Aktualności:

Zgłaszanie kandydatów do drugiej rundy FA

Menu główne
Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Maj 20, 2024, 08:56 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 897
  • Wątków w sumie: 32
  • Online today: 4
  • Online ever: 45
  • (Lut 06, 2024, 07:26 PM)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 2
Total: 2

2 Gości, 0 Użytkowników

Dyskusje nt. FFF

Zaczęty przez Dobry, Paź 16, 2023, 01:43 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

nawciarz

Cytat: Dobry w Gru 01, 2023, 12:34 PM
Cytat: rogu w Gru 01, 2023, 11:41 AMMoim zdaniem, jeśli chcemy ukrócić dogadywanie się, czy robienie sobie na złość, to bidy powinny być niejawne. Jedyne, co gracz powinien wiedzieć, to aktualna cena i czas pozostały do zakończenia licytacji.
Że też wcześniej nikt tego nie wymyślił :)
Aczkolwiek, mam wrażenie, nie sposób utrzymać sytuację niewiedzy od początku do końca licytacji. W końcu nie jesteśmy sobie całkiem obcy...

Jak się nie zna też liczby licytujących to jednak trudno byłoby się rozeznać, bo byś musiał każdego wypytać. W sumie nie wiem czy to taka zmiana na plus, ale z ciekawości chciałbym zobaczyć jakby wtedy licytacje wyglądały.

Dobry

Pytanie tylko, czy obecna forma przeprowadzania licytacji potrzebuje zmian? Zwłaszcza takich, które całkowicie odmienią to, co jara - jak sądzę - większość obecnych graczy?
Z tego co pamiętam - cóż, w tym roku to se nie policytowałem - to zawsze była największa frajda. Czasem licytacje wychodziły genialnie, czasem daremnie, czasem średnio, ale zawsze - niezależnie od wyniku - wychodziłem z nich "ubawiony", rozerwany. Nawet jeśli chyba tylko raz udało mi się kupić wszystkich tych, których chciałem i na dodatek tanio :D
Naprawdę, nie wiem, czy jest sens grzebania w tym, co jest główną, tak w 90%, atrakcją tej gry.
Dostrzegam pewną atrakcyjność Arkowej propozycji, jest to dla mnie zrozumiałe i kto wie, czy nawet nie lepsze rozwiązanie.

Ba, powiem więcej. Można by przeprowadzić symulację (ale chyba nie na bazie naszej maszyny?) - jeśli ktoś nie wymyśli lepszego pomysłu, to można by zebrać oferty w PW i wciepać je do excela i sprawdzić, czy rzeczywiście wszyscy byliby zadowoleni. Przy takim bidnym FA, jakie mieliśmy...

roniek

Dla mnie same licytacje mogłyby pozostać w postaci, w której są teraz, ale zaproponowana przez rogu anonimowość wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem. Wiadomo, że części licytujących będziemy w stanie się domyślić albo otrzymać tę informację od kogoś, ale niemożliwe jest, żeby dowiedzieć się o wszystkich userach licytujących tych samych kolarzy. Nie będzie też wtedy możliwości, żeby umawiać się przeciwko komuś trzeciemu (abstrahując od tego, czy to rzeczywiście miało miejsce).

rogu

Cytat: nawciarz w Gru 01, 2023, 12:43 PM
Cytat: Dobry w Gru 01, 2023, 12:34 PM
Cytat: rogu w Gru 01, 2023, 11:41 AMMoim zdaniem, jeśli chcemy ukrócić dogadywanie się, czy robienie sobie na złość, to bidy powinny być niejawne. Jedyne, co gracz powinien wiedzieć, to aktualna cena i czas pozostały do zakończenia licytacji.
Że też wcześniej nikt tego nie wymyślił :)
Aczkolwiek, mam wrażenie, nie sposób utrzymać sytuację niewiedzy od początku do końca licytacji. W końcu nie jesteśmy sobie całkiem obcy...

Jak się nie zna też liczby licytujących to jednak trudno byłoby się rozeznać, bo byś musiał każdego wypytać. W sumie nie wiem czy to taka zmiana na plus, ale z ciekawości chciałbym zobaczyć jakby wtedy licytacje wyglądały.

Przecież możemy w takiej formie przeprowadzić marcowe czy tam letnie okienko? Testowo.

Poza I, i powiedzmy II rundą FA, to przecież są całkiem fajne poligony doświadczalne do testowania zmian.

Nakazar

Czy tylko na pewno chcemy ograniczyć umawianie się? Bo myślę że trzeba zacząć od głosowania które by to kwestie wyjaśniło.

Jeżeli zaś chcielibyśmy zreformować licytacje to zamiast ich całkowitego usuwania można by spróbować rozszerzyć zasadę Dudiego-Maxa, np.
Zamiast:
A > B + C (gdzie A to najwyższy bid, a B oraz C to drugi i trzeci najwyższy bid) lub
A > 2 * B (A, B to samo co wyżej, przy założeniu, że tylko dwie osoby bidują)
zasada obowiązuję tylko wtedy, gdy: A – B >= 30 C.
Zrobić:
A > 1,5 * B (gdzie A to najwyższy bid, a B to drugi najwyższy bid)
zasada obowiązuję tylko wtedy, gdy: A – B >= 30 C.
Przy czym współczynnik możemy jakoś dowolnie ustawić na razie rzucam tylko pomysł. Możemy tez wrócić do starego pomysłu z gradacją minimalnej ceny za kolarza zależnie od rundy(1 runda-60%, 2-50%, 3-40%), czy pomyśleć nad przerobieniem draftu.

Najpierw powinniśmy jednak sprawdzić czy jest w ogóle chęć grzebania przy licytacjach.

arekw29

Cytat: Nakazar w Gru 01, 2023, 02:07 PMNajpierw powinniśmy jednak sprawdzić czy jest w ogóle chęć grzebania przy licytacjach.

Tak, moim zdaniem jest sens grzebać w licytacjach. Bo tych licytacji jest tak naprawdę jak na lekarstwo i od lat mamy do czynienia bardziej z negocjacjami. Nie podobało mi się, to czego doświadczyłem teraz od dwóch kolegów, ale z drugiej strony - tak, to były licytacje. Podpisuję się pod pomysłem mawy, że wysyłamy kwoty ostateczne i najwyższa wygrywa. Można wysłać na tyle ile ma się budżetu i po temacie. A potem od nowa.
Jeśli się z tym nie zgodzicie to - brak licytowania ponad stan, zmniejszenie zgłaszania do licytacji do +5 (a nie 10 jak teraz), brak możliwości odsprzedania wylicytowanego kolarza w tej samej rundzie, brak draftu dla II ligi. To tak pokrótce, ale jestem otwarty na wszelkie dywagacje. I przede wszystkim - o takich zmianach decyduje ogół, a nie kolegium. Swoją drogą ciekawi mnie jak realnie wyglądało to losowanie, bo mi się coś matma nie klei ;)

Dobry

No to wrzuciłem ankietę, żebyśmy wiedzieli, na czym stoimy (w kwestii chęci do zmiany/myślenia o zmianie).

Karcer

Likwidacja licytacji wykastruje tą grę. Licytacje to jedyny "dynamiczny" element gry. Reszta, to ustawić skład na tydzień do przodu, a za tydzień sprawdzić czy wpadły jakieś punkty. I tak w kółko. Przynajmniej w moim przypadku.

Bardzo podoba mi się idea anonimowego licytowania i uważam, że ten element wart jest aby go przetestować.

Dodałbym też zakaz zadłużania się podczas licytacji.

Gimpek

Myślę, że pomysł z kwotami ostatecznymi wprowadzi więcej losowości, jednemu się poszczęści, a drugi skończy z tysiącami na koncie. I też pewnie skłoni jeszcze bardziej do przedłużania kontraktów.

Jestem za ewolucją licytacji, przede wszystkim zakaz zadłużania się podczas licytacji, który już sam z siebie sprawi, że limit zgłaszania liczby kolarzy do licytacji +10 będzie rzadko osiągalny.

Co do anonimowości licytacji to osobiście nie mam pewności czy to tylko nie da dodatkowej przewagi "negocjatorom", którzy i tak będą świadomi kogo licytują, ale może jestem w błędzie i brak pewności z kim jeszcze walczą będzie miał pozytywny wpływ dla całej gry (choć tu również nie mam pewności, czy to nie spowoduje większej chęci do przedłużania kontraktów).

Gattsu

Cytat: rogu w Gru 01, 2023, 11:41 AMMoim zdaniem, jeśli chcemy ukrócić dogadywanie się, czy robienie sobie na złość, to bidy powinny być niejawne. Jedyne, co gracz powinien wiedzieć, to aktualna cena i czas pozostały do zakończenia licytacji.


To jest świetny pomysł ale jednocześnie jestem absolutnie przeciwko jego wprowadzeniu :)

W tej chwili w ramach licytacji część informacji jest jawna, przykładowo:

- cena kolarza
- data ostatniego bida
- liczba graczy zainteresowanych danym kolarzem
- ich budżet, ilość wolnych miejsc w składzie
- liczba złożonych ofert

Pozostałe informacje trzeba pozyskać ;) w tym:

- jakie są priorytety danego gracza w licytacjach
- czy jest otwarty na układ i odpuszczenie danego kolarza

W twojej propozycji przesuwamy po prostu środek ciężkości na informacje, które trzeba pozyskać. Jeśli więc coś nie jest oficjalne (np. ilu graczy licytuje danego kolarza) to tym bardziej prowadzi to do układów i układzików, bo część graczy ze sobą rozmawia a część nie. No chyba, że chcemy zostawić wtedy stronę sprawdź licytacje w aktualnej formie i promować graczy z nielimitowanym czasem, którzy będą sobie spisywali w zeszycie kto, kiedy kogo podbił :)

Cześć propozycji, które tutaj się pojawiają to nic nowego, ale moim zdaniem kompletnie nie trafiają w nasze potrzeby. Bidy w ciemno to windowanie cen, już w tej chwili część drużyn jest na granicy rentowności, koszt utrzymania ekipy w I lidze to 1000C rocznie, czyli co roku trzeba się poprawiać o 1000C żeby w ogóle mówić o utrzymaniu status quo. Spekulacje cenowe doprowadzą do spektakularnych bankructw, obyśmy tego nie dożyli ;)
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

Karcer

Dziś rano przeczytałem watek Nawciarza na temat stałego budżetu gry i tak naszła mnie myśl, że może by tak "opodatkować" zatrudnianie zawodników z FA. Byłaby jakaś opłata za zatrudnienie, np % i w ten sposób ubyło by część nadmiarowej gotówki z gry.

rogu

Cytat: Gattsu w Gru 01, 2023, 06:32 PMJeśli więc coś nie jest oficjalne (np. ilu graczy licytuje danego kolarza) to tym bardziej prowadzi to do układów i układzików, bo część graczy ze sobą rozmawia a część nie.

Wybacz, ale nie zgodzę się. Oczywiście, jakąś część informacji jesteś w stanie uzyskać. Wiadomo, że chętnych do zatrudnienia kolarzy pokroju Roglicia będzie ograniczona ilość i w ciemno można założyć, kto się zgłosi do tej licytacji i z kim rozmawiać. Ale czy jesteś w stanie dotrzeć do wszystkich, którzy będą walczyć o zdolnego kadeta czy kolarza z potencjałem, który odbudowuje się po słabym sezonie? Wątpię.

Cytat: Karcer w Gru 02, 2023, 08:08 AMDziś rano przeczytałem watek Nawciarza na temat stałego budżetu gry i tak naszła mnie myśl, że może by tak "opodatkować" zatrudnianie zawodników z FA. Byłaby jakaś opłata za zatrudnienie, np % i w ten sposób ubyło by część nadmiarowej gotówki z gry.

Raczej skłaniałbym się, ku temu, że więcej kasy ucieka przez zniżki przy przedłużaniu kontraktów.

kosa88

Cytat: rogu w Gru 02, 2023, 09:19 AMRaczej skłaniałbym się, ku temu, że więcej kasy ucieka przez zniżki przy przedłużaniu kontraktów.

Tak i dotyczy głównie zawodników którzy gromadzą ponad 1000pkt w sezonie.

mawarulez

Cytat: Gattsu w Gru 01, 2023, 06:32 PM
Cytat: rogu w Gru 01, 2023, 11:41 AMMoim zdaniem, jeśli chcemy ukrócić dogadywanie się, czy robienie sobie na złość, to bidy powinny być niejawne. Jedyne, co gracz powinien wiedzieć, to aktualna cena i czas pozostały do zakończenia licytacji.


Absolutna bzdura. Przecież jeżeli nie widzisz ile osób i kto licytuje to ciężko o Wasze ulubione układziki. Dogadasz się z Bumbkiem czy kimś innym, że dasz np. 300 za Latoura a ktoś się uprze, że da 500 i za nic w świecie nie wygrasz. Jeśli do tego dodamy ograniczenie slotów, zadłużania i licytowania ponad stan to nie będzie hegemonii licytacyjnej, tylko najbiedniejszym będzie łatwiej wyciągnąć jakiś kąsek.
Jedyne co może się wtedy okazać problemem, to puste FA, stąd uwzględnienie dodatkowo pomysłów Urbiego i Nawciarza stworzy nowy system.

Już widać po ankiecie, że ponad 80% chce zmian w licytacjach - nie za wielkich, ale jednak zmian. Ani dotychczasowa forma ani totalna rewolucja nie uzyskała należytego odzewu, dlatego warto skupić się na tym co mamy, tylko trochę zmodyfikować.
Każdy powinien widzieć jedynie kwotę obecną za kolarza, swój bid i czas zakończenia licytacji.
No i niestety strona pomocnicza sprawdzlicytacje musiałaby zakończyć swą egzystencję.



kosa88

#104
Cytat: mawarulez w Gru 02, 2023, 10:15 AMJuż widać po ankiecie, że ponad 80% chce zmian w licytacjach - nie za wielkich, ale jednak zmian. Ani dotychczasowa forma ani totalna rewolucja nie uzyskała należytego odzewu, dlatego warto skupić się na tym co mamy, tylko trochę zmodyfikować.

Ja głosowałem za opcją która aktualnie prowadzi ale na pewno to co chciałbym zmienić nie dotyczy samych licytacji lecz tego co można nazwać otoczką: czyli ilość bidów (choć to akurat niekoniecznie), zakaz licytowania ponad stan (nieważne czy jestem dogadany na transfery w kolejnym okienku czy nie. Mam aktualnie 30 czy 36 nie mogą już licytować).

Jeśli mam 3 wolne miejsca mogę podbić max 3 kolarzy i reszty nie mogę ruszać. Przy zgłaszaniach mogę zgłosić mając trzy wolne miejsce 13 zawodników ale tylko na 3 mogę dać dudi maxa, reszta musi być zgłoszona za pół ceny itp

Shoutbox

bumbek

Dzisiaj o 08:55:22
Dzięki, chociaż Goszczurny to żaden sukces, bo z Draftu. Każdy by go wziął za darmo gdyby mógł ;)

arekw29

2024-05-19, 09:19:03
Bumbek możemy się nie zgadzać w wielu kwestiach, ale mega szacun za Goszczurnego i Nysa.

liiio

2024-05-18, 19:32:03
W końcu moi zrobili to co mieli robić w tym sezonie, czyli wygrali ogórek i do tego podwójnie.

Dobry

2024-05-14, 17:34:25
Ale zawaliłem, nie kontraktując VPP 5 lay temu...

nawciarz

2024-05-12, 10:35:14
Ciekawe kto po Giro będzie miał więcej punktów. Moja cała drużyna czy Pogacar?  :D

nawciarz

2024-05-11, 16:58:24
I znów wychodzi że nie warto brać. Z Tramadolem był cieniasem a bez walczę o top10 Giro

nawciarz

2024-05-11, 16:54:10
Baudin w top10 no nie mogę wywalać kolarzy za doping

arekw29

2024-05-10, 17:16:39
To jest kurwa jakiś żart z tym Pogacarem

liiio

2024-05-09, 13:09:18
Będzie automat na Walonię? Ostateczna lista startowa było dopiero dziś około 10 rano.

arekw29

2024-05-04, 15:51:16
Van Bekkum dał radę "pomścić" kolegów. Będzie drogo

arekw29

2024-05-04, 14:51:45
Co z tą młodzieżową Vismą dziś się stało?!

arekw29

2024-05-02, 16:19:58
E tam, nawet nie wygrał etapu  ;) Ja jestem wkurzony, że miałem od lat zapisanego Widara i go przegapiłem

nawciarz

2024-05-02, 15:38:55
Odpuszczenie Nordhagena w zamian za Barhoumiego nie było moją najmądrzejszą decyzją. Choć i tak pewnie bym nie przelicytował wtedy Rogu, a w drugą stronę deal by nie poszedł.

rogu

2024-04-30, 09:04:10
Albo inaczej, czy ktoś korzysta z Win 11 i działa mu ok?

rogu

2024-04-30, 09:02:19
Czy ktoś jeszcze korzysta z Win 11 i doświadcza problemów ze stronką?

Dobry

2024-04-29, 15:38:43
Ciekawostka. Trzechnajdroższych kolarzy, którzy kosztowali mnie 950 c, zdobyło dla mnie 65 punktów. Pozostali, którzy kosztowali 1700 c, zdobyli już 1800 c 😁 ale realistycznie patrząc, jest szansa,że Schmid, Asgreen i Ewan dobiją jeszcze w tym roku do 1000.

pajda

2024-04-29, 08:53:46
Lipowitza też bym nie wymyślił  ;)

Dobry

2024-04-28, 17:17:49
Wymyśliłby kto, że Godon może w Romandii trzasnąć 125 punktów? Raczej niemożliwe, nie?

Urbi

2024-04-27, 20:07:52
Rozumiem że gdzieś ta informacja jak to teraz działa była i to oczywiście mój błąd bo tak jak piszesz mogłem zgłaszać wszędzie, aczkolwiek autentycznie miałem świadomość że jest wszędzie automat, szczególnie że rano tego dnia przeczytałem że Arek dalej ma problem i tak mi się skojarzyło że luz nie trzeba nic robić, dopiero pozniej przyszla refleksja czy to aby na pewno oznacza automat. Aczkolwiek jak coś było wcześniej ustalone to spoko, choć jest to moim zdaniem kiepskie rozwiązanie, bo albo robimy auto wszędzie albo nigdzie, a nie w niektórych wyścigach.

nawciarz

2024-04-27, 16:11:24
Mógłbym teraz dać automat na Asturie tylko międzyczasie też były wyścigi bez automatu i bywali punktujący niezgłoszeni kolarze to teraz bym musiał i tamte wyścigi poprawić.