Welcome to Gra kolarska - forum. Please login.

Cze 15, 2026, 06:44 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Enor
Stats
  • Wiadomości w sumie: 2,469
  • Wątków w sumie: 62
  • Online today: 159
  • Online ever: 1,522
  • (Mar 19, 2026, 03:38 AM)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 78
Total: 79

78 Gości, 1 Użytkownik
Arturo100

Regulamin FFF 2025 - zmiany

Zaczęty przez Dobry, Lis 12, 2024, 05:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

liiio

Cytat: Gattsu w Lis 13, 2024, 12:10 AMAktualnie możesz po prostu pogadać z takim graczem i spróbować odkupić tego nadmiarowego kolarza. Zgodnie z tym nowym zapisem nie będziesz już miał takiej możliwości.

Ale dlaczego mam korzystać z pośrednika jak mogę kupić wolnego zawodnika?

Urbi

Cytat: kosa88 w Lis 13, 2024, 10:00 AM
Cytat: Urbi w Lis 13, 2024, 09:18 AMGeneralnie jak w ramach licytacji się dogadasz na transfer w II rundzie to w rozumowaniu takiego gracza jest chęć zapełnienia składu, a teraz nie będzie mu wolno tak?

Tak w takim wypadku możesz zapełnić skład najwcześniej po 2 turze FA

To ma spowodować aby ewentualne transfery jako próba rozwiązania patowych sytuacji w trakcie licytacji także zniknęły z zakresu możliwości tak :)? Aby wygrać licytacje trzeba po prostu przebić poprzedni bid, po co to utrudnianie i kolejne zakazy...

Za to przepis o tych wykluczeniach to już w ogóle parodia, jak uważacie ze go nigdy nie użyjecie to po co go wprowadzać?

Arturo100

#17
Nowa punktacja za koszulki i TTT, zasady draftu oraz dopłaty za awans chyba nie budzą większych kontrowersji i śmiało można je dopisywać do regulaminu.
Osobiście zapis o ewentualnym wykluczeniu z gry mi nie przeszkadza. Naprawdę ktoś musiałby się bardzo postarać, żeby w ciągu 3 miesięcy dostać 3 ostrzeżenia. Ale na wszelki wypadek wprowadzenie odpowiedniego przepisu nie zaszkodzi.

W kwestii ograniczeń licytacyjnych raczej bym tak dużo nie zmieniał. Jak widać obecna propozycja budzi duże kontrowersje, a wprowadzanych zmian i tak jest już dużo. Może lepiej zobaczyć jak na tegoroczne FA wpłynie mniejszy Draft. Myślę, że będzie trochę więcej przestrzeni dla uboższych ekip.

mawarulez

Czy kolegium może oficjalnie zatwierdzić/odrzucić zmiany?
Mamy start sezonu i nadal żadnych konkretów poza wypowiedziami pojedynczych graczy.

kosa88

Cytat: mawarulez w Lis 20, 2024, 11:16 AMCzy kolegium może oficjalnie zatwierdzić/odrzucić zmiany?
Mamy start sezonu i nadal żadnych konkretów poza wypowiedziami pojedynczych graczy.

To już nie ma co zatwierdzać/odrzucać ja np z transferami bazuje na zasadzie którą podawał Dobry czyli max 3 transfery sprzedaży (brak limitów przy zakupie). Nie sądzę by ktoś teraz wycofywał się z transferów ustalonych np

Dobry

To pozbierałem do kupy opinie kolegium.

Punkt o zmianie w licytacjach ostatecznie nie przechodzi. Było 3-3, więc propozycja nie zyskała uznania. Pozostaje po staremu, nadmiarowych kolarzy można też sprzedać, jeśli się takich nabędzie.

Draft tylko dla III ligi, dopłaty o stałej wartości, rozszerzenie punktówek/górskich, punkty dla 2. i 3. drużyn etapów TTT zostały klepnięte bez większego szemrania.

Również możliwe będzie przeprowadzenie 4 (czterech, a nie jak kosa88 podaje - we właściwym miejscu też poprawię) transakcji sprzedaży przed sezonem.

Trochę dyskusji było o "punkcie porządkowym" i widzę wolę jego wprowadzenia, ale z modyfikacją. - to kolegium po kilku ostrzeżeniach będzie mogło zdecydować o wykluczeniu z gry, z czym de facto mieliśmy już do czynienia.
Niech wygląda to tak:
1.8 Z gry można wykluczyć gracza, który psuje atmosferę gry, bezpodstawnie atakuje i ze zbyt dużą agresją i brakiem szacunku odnosi się do innych graczy. Wykluczenie może nastąpić po otrzymaniu trzeciego ostrzeżenia w ciągu 3 miesięcy. Decyzję taką podjąć może Kolegium (stosunkiem 50% aktualnych jego członków + 1 głos).

arekw29

Cytat: Dobry w Lis 20, 2024, 07:18 PMTo pozbierałem do kupy opinie kolegium.

Punkt o zmianie w licytacjach ostatecznie nie przechodzi. Było 3-3, więc propozycja nie zyskała uznania. Pozostaje po staremu, nadmiarowych kolarzy można też sprzedać, jeśli się takich nabędzie.

Draft tylko dla III ligi, dopłaty o stałej wartości, rozszerzenie punktówek/górskich, punkty dla 2. i 3. drużyn etapów TTT zostały klepnięte bez większego szemrania.

Również możliwe będzie przeprowadzenie 4 (czterech, a nie jak kosa88 podaje - we właściwym miejscu też poprawię) transakcji sprzedaży przed sezonem.

Trochę dyskusji było o "punkcie porządkowym" i widzę wolę jego wprowadzenia, ale z modyfikacją. - to kolegium po kilku ostrzeżeniach będzie mogło zdecydować o wykluczeniu z gry, z czym de facto mieliśmy już do czynienia.
Niech wygląda to tak:
1.8 Z gry można wykluczyć gracza, który psuje atmosferę gry, bezpodstawnie atakuje i ze zbyt dużą agresją i brakiem szacunku odnosi się do innych graczy. Wykluczenie może nastąpić po otrzymaniu trzeciego ostrzeżenia w ciągu 3 miesięcy. Decyzję taką podjąć może Kolegium (stosunkiem 50% aktualnych jego członków + 1 głos).


Czyli reasumując jeśli dobrze rozumiem:
Można licytować ponad stan liczbowy oraz kwotowy (do minus 99C), a jak ktoś się nie będzie z tym zgadzał i będzie o tym głośno (ale niekulturalnie) mówił zbyt często to kolegium może go z gry usunąć?
Jeśli tak to wielkie brawa dla panów.

mawarulez

Cytat: Dobry w Lis 20, 2024, 07:18 PMTo pozbierałem do kupy opinie kolegium.

Punkt o zmianie w licytacjach ostatecznie nie przechodzi. Było 3-3, więc propozycja nie zyskała uznania. Pozostaje po staremu, nadmiarowych kolarzy można też sprzedać, jeśli się takich nabędzie.

Draft tylko dla III ligi, dopłaty o stałej wartości, rozszerzenie punktówek/górskich, punkty dla 2. i 3. drużyn etapów TTT zostały klepnięte bez większego szemrania.

Również możliwe będzie przeprowadzenie 4 (czterech, a nie jak kosa88 podaje - we właściwym miejscu też poprawię) transakcji sprzedaży przed sezonem.

Trochę dyskusji było o "punkcie porządkowym" i widzę wolę jego wprowadzenia, ale z modyfikacją. - to kolegium po kilku ostrzeżeniach będzie mogło zdecydować o wykluczeniu z gry, z czym de facto mieliśmy już do czynienia.
Niech wygląda to tak:
1.8 Z gry można wykluczyć gracza, który psuje atmosferę gry, bezpodstawnie atakuje i ze zbyt dużą agresją i brakiem szacunku odnosi się do innych graczy. Wykluczenie może nastąpić po otrzymaniu trzeciego ostrzeżenia w ciągu 3 miesięcy. Decyzję taką podjąć może Kolegium (stosunkiem 50% aktualnych jego członków + 1 głos).


Super, o takie podsumowanie mi chodziło, dzięki.

Tylko to 1.8 takie totalnie nie w klimacie fff...

kosa88

To rozpoczynać trzeba Draft. Kolarze jeszcze w swoich ekipach żeby później nie było wątpliwości kogo można brać a kogo nie.

Shoutbox

nawciarz

2026-06-14, 17:19:21
Choć i tak w sumie największy plus z wyścigu że się Onley nie zabił i tylko zwichnął bark. Zawisł na drzewie a mógł polecieć kilkadziesiąt metrów w dół.

nawciarz

2026-06-14, 17:16:50
A ja się nie spodziewałem że Castellon będzie tak blisko dyszki i gdyby nie ten etap gdzie ucieczka była większa od peletonu to pewnie on by był dziewiąty a nie Parra.

Dobry

2026-06-14, 17:12:19
No, Tuckwell, dobra robota. Dziś plusik dla Van Gilsa. A Parry w dyszce to bym nie wymyślił

nawciarz

2026-06-12, 17:26:31
Ufff dojechał do mety, bo już miałem w głowie najczarniejsze scenariusze.

nawciarz

2026-06-12, 17:04:45
Jeszcze go nie ma czyli pewnie dnf i TdF z głowy.

nawciarz

2026-06-12, 16:59:57
2026 rok a realizator nie jest w stanie pokazać co się stało z Onleyem. Katastrofalny sezon dalej trwa. Tylko kraksy i choroby i kilka rodzynków co jakoś ratują jeszcze wynik.

Arturo100

2026-06-11, 08:48:53
Muur Classic Geraardsbergen w tym roku odbędzie się 14 czerwca a nie w sierpniu jak  poprzednich latach

nawciarz

2026-06-08, 16:33:04
Jak nie zgłaszam kolarzy to szaleją w ucieczkach.

nawciarz

2026-06-05, 17:51:29
Skąd się ten Oliver urwał?

nawciarz

2026-06-05, 09:59:23
Rzeczywiście było ustawione że 0 kolarzy można zgłosić. Teraz już będzie dobrze

rogu

2026-06-05, 09:49:14
mam zablokowane zgłoszenia na    Tour Auvergne - Rhône-Alpes, btw w ogóle co to za francuski ogór znowu jedziemy....

nawciarz

2026-05-28, 17:27:35
No mając takiego Stuyvena do pomocy to można seryjnie wygrywać.

Dobry

2026-05-24, 23:01:53
A ja o 12.16 skapowałem się, że dziś jest jakiś wyścig...

arekw29

2026-05-17, 12:12:46
Hej.
Zakręciłem się w pracy i spóźniłem się kilka minut, aby zgłosić do dzisiejszych wyścigów. Pewnie i tak punktów nie będzie tylko strata startowego, ale jak coś to proszę o automat lub otwarcie na chwilę zgłoszeń i to ogarnę na szybko.

Alt4iR

2026-05-15, 18:23:30
Kupno Bernala to widzę kolejny niewypał transferowy w moim wykonaniu, nie ma co kupować, lepiej chyba w te FA się już co roku bawić. Szkoda tylko priorytetu.

pajda

2026-05-14, 18:56:24
do Finistere nie da się zgłosić

Dobry

2026-05-14, 06:49:07
Śmiesznie to wygląda obsada tych ogórków. Rok temu o punkty biły się w tych Grecjach, Waloniach itp. drugie garnitury ekip WT i czołówka pro, a teraz i Mazowsze skore tam zapunktować... A tych niezdobytych punktów leżących za darmo na ulicach Fleche du Sud komuś po prostu braknie.

pajda

2026-05-13, 18:52:30
trochę śmiesznie wygląda jak się z tatą wymieniamy koszulką lidera co etap  ;)

andrzejcw

2026-05-12, 22:10:50
Właśnie miałem to pisać

arekw29

2026-05-12, 22:00:08
Nie można wejść na stronkę FFF, więc jest problem ze zgłoszeniem na jutro

arekw29

2026-05-10, 16:36:24
Oglądając Tro Bro Leon coś od razu czułem że Huising jest w ekipie Nawciarza...

rogu

2026-05-09, 20:18:50
Nie martw się, jak dobrze pójdzie to samym liderowaniem do piątku nastuka tyle punktów, co Buitrago niekoniecznie musiałby ,dobyć

andrzejcw

2026-05-09, 19:51:07
Jakieś dziwne emotki mi się dodały  ;D

andrzejcw

2026-05-09, 19:50:00
Człowiek się cieszy, że Silva wygrał i jest liderem przy priorytecie a potem widzi przy Buitrago dnf 🤦🏼�♂️

Dobry

2026-05-09, 11:13:40
Na planszach cyferki mu się zgadzają. Wygenerował największą moc, więc coś tam dziabnie.

Arturo100

2026-05-08, 16:30:42
Sprint Milana podsumowaniem mojego dotychczasowego sezonu...tak coś czułem, że nie dowiózł formy na Giro

rogu

2026-05-04, 14:47:23
Heh, Berwick robi to, co myślałem że będzie robił jakieś 2 lata temu :)

Dobry

2026-05-03, 16:38:37
Finansowo wtedy straciłem parę c, ale wygląda, że będzie duży plus z tego.

Dobry

2026-05-03, 16:37:40
Jedna strategiczna decyzja mi się w FFF jednak udała. W zeszłym roku musiałem się pozbyć kolarza, żeby wyjść z minusa. I już prawie, prawie oddałem Tuckwella... ale akurat zajął 19. miejsce gdzieś na Majorce. Więc dał sygnał, że rokuje... więc oddałem piniżej kosztów Ewana, który... zaczął wygrywać. I skończył karierę

Dobry

2026-05-03, 16:27:04
Nic nie wskazywało na to, że Tuckwell może zająć w Romandii 6. miejsce. Ale nie szkodzi 😁

Dobry

2026-05-03, 12:50:09
Jest oczywiście niedosyt, bo wahałem się, czy nie kupić Berwicka w marcu... i się, k...a, niedowahałem...

Dobry

2026-05-03, 12:49:10
Dobra ta Turcja dla mnie. 5, 10 i 12 miejsca w generalce, do tego Baleron i Pickrel posprintowali, czyli każdy zapunktował.

rogu

2026-05-02, 09:08:14
Za szybko pozbylem sie Bilbao...

Urbi

2026-04-29, 19:14:28
Ale Lenny się ładnie utrzymał za Pogim, szkoda że nie jedzie na Giro, tam się już połowa pierwszej dziesiątki wycofała przed wyścigiem, więc byłaby szansa na top5 spokojnie, a na TDF to jednak będzie trudno coś zrobić.

nawciarz

2026-04-29, 15:26:31
Haha Onley już dnf, super sezon trwa. Taka nędzna obsada i znowu pewnie tylko Lenny coś powalczy.

nawciarz

2026-04-27, 15:24:16
Dla mnie też byłby to najlepszy wyścig w tym miesiącu,. Landa wypada z Giro jeden wielki dramat ten sezon. Przydałoby się spaść do drugiej ligi ale jakoś nie bardzo inni chcą mnie wyprzedać w tabeli.

pajda

2026-04-26, 20:58:33
Fajnie, że wygrywam wyścigi usuwane z naszego kalendarza  ;)

kosa88

2026-04-26, 19:32:18
Tego że będę liderem po LBL bym się nigdy nie spodziewał  :)

Alt4iR

2026-04-26, 17:22:52
Widzę że u mnie standardowo, o rok cierpliwości nie starczyło. Jak i kiedyś Skjelmose czy Kooij tak teraz Verstrynge sprzedany o rok za wcześnie.

nawciarz

2026-04-22, 16:28:39
I znowu ten Izagirre przed nim, no nie mógł tak rok temu?

nawciarz

2026-04-22, 16:27:28
To się jednak Lenny dostosował poziomem do reszty drużyny

Gattsu

2026-04-20, 21:47:52
Wroga ? Brzmi groźnie ;) tymczasem Jorgenson widać też lubi kaszankę..

Dobry

2026-04-20, 12:08:30
Ale że Artza się tak przestraszyłeś...

Urbi

2026-04-19, 21:43:52
Widzę że jak moi wyniki słabe mają to postanowili zmienić taktykę na eliminowanie wroga...

nawciarz

2026-04-19, 17:24:15
Jak moi tak mają jeździć to niech sobie w ogóle odpuszczą starty.  Zobaczymy czy w środę Lenny zrówna się poziomem do kolegów z drużyny czy dalej jako jedyny będzie bronił honoru mojej ekipy.

arekw29

2026-04-18, 21:02:04
To Amstel ma chyba historycznie najgorszą obsadę.

liiio

2026-04-17, 17:38:47
Do tej pory mi zupełnie nie szło, a tu niespodziewanie dwa zwycięstwa jednego dnia. Jegat w pierwszym wyścigu po kontuzji i Foldager,  co do którego zastanawiałem się nad wystawieniem bo mnie koszty zjadają  ;D

rogu

2026-04-15, 08:31:12
Chciałbym mieć takie problemy. :D

Gattsu

2026-04-13, 22:14:31
Roubaix kaszanka. Mas kaszanka, Almeida kaszanka. Van Uden już tradycyjnie kaszanka. Albanese i Wellens połamani (czyli kaszanka). Na ten moment -600 punktów w porównaniu z ubiegłym rokiem. Dobrze, że do Giro mniej niż miesiąc ;)

rogu

2026-04-13, 07:57:30
A myślałem po T-A, że pójście po Wouta było chybionym ruchem :D