Aktualności:

Zgłaszanie kandydatów do drugiej rundy FA

Menu główne
Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Maj 20, 2024, 10:21 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 897
  • Wątków w sumie: 32
  • Online today: 4
  • Online ever: 45
  • (Lut 06, 2024, 07:26 PM)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 1
Total: 1

1 Gość, 0 Użytkowników

Dyskusje nt. FFF

Zaczęty przez Dobry, Paź 16, 2023, 01:43 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Urbi

Z mojej perspektywy, jako gracza który od wielu lat ma ekipę w 1 lidze i poraz kolejny podejdę do licytacji z jednym z potężniejszych budżetów największą 'przewagą' regulaminową którą posiadam to fakt zgłoszenia +10 zawodników w stosunku do pełnego skladku.

To daje mozliwosc spasowania 10 kolarzy w pierwszych 2 godzinach po ogłoszeniu i powoduje że te wszystkie machinacje, ustalenia mają jakikolwiek sens.

Jeżeli jako gracz 1 ligi mógłbym mieć tylko tyle zgłoszeń ile mam brakujących miejsc to pewnie nie mógłbym z nikim się dogadać, ale nie miałbym możliwości skakania po licytacjach i ustalenia wszystkiego bez wykonania bida.

Wówczas jakby mi na kimś zależało to bym po prostu licytował, ale znów na 10 innych licytacje by mnie po prostu nie było i moja obecność nie stanowiłaby problemu dla innych graczy. Jak to się odniesnie do wszystkich graczy 1 ligi plus myślę że ograniczenie do +5 dla graczy 2 ligi to moim zdaniem licytacje staną się prawdziwymi licytacjami.

nawciarz

To wszystko mamy podliczone, można już wyliczać premię za awans.


Żeby licytacje miały być prawdziwymi licytacjami to by musiało być jak choćby w Yahoo fantasy NBA czyli wszyscy spotykają się w jednym czasie i po kolei każdego kolarza z osobna licytują. Tylko że to nie możliwe do wykonania żeby wszystkich w jednym czasie na kilka godzin razem zebrać. Poza tym zabiłoby to element scoutingu, bo każdy by widział kogo chcę licytować i mógł mnie zawsze przebić.

Dlatego raczej bym nic nie mieszał, może tak jak Ubri pisał zmniejszenie liczby kolarzy których można zgłosić. Z drugiej strony mniej zgłoszeń mniejszy tłok to tym bardziej łatwo się będzie dogadywać.

Urbi

Dlatego pisałem o zróżnicowaniu pomiędzy ligami, bo myślę że wszystkich najbardziej irytuje fakt, że jesteśmy w stanie z Gattsu rozdzielić między sobą 5 z 10 najdroższych kolarzy za 50% ceny między siebie.

Gattsu

Pytanie jaki my chcemy konkretnie problem rozwiązać ? I czy ten problem w ogóle istnieje ? :)

Bardzo często, powiedziałbym regularnie, przed niemal każdym FA, pojawiają się propozycje, by w jakiś magiczny sposób sprawić, że najlepsi gracze nie dogadują się między sobą i nie kupują z FA kolarzy za 50%. Tyle, że ta zasada, istniejąca dłużej niż ja gram, też pojawiła się nie bez powodu. Właśnie dlatego z FA można wyrwać kolarza za 50%, żeby gra nie polegała wyłącznie na przedłużaniu kolarzy, których już zatrudniliśmy. Mamy sprawdzony balans (30% zniżki za przedłużenie, 50% cena wyjściowa na FA), którego bym nie ruszał. Sprawdzony, bo suma pieniędzy w grze nie rośnie drastycznie, utrzymuje się na zbliżonym poziomie, co oznacza tylko tyle, że system i same kwoty są dobrze określone. Warto też wspomnieć, że takiego Gannę licytowało rok temu chyba kilkanaście osób. I wszyscy nawciarzowi spasowali. Może gracze, którym bardzo zależy na rewolucji w licytacjach pokuszą się o mały research by zrozumieć powody, dla których ten pas się wszystkim opłacał ? Bez tego raczej trudno o konkluzje i sensowne propozycje.

Możemy oczywiście ograniczyć liczbę licytowanych kolarzy na FA, ustawić sztywno, że jak masz 3 sloty to licytujesz 3 kolarzy i basta. Ale wtedy tym bardziej decydować będzie siła pieniądza i jeśli już wybiorę jakiegoś kolarza do licytacji to go po prostu wylicytuje mając największy budżet. Tutaj też warto dodać, że w I lidze utrzymanie się na powierzchni z reguły jest kosztowne samo w sobie. Wyższe ceny niekoniecznie mogą cokolwiek tu pomóc, raczej sprawią, że będzie większa amplituda w cenach  między kolarzami świetnymi a tymi przeciętnymi. Dodatkowo kosa już słusznie zauważył, że tym mniej opłacałoby się puszczać kolarzy na FA.

Oczywiście, część kolarzy których bym normalnie licytował, będzie dostępna, ale zastanowiliście czy czy aby na pewno spowoduje to, że gra będzie ciekawsza ? Ograniczając interakcje, rywalizację w trakcie FA sprowadzamy grę zasadniczo do suchego podbijania w panelu. Przerabiałem to rok temu i za bardzo nie widzę w tym funu, ale to oczywiście opinia subiektywna. Po takich zmianach, FFF to nie byłaby na pewno gra, która mi się spodobała naście lat temu.

Dla mnie problemem, jeśli można to tak nazwać, jest ubogie FA, które trafia się tak często jak tylko mistrz nie decyduje się grać od nowa i żaden z graczy z sensowną ekipą nie kończy przygody z FFF. Ale tutaj tez nie szukałbym świętego Graala i pozwolił graczom adaptować się do sytuacji na rynku bez szukania krótkowzrocznych zmian w mechanice, by załatać problem w danym sezonie i ubogacić sztucznie FA. Ja już się zaadoptowałem, a Wy ? ;)

Zmuszanie mistrza do gry od nowa też już przerabialiśmy i konkluzja była taka, by tego nie robić. Zresztą, Arek i Urbi mogą się tutaj wypowiedzieć, bo pomimo wygranej grają dalej.

Osobiście, nic bym nie ruszał. Każda wartościowa zmiana może być przedyskutowana i poddana pod głosowanie Kolegium (pasuje je założyć tak btw :P) ale dobrze jakby miała ona uzasadnienie i jasno zdefiniowany cel jaki ma osiągnąć. Bo samo nie dajmy kupić Demare za 50% do Urbiemu w żaden sposób gry nie ubogaci. Zresztą, obserwując ostatnie kilka sezonów powiedziałbym, że gra ma się bardzo dobrze. Przykłady ekip Allorca, Kosy czy PaVelo pokazują, że można na różne sposoby zbudować mocną konkurencyjną ekipę, zdolną docelowo do rywalizacji w I lidze. Co jeszcze mielibyśmy oferować ? :) I liga nie jest zabetonowana od lat, część graczy podejmuje lepsze decyzje, inni gorsze i gra cały czas ewoluuje, składy się zmieniają i finalnie najlepiej wychodzą na tym Ci, którzy potrafią planować na dwa ruchy do przodu a nie czekają na zmiany w regulaminie :)
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

Dobry

No to pora na podsumowanie sezonu.
Jak już zostało powiedziane, zwycięzcą, nie pierwszy już raz, z rekordowym wynikiem zostaje Gattsu. Brawo, mistrzu! Powrót do mistrzostwa po raptem kilku sezonach od zera to tym większy sukces. Za nim dość blisko, jakieś 3000 p. Urbi. Świetny wynik, ale na tym tle kapkę blaknie :). Najlepszy z reszty - beniaminek mawarulez - wielkie gratulacje - który po wyrównanej dość walce pokonał rońka.
Królem dziadów okazał się Dobry, którego zmiażdżył nawciarz, jednak również bez szans na utrzymanie.

Z II ligi awans uzyskują dwaj debiutanci w najwyższej klasie rozgrywek: kosa88 i andrzejcw. Walka o prymat w tej lidze była wyrównana, dorobek znakomity i bardzo cieszy, że nowi gracze potrafią pokazać plecy starym wyjadaczom. Podium dopełnia allorc, czyli kolejna relatywnie świeża krew. Z drugą ligą pożegna się jedynie blazo8, jednak z przyzwoitym wynikiem.

Rewelacją III ligi był w tym sezonie, chyba już zresztą nie pierwszy raz, Alt4iR. Wyraźnie pokonał kolejnego gracza, Arturo100, również promowanego awansem. Niewiele za nim był HarryHole.

Gratulacje, Panowie.

Dobry

Statystyki będą później
natomiast dopłaty wyglądają tak
Za awans do I ligi - brak dopłaty
Za awans do II ligi - 422 c

Nowo powstałe wyliczę, jeśli będzie potrzeba i kiedy zostanie dookreślona liczebność III ligi.

Dobry

No to podsumowanko
Jak to powinno być w przypadku mistrza, najwięcej hajsu zarobił Gattsu. O ile się nie mylę, jest to mistrz nad mistrze, ponieważ każdy sezon po restarcie ekipy kończy z dodatnim wynikiem finansowym. Tym razem poprawił się o bagatelka, 3281 c (czyli więcej, niż ja w tym sezonie zarobiłem ;) ).
Pod względem zarobku nikt się nawet do Gattsu nie zbliżył, a fantastyczne wyniki, jakie wykręcili mawarulez, kosa88, i jeszcze lepsi od nich III-ligowcy Alt4iR i bumbek, bledną, mimo że każdy pomnożył majątek o ponad 1000 c.
W ujęciu procentowym jednak największe wrażenie w tym sezonie zrobił bumbek, który pomnożył, czy raczej pouijdtebroeksował majątek o 115% :). Zdecydowanie przebił tu konkurencję, bo kolejny Alt4ir poprawił swój stan posiadania z początku roku o 59%. O ponad 50% rozrosła się ekipa Artura100. Wśród II-ligowców najskuteczniej majątek pomnożył rogu - o 26%, a w najwyższej klasie rozgrywkowej - wychwalany wcześniej Gattsu - o 34%. Bardzo duży wzrost zaliczył jeszcze obi - o 43%.

A komu nie poszło w tym sezonie?
Najwięcej kasy przeputał pajda - 1348 c - i jako jedyny więcej niż 1000 c. Blisko tu byli jeszcze Popioł i Jaskuła - obaj stracili blisko tysiąc.
Patrząc na zjawisko względnie, nie było spektakularnych utracjuszy. Najbardziej skurczył się majątek Jaskuły - o 30%. A niewiele mniej Blaza8 - o 27%. Pajda zmalał o 22%, a kolejny w kolejce Dobry o 19%. Największym z utracjuszy wśród III-ligowców był nie do końca poważnie "obowiązki gracza" traktujący Wosiu - skurczył się o 16%.

Ogólnie patrząc na ligi, co dość zaskakujące, najlepiej miała się właśnie III liga, której menadżerowie zarobili łącznie o ponad 4000 c więcej niż przed rokiem, a statystyczna drużyna wzrosła o 22% w stosunku do tego, jak wyglądała na początku sezonu. O 3200 c powiększyli swój kapitał gracze I ligi, czyli, wyjąwszy z tego zestawienia Gattsu, wychodzi na to, że pozostali to raczej się nie rozwinęli.
Najgorzej w tym zestawieniu wypadli gracze z II ligi - zarobili tylko 588 c, czyli rozwinęli swe ekipy średnio o 2%.
W sumie 13 ekip się zwinęło, a 18 rozwinęło.

 

Arturo100

Wydaje mi się, że do budżetu mojego i Alt4iR została doliczona za mała dopłata za awans. Doliczono tylko 336C, a powinno być 422C tak jak pisał wyżej Dobry.

Błąd może wynikać z uwzględnienia w obliczeniach blazo8, który zanotował spadek do III ligi, więc jego budżet nie powinien być podliczany do średniej drużyn z II ligi

Gattsu

Panowie, może czas w końcu zdjąć z BB odpowiedzialność za otwieranie / zamykanie sezonu ? Już kilka razy było to podnoszone, rogu zgłaszał chęć przejęcia administrowania i co z tym dalej ? Minął prawie miesiąc od ostatniego wyścigu a teraz nagle w 3 dni mamy zamknąć temat przedłużeń, gdzie to kluczowy etap i jestem sobie w stanie wyobrazić, że ktoś nie zdąży, bo nie powinniśmy oczekiwać, że każdy będzie miał czas codziennie zaglądać i sprawdzać czy przedłużenia już ruszyły.

Włożę kij w mrowisko, ale od kiedy gram to co roku słyszę, że BB nie ma czasu. Ja rozumiem, że to jego gra, jego baza i jego strona, ale może formuła się wyczerpała i czas oddać to komuś innemu ? Zrzutkę na serwer możemy zrobić jeśli w tym jest problem, ale fajnie jakbyśmy płynnie przechodzili z sezonu na sezon a nie tak jak teraz, że w ostatniej chwili gdzieś po nocy BB robi restart i w sumie nic się nie zgadza. Wosiu to gra jednak dalej ? Dopłaty są inne niż wyliczone, blazo jest nie w tej lidze, historii nigdzie chyba nie zapisaliśmy, nawet tematu takiego nie ma...

Sorry, ale wydaje mi się, że BB od dawna to robi za karę a są tu osoby na forum mocno w gre zaangażowane, jak nawciarz, które chętnie pewnie wezmą na siebie organizację nowego sezonu. Też mogę pomóc jeśli brakuje rąk do pracy.  Bądźmy szczerzy, gra już dawno by umarła gdyby w pewnym momencie Arek z bumbkiem nie wzięli na siebie ogarniania podliczania wyścigów na bieżąco. Może czas na kolejny krok ?
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

arekw29

Cytat: Gattsu w Lis 12, 2023, 04:37 PMPanowie, może czas w końcu zdjąć z BB odpowiedzialność za otwieranie / zamykanie sezonu ? Już kilka razy było to podnoszone, rogu zgłaszał chęć przejęcia administrowania i co z tym dalej ? Minął prawie miesiąc od ostatniego wyścigu a teraz nagle w 3 dni mamy zamknąć temat przedłużeń, gdzie to kluczowy etap i jestem sobie w stanie wyobrazić, że ktoś nie zdąży, bo nie powinniśmy oczekiwać, że każdy będzie miał czas codziennie zaglądać i sprawdzać czy przedłużenia już ruszyły.

Włożę kij w mrowisko, ale od kiedy gram to co roku słyszę, że BB nie ma czasu. Ja rozumiem, że to jego gra, jego baza i jego strona, ale może formuła się wyczerpała i czas oddać to komuś innemu ? Zrzutkę na serwer możemy zrobić jeśli w tym jest problem, ale fajnie jakbyśmy płynnie przechodzili z sezonu na sezon a nie tak jak teraz, że w ostatniej chwili gdzieś po nocy BB robi restart i w sumie nic się nie zgadza. Wosiu to gra jednak dalej ? Dopłaty są inne niż wyliczone, blazo jest nie w tej lidze, historii nigdzie chyba nie zapisaliśmy, nawet tematu takiego nie ma...

Sorry, ale wydaje mi się, że BB od dawna to robi za karę a są tu osoby na forum mocno w gre zaangażowane, jak nawciarz, które chętnie pewnie wezmą na siebie organizację nowego sezonu. Też mogę pomóc jeśli brakuje rąk do pracy.  Bądźmy szczerzy, gra już dawno by umarła gdyby w pewnym momencie Arek z bumbkiem nie wzięli na siebie ogarniania podliczania wyścigów na bieżąco. Może czas na kolejny krok ?

Bardzo rzadko się z kolegą zgadzam, ale tutaj ma pełną rację. Czas na konkretne kroki, bo choćby (ja w miarę zaangażowany) bym nie dał rady zrobić przedłużeń, bo trochę mi się prywatne życie skomplikowało i nie zawsze tu bywam. Ja też chętnie pomogę jakby była taka potrzeba oczywiście.

rogu

Cytat: Gattsu w Lis 12, 2023, 04:37 PMPanowie, może czas w końcu zdjąć z BB odpowiedzialność za otwieranie / zamykanie sezonu ? Już kilka razy było to podnoszone, rogu zgłaszał chęć przejęcia administrowania i co z tym dalej ? Minął prawie miesiąc od ostatniego wyścigu a teraz nagle w 3 dni mamy zamknąć temat przedłużeń, gdzie to kluczowy etap i jestem sobie w stanie wyobrazić, że ktoś nie zdąży, bo nie powinniśmy oczekiwać, że każdy będzie miał czas codziennie zaglądać i sprawdzać czy przedłużenia już ruszyły.

Nie do końca o administrowanie grą mi chodziło, raczej:
- udostępnienie kodu źródłowego
- przygotowanie nowej strony w tym również pod kątem urządzeń mobilnych
- przeniesienie aplikacji na inny serwer, może nawet do chmury, tak, aby podnieść SLA, nawet jeśli wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami

Na pierwszy rzut oka też wydaje mi się, że dużą część pracy BB przy okazji otwarcia/zamknięcia sezonu dałoby się zautomatyzować, a dzięki temu - umożliwić przeniesienie obowiązków na inne osoby.

Nie ukrywam, że mnie temat bardziej interesuje od strony technicznej, aniżeli opercyjno-administracyjnej. W tej drugi roli chyba inne osoby się nieźle sprawdzają.

W każdym razie - temat upadł, ale bardziej z mojej winy. Niedługo po tym, jak podjęliśmy próbę kontaktu urodził mi się syn, co w sumie niespodzianką żadną nie było, ale to, że pobyt w szpitalu przedłużył się o ponad 2 tygodnie - już tak. Potem okres świąteczno-noworoczny, gra ruszyła, problemy ze stroną trochę ucichły i temat się rozmył.

nawciarz

Zaraz zaczniemy 20 sezon gry i główna w tym zasługa ogromnego wkładu włożonego przez BigBirda. Jednak nie możemy się tak ślizgać na ostatnią chwilę w nieskończoność, nie może tak być że zaraz się skończą przedłużenia, a dalej niektórzy mają zły budżet, a Blazo jest w nie tej lidze. Jak chcemy pociągnąć jeszcze kolejne 20 sezonów to czas coś zmieniać, bo w końcu obudzimy się z ręką w nocniku, bo każdy widzi że BB już nie ma ani czasu ani głowy żeby wszystkim się zajmować. Jak niebezpieczna jest zależność wszystkiego od jednej osoby widzimy po starym forum.

Ja się za słabo znam na informatyce, żeby zająć się jeszcze dodatkowo administrowaniem strony, zresztą to chyba byłoby za dużo żebym się wszystkim od A do Z zajmował. Rogu jest chętny, żeby pomóc od strony technicznej to najwyższy czas z tej pomocy skorzystać. Jak mu się uda zautomatyzować wiele rzeczy i będą one wtedy od technicznej strony łatwe do wykonania to wtedy pewnie będę mógł wziąć na siebie i dodatkowe obowiązki.

liiio

Gdyby była potrzebna pomoc przy przerabianiu serwisu to mogę się do tego dołączyć.
Może nie jestem ekspertem ale trochę w PHP się bawię.

nawciarz

I mamy ostatni dzień przedłużeń i błędy dalej nie zostały poprawione, a przecież zwłaszcza w przypadku Blazo mają one znaczenie, bo będąc w innej lidze ma inną kwotę za minimalne kontrakty. Nie może tak to wyglądać, z roku na rok jest coraz większy chaos w tym okresie, BigBird musi w końcu dopuścić innych do strony.

arekw29

Cytat: nawciarz w Lis 15, 2023, 10:33 AMI mamy ostatni dzień przedłużeń i błędy dalej nie zostały poprawione, a przecież zwłaszcza w przypadku Blazo mają one znaczenie, bo będąc w innej lidze ma inną kwotę za minimalne kontrakty. Nie może tak to wyglądać, z roku na rok jest coraz większy chaos w tym okresie, BigBird musi w końcu dopuścić innych do strony.

Przede wszystkim trzeba przedłużyć czas przedłużeń w takim razie. Bo miało to być poprawione chyba 2 dni temu wieczorem.

Shoutbox

bumbek

Dzisiaj o 08:55:22
Dzięki, chociaż Goszczurny to żaden sukces, bo z Draftu. Każdy by go wziął za darmo gdyby mógł ;)

arekw29

2024-05-19, 09:19:03
Bumbek możemy się nie zgadzać w wielu kwestiach, ale mega szacun za Goszczurnego i Nysa.

liiio

2024-05-18, 19:32:03
W końcu moi zrobili to co mieli robić w tym sezonie, czyli wygrali ogórek i do tego podwójnie.

Dobry

2024-05-14, 17:34:25
Ale zawaliłem, nie kontraktując VPP 5 lay temu...

nawciarz

2024-05-12, 10:35:14
Ciekawe kto po Giro będzie miał więcej punktów. Moja cała drużyna czy Pogacar?  :D

nawciarz

2024-05-11, 16:58:24
I znów wychodzi że nie warto brać. Z Tramadolem był cieniasem a bez walczę o top10 Giro

nawciarz

2024-05-11, 16:54:10
Baudin w top10 no nie mogę wywalać kolarzy za doping

arekw29

2024-05-10, 17:16:39
To jest kurwa jakiś żart z tym Pogacarem

liiio

2024-05-09, 13:09:18
Będzie automat na Walonię? Ostateczna lista startowa było dopiero dziś około 10 rano.

arekw29

2024-05-04, 15:51:16
Van Bekkum dał radę "pomścić" kolegów. Będzie drogo

arekw29

2024-05-04, 14:51:45
Co z tą młodzieżową Vismą dziś się stało?!

arekw29

2024-05-02, 16:19:58
E tam, nawet nie wygrał etapu  ;) Ja jestem wkurzony, że miałem od lat zapisanego Widara i go przegapiłem

nawciarz

2024-05-02, 15:38:55
Odpuszczenie Nordhagena w zamian za Barhoumiego nie było moją najmądrzejszą decyzją. Choć i tak pewnie bym nie przelicytował wtedy Rogu, a w drugą stronę deal by nie poszedł.

rogu

2024-04-30, 09:04:10
Albo inaczej, czy ktoś korzysta z Win 11 i działa mu ok?

rogu

2024-04-30, 09:02:19
Czy ktoś jeszcze korzysta z Win 11 i doświadcza problemów ze stronką?

Dobry

2024-04-29, 15:38:43
Ciekawostka. Trzechnajdroższych kolarzy, którzy kosztowali mnie 950 c, zdobyło dla mnie 65 punktów. Pozostali, którzy kosztowali 1700 c, zdobyli już 1800 c 😁 ale realistycznie patrząc, jest szansa,że Schmid, Asgreen i Ewan dobiją jeszcze w tym roku do 1000.

pajda

2024-04-29, 08:53:46
Lipowitza też bym nie wymyślił  ;)

Dobry

2024-04-28, 17:17:49
Wymyśliłby kto, że Godon może w Romandii trzasnąć 125 punktów? Raczej niemożliwe, nie?

Urbi

2024-04-27, 20:07:52
Rozumiem że gdzieś ta informacja jak to teraz działa była i to oczywiście mój błąd bo tak jak piszesz mogłem zgłaszać wszędzie, aczkolwiek autentycznie miałem świadomość że jest wszędzie automat, szczególnie że rano tego dnia przeczytałem że Arek dalej ma problem i tak mi się skojarzyło że luz nie trzeba nic robić, dopiero pozniej przyszla refleksja czy to aby na pewno oznacza automat. Aczkolwiek jak coś było wcześniej ustalone to spoko, choć jest to moim zdaniem kiepskie rozwiązanie, bo albo robimy auto wszędzie albo nigdzie, a nie w niektórych wyścigach.

nawciarz

2024-04-27, 16:11:24
Mógłbym teraz dać automat na Asturie tylko międzyczasie też były wyścigi bez automatu i bywali punktujący niezgłoszeni kolarze to teraz bym musiał i tamte wyścigi poprawić.