edycja jedenasta

Zwycięzcy wyścigów:

Tour Colombia:


Tour Cycliste International La Provence:

Lento Team  JOSEDIN   176

Presidential Cycling Tour of Turkey:

Grzich Cycling Team  Grzich76   169

Grote Prijs Marcel Kint:

Francia  Patoche   172

Ethias-Tour de Wallonie:

L'Equipe de Charbon et Acier  Wosiu07   234

Schaal Sels Merksem/ Johan Museeuw Classic:

Mmanzana postobon   Eder   133

Memorial Rik Van Steenbergen / Kempen Classic:

Ladri di biciclette  Davout   157

Clàssica Comunitat Valenciana 1969 - Gran Premi València:

Lento TeamBEL DE LIE Arnaud (LTD)
FRA BURGAUDEAU Mathieu (TEN)
ITA COLLEONI Kevin (JAY)
UKR PONOMAR Andrii (ARK)
  JOSEDIN   128

Santos Tour Down Under:

Nietoperze z WalencjiAUS VINE Jay (UAD)
DEN HONORÉ Mikkel Frølich (EFE)
GBR YATES Simon (JAY)
AUS PLAPP Luke (IGD)
GBR FROOME Chris (IPT)
ITA TIBERI Antonio (TFS)
POL OWSIAN Łukasz (ARK)
  BARTOLINO   549

Trofeo Calvia:

GruppettoITA BAGIOLI Andrea (SOQ)
BEL UIJTDEBROEKS Cian (BOH)
  Kosa   137

Trofeo Alcudia-Port d'Alcudia:

HanysyERI GIRMAY Biniam (ICW)
GBR VERNON Ethan (SOQ)
DEN ASGREEN Kasper (SOQ)
NED EENKHOORN Pascal (LTD)
UKR PADUN Mark (EFE)
GBR CARR Simon (EFE)
ITA PICCOLO Andrea (EFE)
  throndor   218

Trofeo Pollença - Port D'andratc:

VeloValenciaBEL UIJTDEBROEKS Cian (BOH)
GBR VERNON Ethan (SOQ)
DEN ASGREEN Kasper (SOQ)
ITA PIGANZOLI Davide (EOK)
BEL VAN EETVELT Lennert (LTD)
BEL HERREGODTS Rune (ICW)
ITA PICCOLO Andrea (EFE)
  Arturo   171

Trofeo Serra de Tramuntana:

Lotos UstkaBEL VAN EETVELT Lennert (LTD)
GER BUCHMANN Emanuel (BOH)
NED DEKKER David (ARK)
NED EENKHOORN Pascal (LTD)
  Ustecky07   150

Grand Prix Cycliste la Marseillaise:

Lotos UstkaUSA POWLESS Neilson (EFE)
BEL FRETIN Milan (TFB)
NOR LEVY William Blume (UXT)
  Ustecky07   131

Cadel Evans Great Ocean Road Race:

BMCNZL STRONG Corbin (IPT)
GBR YATES Simon (JAY)
GER MAYRHOFER Marius (DSM)
AUS VINE Jay (UAD)
AUS PLAPP Luke (IGD)
ITA BARONCINI Filippo (TFS)
GBR HAYTER Leo (IGD)
  Nakazar   364

Vuelta a San Juan Internacional:

GewissEPOattackRUS SYRITSA Gleb (AST)
COL BERNAL Egan (IGD)
BEL EVENEPOEL Remco (SOQ)
ITA GANNA Filippo (IGD)
USA SIMMONS Quinn (TFS)
USA RICCITELLO Matthew (IPT)
  Clif   197

Trofeo Playa de Palma:

HanysyNED EENKHOORN Pascal (LTD)
ERI GIRMAY Biniam (ICW)
GBR VERNON Ethan (SOQ)
BEL VAN WILDER Ilan (SOQ)
DEN ASGREEN Kasper (SOQ)
BEL UIJTDEBROEKS Cian (BOH)
ITA PICCOLO Andrea (EFE)
  throndor   174

Saudi Tour:

Lotos UstkaITA MILAN Jonathan (TBV)
  Ustecky07   180