Aktualności:

Zgłaszanie kandydatów do drugiej rundy FA

Menu główne
Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Maj 20, 2024, 08:51 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 897
  • Wątków w sumie: 32
  • Online today: 4
  • Online ever: 45
  • (Lut 06, 2024, 07:26 PM)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 1
Total: 1

1 Gość, 0 Użytkowników

Dyskusje nt. FFF

Zaczęty przez Dobry, Paź 16, 2023, 01:43 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mawarulez

Kosa ale ja nie miałem na myśli limitu, tylko ciekawiło mnie gdzie jest granicą pomiędzy dogadywaniem się, a celowym działaniem przeciw komuś.

PaVelo

A może by tak - zamiast licytacji, które co roku wyzwalają demony w części graczy - od przyszłego sezonu wprowadzić "tryb przetargowy" i zasadę, że kolarz idzie to tego, kto zaproponuje najwięcej na etapie zgłaszania zatrudnienia z FA (i analogicznie - spoza niego)? Będzie wtedy bez przebijania za wszelką cenę, pokątnego dogadywania się i innych niepotrzebnych atrakcji, a kluczowym stanie się odpowiednie rozłożenie kasy na etapie zgłaszania do FA.

Oczywiście w przypadku remisu licytacje można by pozostawić "po staremu", do tego warto byłoby rozważyć limit zgłoszeń - tak by nie doszło do sytuacji, w której najbogatsi blokują swoimi nieograniczonymi zasobami każdego kolarza.

To co, przewracamy stolik? ;)

kosa88

Cytat: PaVelo w Gru 01, 2023, 07:54 AMA może by tak - zamiast licytacji, które co roku wyzwalają demony w części graczy - od przyszłego sezonu wprowadzić "tryb przetargowy" i zasadę, że kolarz idzie to tego, kto zaproponuje najwięcej na etapie zgłaszania zatrudnienia z FA (i analogicznie - spoza niego)? Będzie wtedy bez przebijania za wszelką cenę, pokątnego dogadywania się i innych niepotrzebnych atrakcji, a kluczowym stanie się odpowiednie rozłożenie kasy na etapie zgłaszania do FA.

Oczywiście w przypadku remisu licytacje można by pozostawić "po staremu", do tego warto byłoby rozważyć limit zgłoszeń - tak by nie doszło do sytuacji, w której najbogatsi blokują swoimi nieograniczonymi zasobami każdego kolarza.

To co, przewracamy stolik?

Jak dobrze zaznaczyłeś by wprowadzić takie coś powinno się też wprowadzić limit zgłaszanych kolarzy do licytacji (do liczby wolnych miejsc). Musiałoby się także zwiększyć liczbę FA w przerwie między sezonowej. Do tego dochodzi kwestia licytacji które jednak są częścią tej gry i nie sądzę by brak tego byłby atrakcyjny dla graczy (bo jednak wciąga na parę dni, a nie tylko na jeden dzień).

Dogadywanie i tak by nie zniknęło więc nie rozwiąże to tego problemu.

nawciarz

Dokładnie licytacje są wizytówką tej gry i też tym co czyni ją wyjątkową, więc nie widzę najmniejszego powodu żeby robić tu rewolucję. Jedynie co najwyżej można by liczbę slotów z +10 zmniejszyć na +5, choć i tak nawet teraz nikt licytował takich kolarzy jak Majka, Chaves, Van Moer, Mezgec.

I tak jak Kosa wspomniał dogadywać dalej by można się było. Tylko wtedy to miałoby miejsce przed w postaci sondowania kto kogo planuje licytować, żeby sobie nie wchodzić w drogę i nie blokować slotów.

I na pewno będę forsował pomysł stałego budżetu w grze, ale to myślę że gdzieś po 2 rundzie licytacji, po Bożym Narodzeniu założę na to osobny temat, gdzie dokładniej to wyjaśnię i uargumentuję.

PaVelo

#79
Cytat: nawciarz w Gru 01, 2023, 09:29 AMDokładnie licytacje są wizytówką tej gry i też tym co czyni ją wyjątkową
Cytat: kosa88 w Gru 01, 2023, 08:55 AMDo tego dochodzi kwestia licytacji które jednak są częścią tej gry i nie sądzę by brak tego byłby atrakcyjny dla graczy
No chyba to nie do końca tak... Sugerujecie, że ludziska są tu w dużej mierze dlatego, że mamy rewolucyjne rozwiązanie w postaci licytacji? ;)

Ja np. gram dla rozwoju moich zawodników, wystawiania ich na wyścigi i obserwowania przy tym całego sezonu z racji zainteresowania kolarstwem - a licytacje to dla mnie tylko mały pikuś, który owszem, pozwala zdobyć kolarzy do składu, jednak z drugiej strony wywołuje żenujące sytuacje, kiedy ktoś nie może się pogodzić z utratą zawodnika ("bo ja go tak chciałem"), dokonaną w mniej lub bardziej uczciwy sposób.

Dlatego - rozważając jakiekolwiek zmiany w grze - rozważmy może odejście od tego modelu. Ale to tylko propozycja (może zacznijmy gdzieś je spisywać...).

bumbek

Panowie, licytacje w postaci o której pisze PaVelo (najwyższy bid wygrywa) to inna gra by była :) możemy rozmawiać, ale dla mnie pomysł kompletnie nietrafiony.

Dwa główne powody:

- tym bardziej decydowałoby "umawianie się". Najbogatsi siadają do stołu i ustalają sztywne ceny 30 najlepszych kolarzy zgarniając 25 z nich ;) teraz to jest niemożliwe, bo każdy gracz może w ciągu 24h po starcie licytacji ich podbić.

- nikt by nikogo nie wystawiał na FA :) bo zamiast kupić taniej z FA (co jest jego głównym założeniem), gracz nie miałby pojęcia ile musi zapłacić, więc na FA trafiały by tylko ochłapy, czyli kolarze, z których zwyczajnie chcemy zrezygnować.

PaVelo

Cytat: bumbek w Gru 01, 2023, 09:50 AMNajbogatsi siadają do stołu i ustalają sztywne ceny 30 najlepszych kolarzy zgarniając 25 z nich
Ale muszą się nimi podzielić, więc nie sądzę żeby tak łatwo im to poszło. Poza tym nie każdy najbogatszy musi mieć interes, żeby robić deal z innymi.

Cytat: bumbek w Gru 01, 2023, 09:50 AM(...)
- nikt by nikogo nie wystawiał na FA :) bo zamiast kupić taniej z FA (co jest jego głównym założeniem), gracz nie miałby pojęcia ile musi zapłacić, więc na FA trafiały by tylko ochłapy, czyli kolarze, z których zwyczajnie chcemy zrezygnować.
Ach, sorki. W swojej uczciwości (a może głupocie) nigdy nie korzystałem z rozwiązania, polegającego na zwolnieniu kolarza tylko po to, by go potem taniej kupić - dla mnie to jakiś absurd, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością kolarstwa :D Ale z drugiej strony co to przeszkadza? Obecnie robiąc fikcję zwolnienia ryzykujemy utratę kolarza w drodze licytacji (raz nawet udało mi się komuś taki numer wyciąć :D ), a w proponowanym rozwiązaniu również istniałoby ryzyko, tyle że jednorazowe - jak w rosyjskiej ruletce.

Generalnie - każda propozycja będzie rozbijać się o głosy mniejszego lub większego lobby graczy przyzwyczajonych do tego czy innego elementu gry. Proponuję więc przekazywać takie propozycje (oczywiście jeżeli będą wykonalne technicznie) - za zgodą Kolegium - pod głosowanie ogółu Forum. I już.

liiio

Cytat: nawciarz w Gru 01, 2023, 09:29 AMJedynie co najwyżej można by liczbę slotów z +10 zmniejszyć na +5, choć i tak nawet teraz nikt licytował takich kolarzy jak Majka, Chaves, Van Moer, Mezgec.


Zbyt dużą liczba slotów, powoduje, że ja sobie od razu odpuszczam wielu zawodników, bo na pewno kliku znacznie bogatszych o nich powalczy.

Ja bym ją zmniejszył. Przynajmniej w pierwszej rundzie.

kosa88

Cytat: liiio w Gru 01, 2023, 10:53 AM
CytatJedynie co najwyżej można by liczbę slotów z +10 zmniejszyć na +5, choć i tak nawet teraz nikt licytował takich kolarzy jak Majka, Chaves, Van Moer, Mezgec.

Zbyt dużą liczba slotów, powoduje, że ja sobie od razu odpuszczam wielu zawodników, bo na pewno kliku znacznie bogatszych o nich powalczy.

Ja bym ją zmniejszył. Przynajmniej w pierwszej rundzie.

No i tu się podpisuję i jestem całkowicie za. Wtedy też od razu znacznie ciekawsza zrobi się i II runda. Problem jedyny to jednak kwestia im mniej slotów to mniejsza szansa na zakup kogoś za połowę ceny więc większa szansa ze po prostu FA będzie mizerne.

nawciarz

Cytat: PaVelo w Gru 01, 2023, 10:02 AMAch, sorki. W swojej uczciwości (a może głupocie) nigdy nie korzystałem z rozwiązania, polegającego na zwolnieniu kolarza tylko po to, by go potem taniej kupić - dla mnie to jakiś absurd, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością kolarstwa :D Ale z drugiej strony co to przeszkadza? Obecnie robiąc fikcję zwolnienia ryzykujemy utratę kolarza w drodze licytacji (raz nawet udało mi się komuś taki numer wyciąć :D ), a w proponowanym rozwiązaniu również istniałoby ryzyko, tyle że jednorazowe - jak w rosyjskiej ruletce.
To nawet nie chodzi o odkupywanie własnych kolarzy. Np. ja teraz przedłużyłem Matthewsa, bo wiedziałem że będzie słabe FA, a jakbym się spodziewał ciekawszego to bym pewnie wolał od kolarza więcej kasy na FA, bo może by się udało kupić kogoś ciekawszego w lepszej cenie. Ten nowy sposób sprawiłby, że trudno by kogoś było zdobyć w dobrej cenie, więc po co miałbym rezygnować z kolarzy, których już mam.

Cytat: liiio w Gru 01, 2023, 10:53 AMZbyt dużą liczba slotów, powoduje, że ja sobie od razu odpuszczam wielu zawodników, bo na pewno kliku znacznie bogatszych o nich powalczy.

Ja bym ją zmniejszył. Przynajmniej w pierwszej rundzie.
I może jakbyś z góry nie odpuścił to byś miał teraz Chavesa ;)
Ogólnie zmniejszenie slotów mogłoby być ok, tylko czy by to nie sprawiło, że nagle większość kolarzy będzie szła za pół ceny, a to też raczej nie do końca najlepsza sytuacja dla gry by była. To trzeba wyważyć tak żeby z jednej strony nie było za łatwo i za tanio, a z drugiej za trudno i za drogo :D To nie takie proste znaleźć na to złoty środek.

rogu

Cytat: PaVelo w Gru 01, 2023, 10:02 AMW swojej uczciwości (a może głupocie) nigdy nie korzystałem z rozwiązania, polegającego na zwolnieniu kolarza tylko po to, by go potem taniej kupić - dla mnie to jakiś absurd, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością kolarstwa

Nie zgadzam się. To zupełnie normalne zachowanie, również w biznesie, kiedy jedna ze stron jest zainteresowana dalszą współpracą, ale uważa, że warunki proponowane przez drugą stronę są nierynkowe.

Zawodnik wraca, więc na rynek i jest dostępny dla każdego, każdy ma taką samą szansę, żeby go zatrudnić.

Moim zdaniem, jeśli chcemy ukrócić dogadywanie się, czy robienie sobie na złość, to bidy powinny być niejawne. Jedyne, co gracz powinien wiedzieć, to aktualna cena i czas pozostały do zakończenia licytacji.

PaVelo

#86
Cytat: rogu w Gru 01, 2023, 11:36 AMPoza tym, dobrze byłoby się zastanowić, czy i jak przyciągnąć do FFF nowych graczy. Bo w tej chwili to jesteśmy takim dość twardym betonem.
Nasze Forum jest dostępne bezpośrednio ze strony innej gry kolarskiej - może to jest jakaś szansa, np. w postaci tego że ktoś "stamtąd" zajrzy tu z ciekawości?
Inna sprawa, że jesteśmy tam gościnnie, więc nie wiem czy wypada rozpychać się tam łokciami (choć w życiu czasem to popłaca), rozpowszechniając tu i tam linka do forum/gry.

Ciekawe też jak zadziałałaby np. oficjalna strona FFF na Facebooku/Instagramie...

Jednak zanim zaczną do nas napływać szerokim strumieniem nowi gracze, warto byłoby pomyśleć nad znacznym wzbogaceniem FA - bo w tej sytuacji do jedyne co mogą dostać, to nie WVA czy inny MVDP, ale garść staruszków plus młodzież. A to nie każdego musi zachęcić...

allorc

#87
Cytat: nawciarz w Gru 01, 2023, 09:29 AMDokładnie licytacje są wizytówką tej gry i też tym co czyni ją wyjątkową, więc nie widzę najmniejszego powodu żeby robić tu rewolucję. Jedynie co najwyżej można by liczbę slotów z +10 zmniejszyć na +5

Ilość slotów na licytacjach to jest największy problem który mi to nie pasuje.
Wrzucę więc kontrpropzycje: ilość slotów = ilość dostępnych miejsc w składzie x 2, ale max. +10 tak jak obcecnie.

EDIT: i jeszcze jedno, zakaz licytacji jeżeli ma się już osiągnięty limit kolarzy w składzie.


Dobry

Cytat: rogu w Gru 01, 2023, 11:41 AMMoim zdaniem, jeśli chcemy ukrócić dogadywanie się, czy robienie sobie na złość, to bidy powinny być niejawne. Jedyne, co gracz powinien wiedzieć, to aktualna cena i czas pozostały do zakończenia licytacji.
Że też wcześniej nikt tego nie wymyślił :)
Aczkolwiek, mam wrażenie, nie sposób utrzymać sytuację niewiedzy od początku do końca licytacji. W końcu nie jesteśmy sobie całkiem obcy...

mawarulez

Cytat: bumbek w Gru 01, 2023, 09:50 AM- tym bardziej decydowałoby "umawianie się". Najbogatsi siadają do stołu i ustalają sztywne ceny 30 najlepszych kolarzy zgarniając 25 z nich ;) teraz to jest niemożliwe, bo każdy gracz może w ciągu 24h po starcie licytacji ich podbić.

Absolutnie błędna teoria, to otwiera możliwości dla słabszych graczy na zdobycie potencjalnych gwiazd.
Prosty przykład - mamy 10 kolarzy, których gracze wyceniają na wartość 1000C każdy. Dajmy na to najbogatsi dla bezpieczeństwa licytują każdego po 1100C w ciemno. Nie da im to żadnej gwarancji zdobycia któregokolwiek, bo wystarczy, że kolarza A, zalicytuje sobie biedniejszy gracz, ale poświęci na to 70% budżetu i da w ciemno 1200C. Przy takim układzie gracz z największym budżetem może nawet w pierwszej rundzie nie zgarnąć nikogo.
Zresztą Twoje "najbogatsi siadają do stołu" dzieje się od dawna, lawirując przy okazji na krawędzi regulaminu, a jednocześnie pokazuje, że nie system licytacji jest ważny, tylko możliwość ukrojenia dla siebie jak najwięcej poprzez układy i układziki.

Ale odcinając się totalnie od obecnych czasów i relacji w grze, wyobraźcie sobie inny schemat pozyskiwania kolarzy.

Każdy zgłasza tylu kolarzy ile ma miejsc. Budżet musi podzielić w taki sposób, żeby w razie zwycięstwa w każdej licytacji mieć pokrycie. Nie ma wówczas szans, żeby nawet najbogatsi byli we wszystkich najważniejszych licytacjach, bo nikogo nie będzie na to stać. I teraz decyzja - iść w zaparte w kilku topowych, czy może przemieszać typy, czy postawić na młodzież, czy polować za 50% na mniej popularnych?

I ten dreszczyk emocji kiedy otwieramy pierwszą rundę i każdy sprawdza czy dobrą taktykę obrał. Czy mając mało kasy udało się za bezcen Rafała Majkę, czy dając 500C na Del Toro i tak przegrałem?

Podsumowanie i dwa dni na zgłoszenia na kolejną rundę. I znów dreszczyk emocji.

Licytacje będą trwały dłuższy okres czasu, ale z każdą rundą emocji nie zabraknie. Co więcej, zaktywizuje to również rynek transferowy. Dodatkowo budowanie składów będzie nieco trudniejsze.

No i plusem takiego rozwiązania jest to, że nie potrzebujemy zmieniać silnika gry, po prostu bazujemy na tym co mamy, tylko podliczenie po godzinie "0" jest od razu końcowym i możemy się szykować do kolejnego rozdania.

Do tego możemy dorzucić rozwiązanie Urbiego odnośnie mistrza gry i Nawciarza o stałym budżecie - wszystkie trzy stworzą spójną całość.

Ograniczenie ilości zgłoszeń do ilości wolnych slotów, spowoduje też, że częściej będą rotować kolarze z drugiego szeregu, bo będziemy zwalniać miejsca :)

Shoutbox

bumbek

Dzisiaj o 08:55:22
Dzięki, chociaż Goszczurny to żaden sukces, bo z Draftu. Każdy by go wziął za darmo gdyby mógł ;)

arekw29

2024-05-19, 09:19:03
Bumbek możemy się nie zgadzać w wielu kwestiach, ale mega szacun za Goszczurnego i Nysa.

liiio

2024-05-18, 19:32:03
W końcu moi zrobili to co mieli robić w tym sezonie, czyli wygrali ogórek i do tego podwójnie.

Dobry

2024-05-14, 17:34:25
Ale zawaliłem, nie kontraktując VPP 5 lay temu...

nawciarz

2024-05-12, 10:35:14
Ciekawe kto po Giro będzie miał więcej punktów. Moja cała drużyna czy Pogacar?  :D

nawciarz

2024-05-11, 16:58:24
I znów wychodzi że nie warto brać. Z Tramadolem był cieniasem a bez walczę o top10 Giro

nawciarz

2024-05-11, 16:54:10
Baudin w top10 no nie mogę wywalać kolarzy za doping

arekw29

2024-05-10, 17:16:39
To jest kurwa jakiś żart z tym Pogacarem

liiio

2024-05-09, 13:09:18
Będzie automat na Walonię? Ostateczna lista startowa było dopiero dziś około 10 rano.

arekw29

2024-05-04, 15:51:16
Van Bekkum dał radę "pomścić" kolegów. Będzie drogo

arekw29

2024-05-04, 14:51:45
Co z tą młodzieżową Vismą dziś się stało?!

arekw29

2024-05-02, 16:19:58
E tam, nawet nie wygrał etapu  ;) Ja jestem wkurzony, że miałem od lat zapisanego Widara i go przegapiłem

nawciarz

2024-05-02, 15:38:55
Odpuszczenie Nordhagena w zamian za Barhoumiego nie było moją najmądrzejszą decyzją. Choć i tak pewnie bym nie przelicytował wtedy Rogu, a w drugą stronę deal by nie poszedł.

rogu

2024-04-30, 09:04:10
Albo inaczej, czy ktoś korzysta z Win 11 i działa mu ok?

rogu

2024-04-30, 09:02:19
Czy ktoś jeszcze korzysta z Win 11 i doświadcza problemów ze stronką?

Dobry

2024-04-29, 15:38:43
Ciekawostka. Trzechnajdroższych kolarzy, którzy kosztowali mnie 950 c, zdobyło dla mnie 65 punktów. Pozostali, którzy kosztowali 1700 c, zdobyli już 1800 c 😁 ale realistycznie patrząc, jest szansa,że Schmid, Asgreen i Ewan dobiją jeszcze w tym roku do 1000.

pajda

2024-04-29, 08:53:46
Lipowitza też bym nie wymyślił  ;)

Dobry

2024-04-28, 17:17:49
Wymyśliłby kto, że Godon może w Romandii trzasnąć 125 punktów? Raczej niemożliwe, nie?

Urbi

2024-04-27, 20:07:52
Rozumiem że gdzieś ta informacja jak to teraz działa była i to oczywiście mój błąd bo tak jak piszesz mogłem zgłaszać wszędzie, aczkolwiek autentycznie miałem świadomość że jest wszędzie automat, szczególnie że rano tego dnia przeczytałem że Arek dalej ma problem i tak mi się skojarzyło że luz nie trzeba nic robić, dopiero pozniej przyszla refleksja czy to aby na pewno oznacza automat. Aczkolwiek jak coś było wcześniej ustalone to spoko, choć jest to moim zdaniem kiepskie rozwiązanie, bo albo robimy auto wszędzie albo nigdzie, a nie w niektórych wyścigach.

nawciarz

2024-04-27, 16:11:24
Mógłbym teraz dać automat na Asturie tylko międzyczasie też były wyścigi bez automatu i bywali punktujący niezgłoszeni kolarze to teraz bym musiał i tamte wyścigi poprawić.