) brak możliwości licytowania kolarzy, gdy się ma już pełny skład.
W istocie, jest to bardzo sensowne i racjonalne, w pełni uzasadnione, tylko że może się tak zdarzyć, że zasada może nam całkowicie odebrać przyjemność z licytacji. Jeśli mamy forsę, to dlaczego nie możemy z niej korzystać?
No chyba że dodamy zapis, że zasada nie dotyczy licytacji kolarzy o wartości przekraczającej powiedzmy, 100 (150, 200?) c? Czyli kolarzy, którzy mogą być dla nas kluczowi...

kosa88

#141
Gdzieś zdaje się było że najbardziej bogaci się III liga w ostatnim czasie, a tu w propozycjach podwyżka kosztów tylko dla I i II ligi czegoś tu nie rozumiem za niedługo doprowadzi się do systemu że w III lata będzie się Mistrzostwo zdobywać bo do tego chyba się zmierza...

To już chyba lepiej wprowadzić system że zmniejszonym rabatem przedłużeń według zdobywanych punktów przynajmniej może to dotyczyć każdego np do 500 - 30%, do 1000 - 20 % i powyżej 10%

nawciarz

Cytat: kosa88 w Mar 12, 2024, 05:13 PMGdzieś zdaje się było że najbardziej bogaci się III liga w ostatnim czasie, a tu w propozycjach podwyżka kosztów tylko dla I i II ligi czegoś tu nie rozumiem za niedługo doprowadzi się do systemu że w III lata będzie się Mistrzostwo zdobywać bo do tego chyba się zmierza...
Dokładnie 3 liga przy zdecydowanie najmniejszym łącznym budżecie netto zarobiła najwięcej. Jak próbować coś zabrać to równo od wszystkich. Koszty w 1 lidze już są bardzo duże, że ten spadek dla mnie będzie bardzo korzystny.

kosa88

#143
No właśnie koszty startowego też uważam ze są bardzo duże jeśli ktoś nie ma w składzie takiego zawodnika jak Roglic, Remco, Pogacar, Vingegaard itp to w zasadzie na awansie do tej I ligi tylko traci właśnie przez wysokie startowe, a podniesienie go spowoduje tylko to ze te różnice między drużynami będą coraz większe. Oczywiście zmniejszy to znacznie pieniądze do dyspozycji w grze ale myślę ze więcej zniszczy właśnie tym ze nikt nie mający supergwiazdy awansować do tej ligi nie będzie chciał bo mu się to nie będzie kalkulowało dopóki nie będzie miał w składzie takiej "gwiazdki" a jak już awansuje bo ktoś będzie musiał to tylko po to by "dobić" ekipę.

Gimpek

1) Finanse
Osobiście na ten temat nic mądrego do powiedzenia w kwestii szczegółów nie mam. Oprócz tego, że moim zdaniem jakaś decyzja w celu zmniejszenia środków dostępnych w grze jest potrzebna.

2) Licytacje
Najbardziej interesująca mnie kwestia. Wg mnie opcja b) jest niezbędna i jeżeli miałbym tylko jedną z trzech wymienionych wybrać to byłaby to właśnie ta.
Opcja a) dla mnie nie jest istotna.
Za to co do opcji c) to chętnie dodałbym ją do gry razem z opcją b) jednak zmodyfikowaną. Stawianie sztywnej granicy liczebności składu może wcale nie jest potrzebne, ale za to można by karać za wylicytowanie każdego kolejnego kolarza poza limit (z wyłączeniem kolarzy pozyskanych "na otwarciu") np. przelicznikiem koszt kolarza * 1.25

3) Zasada Dudi-Maxa
Wydaje się to być ciekawą zmianą zasad, która wprowadziłaby jakąś nowość, zmianę podejścia do licytacji. Jedyna moja wątpliwość związana jest znów z finansami, czy przypadkiem nie spowoduje to znów zbyt niskich wydatków i w efekcie zwiększenie finansów w całej grze.

Dobry

Zwrot z 1 c wydanego na startowe (w c, a nie w punktach, bo punktów nie zapisałem; dodatkowo, wyliczenia obarczone błędem, bo nie uwzględniają stanu budżetu przed startem sezonu, a wielu miało coś zachomikowane)

Dla I ligi jest to średnio 493%
Dla II ligi - 554%
Dla III ligi - aż 823%

Zupełnie to przeoczyłem :)




Proponuję zatem podniesienie mnożnika startowego dla wszystkich o 25 p proc

kosa88

Takie doprecyzowanie tylko. Wszelkie zmiany nie mówię o licytacjach bo to wiadomo a o zmianach w finansach to wejdą w życie do gry od sezonu 2025?  ;)

Dobry

Kosa, to jest tylko gra. Śmiertelnie poważna, ale jednak gra. I skoro jeszcze się nie zaczęło ściganie za punkty i za pieniądze, to nie widzę poważnych powodów, by decyzje przed nim podjęte uznawać za nieobowiązujące.

kosa88

No teraz przynajmniej jestem pewien na czym stoję i wiem ze nie warto mi brać priorytetów bo trzeba szybko spaść żeby choć uratować drużynę :)

nawciarz

Start sezonu tuż tuż to przypominam że Nakazar i BigBird mają do zwolnienia nadmiarowego kolarza.

Shoutbox

bumbek

Dzisiaj o 08:55:22
Dzięki, chociaż Goszczurny to żaden sukces, bo z Draftu. Każdy by go wziął za darmo gdyby mógł ;)

arekw29

2024-05-19, 09:19:03
Bumbek możemy się nie zgadzać w wielu kwestiach, ale mega szacun za Goszczurnego i Nysa.

liiio

2024-05-18, 19:32:03
W końcu moi zrobili to co mieli robić w tym sezonie, czyli wygrali ogórek i do tego podwójnie.

Dobry

2024-05-14, 17:34:25
Ale zawaliłem, nie kontraktując VPP 5 lay temu...

nawciarz

2024-05-12, 10:35:14
Ciekawe kto po Giro będzie miał więcej punktów. Moja cała drużyna czy Pogacar?  :D

nawciarz

2024-05-11, 16:58:24
I znów wychodzi że nie warto brać. Z Tramadolem był cieniasem a bez walczę o top10 Giro

nawciarz

2024-05-11, 16:54:10
Baudin w top10 no nie mogę wywalać kolarzy za doping

arekw29

2024-05-10, 17:16:39
To jest kurwa jakiś żart z tym Pogacarem

liiio

2024-05-09, 13:09:18
Będzie automat na Walonię? Ostateczna lista startowa było dopiero dziś około 10 rano.

arekw29

2024-05-04, 15:51:16
Van Bekkum dał radę "pomścić" kolegów. Będzie drogo

arekw29

2024-05-04, 14:51:45
Co z tą młodzieżową Vismą dziś się stało?!

arekw29

2024-05-02, 16:19:58
E tam, nawet nie wygrał etapu  ;) Ja jestem wkurzony, że miałem od lat zapisanego Widara i go przegapiłem

nawciarz

2024-05-02, 15:38:55
Odpuszczenie Nordhagena w zamian za Barhoumiego nie było moją najmądrzejszą decyzją. Choć i tak pewnie bym nie przelicytował wtedy Rogu, a w drugą stronę deal by nie poszedł.

rogu

2024-04-30, 09:04:10
Albo inaczej, czy ktoś korzysta z Win 11 i działa mu ok?

rogu

2024-04-30, 09:02:19
Czy ktoś jeszcze korzysta z Win 11 i doświadcza problemów ze stronką?

Dobry

2024-04-29, 15:38:43
Ciekawostka. Trzechnajdroższych kolarzy, którzy kosztowali mnie 950 c, zdobyło dla mnie 65 punktów. Pozostali, którzy kosztowali 1700 c, zdobyli już 1800 c 😁 ale realistycznie patrząc, jest szansa,że Schmid, Asgreen i Ewan dobiją jeszcze w tym roku do 1000.

pajda

2024-04-29, 08:53:46
Lipowitza też bym nie wymyślił  ;)

Dobry

2024-04-28, 17:17:49
Wymyśliłby kto, że Godon może w Romandii trzasnąć 125 punktów? Raczej niemożliwe, nie?

Urbi

2024-04-27, 20:07:52
Rozumiem że gdzieś ta informacja jak to teraz działa była i to oczywiście mój błąd bo tak jak piszesz mogłem zgłaszać wszędzie, aczkolwiek autentycznie miałem świadomość że jest wszędzie automat, szczególnie że rano tego dnia przeczytałem że Arek dalej ma problem i tak mi się skojarzyło że luz nie trzeba nic robić, dopiero pozniej przyszla refleksja czy to aby na pewno oznacza automat. Aczkolwiek jak coś było wcześniej ustalone to spoko, choć jest to moim zdaniem kiepskie rozwiązanie, bo albo robimy auto wszędzie albo nigdzie, a nie w niektórych wyścigach.

nawciarz

2024-04-27, 16:11:24
Mógłbym teraz dać automat na Asturie tylko międzyczasie też były wyścigi bez automatu i bywali punktujący niezgłoszeni kolarze to teraz bym musiał i tamte wyścigi poprawić.