Aktualności:

Zgłaszanie kandydatów do drugiej rundy FA

Menu główne
Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Lip 20, 2024, 11:33 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 1,024
  • Wątków w sumie: 33
  • Online today: 40
  • Online ever: 90
  • (Lip 09, 2024, 06:05 PM)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 1
Total: 1

1 Gość, 0 Użytkowników

Nowe Kolegium - wybory

Zaczęty przez Gattsu, Lis 23, 2023, 11:59 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kogo z poniższej listy użytkowników chcesz wybrać do Kolegium ? (max 4 głosy)

allorc
16 (64%)
arekw29
11 (44%)
Gattsu
17 (68%)
mawarulez
14 (56%)
Obi
17 (68%)
PaVelo
18 (72%)

Głosów w sumie: 25

Głosowanie skończone: Lis 25, 2023, 11:59 PM

Urbi

No to ja mam jednak lepsze zdanie o poziomie graczy spoza kolegium i myślę że wszyscy jesteśmy tutaj na tyle kumaci aby po pierwsze wspólnie dyskutować a po drugie wspólnie decydować o dalszym kształcie zmian w regulaminie.

Od lat powtarzałem że tego typu zmiany powinny być głosowane na forum ogólnym, piszesz tutaj o tym że Bumbek czy Dobry ma ważniejszy głos w kwestii dalszych zmian niż rogu czy pajda, bo przyczyniają się do utrzymywania gry w takim stanie jakim jest. Ja uważam inaczej, to nie to że nie doceniam ich wkładu bo jak wiesz byłem pierwszy za tym, aby podziękować wszystkim którzy tą grę utrzymują, ale nie bardzo czuje aby z tego powodu de facto 4 osoby mogły wprowadzić dowolną zmianę w tej grze i o ile pamiętasz to jako członek kolegium także o tym pisałem.

Poza tym z Twojej wypowiedzi wynika jakby fakt postawienia tych niektórych dobrych propozycji zmian pod głosowanie ogółu miał spowodować ich odczucenie, nie bardzo rozumiem dlaczego. Jeżeli zmiana jest dobra to ją wprowadzimy, z pewnością zagłosuje za nią większość. Jeśli ktoś się nie angażuje to i tak go tu nie ma/nie czyta/ ma to gdzieś i nie będzie w stanie zablokować tym żadnej zmiany.

Stwórzmy głosowanie nad zakresem prac kolegium, bo tak jak wcześniej pisałem, do rozwiązywania sporów i jakiś nieprzewidzianych zdarzeń ok, ale moim zdaniem zmiany w regulaminie powinny być decydowane wspólnie.

rogu

Napisałem to na Shoutbox, ale powtórzę się - niezależnie od wszystkiego, to dobrze, że wreszcie dyskutujemy o grze, nawet jeśli pojawiają się znaczące różnice zdań.

Cytat: Urbi w Lis 30, 2023, 09:22 PMNo to ja mam jednak lepsze zdanie o poziomie graczy spoza kolegium i myślę że wszyscy jesteśmy tutaj na tyle kumaci aby po pierwsze wspólnie dyskutować a po drugie wspólnie decydować o dalszym kształcie zmian w regulaminie.

Nie robiłem statystyk, ale na oko to ponad 80% użytkowników gra z nami ponad 5 lat. A pewnie ponad 50% ponad 10 lat. Wydaje mi się, że oni wszyscy raczej dobrze znają regulamin, mechanikę grę, mają jakiś swój pogląd na to, jakie są problemy i jakie wprowadzić zmiany.

A pewnie jest tak, że Ci, których mniej kojarzę z nicka, są z nami również również 3-4 sezony, tylko zwyczajnie ruch na starym forum był już tak znikomy, że ciężko było się z ich nickname'ami zaznajomić.

Cytat: Urbi w Lis 30, 2023, 09:22 PMStwórzmy głosowanie nad zakresem prac kolegium, bo tak jak wcześniej pisałem, do rozwiązywania sporów i jakiś nieprzewidzianych zdarzeń ok, ale moim zdaniem zmiany w regulaminie powinny być decydowane wspólnie.

Jestem bliski temu zdaniu.

Poza tym, dobrze byłoby się zastanowić, czy i jak przyciągnąć do FFF nowych graczy. Bo w tej chwili to jesteśmy takim dość twardym betonem.

Nakazar

#32
Cytat: rogu w Gru 01, 2023, 11:36 AMPoza tym, dobrze byłoby się zastanowić, czy i jak przyciągnąć do FFF nowych graczy. Bo w tej chwili to jesteśmy takim dość twardym betonem.

Główne pytanie to czy? Odkąd gram przybyło 6 nowych drużyn, z czego dalej grają 3. Dodatkowo w tym czasie rozpadły się chyba 2 drużyny(nie licząc nowych). Tak więc tą liczę graczy ~30 raczej da rade bez jakichś większych kombinacji utrzymać.

Jeżeli chcielibyśmy rozszerzyć grę, wpuścić dużo świeżej krwi to trzeba by grę na pewno zreformować. Bo na tę chwilę gra jest w dużym stopniu zabetonowana. 6 lat które zajęły Gattsu na ponowną wygraną wydają się absolutnym minimum w tej chwili a dodatek nieosiągalnym dla nowych graczy(brak doświadczenia + nie będą mieli Masa w pierwszym sezonie). Nawet awans do drugiej ligi zajmuje co najmniej 3-4 sezony w obecnym układzie. Odkąd gram drużyną z najmniejszym stażem kiedy awansowała do II ligi była drużyna Arturo100 i potrzebowała na to 5 sezonów. Trwa to tyle ponieważ stworzeniu swojej własnej drużyny przy braku doświadczenia właśnie zajmuje parę sezonów, można zaś w teorii awansować opierając się głównie na zawodnikach za 50% z FA, ale jest to strategia krótkoterminowa. Na dodatek  jak się przyjrzeć wszystkim graczom to większość z nich od paru lat jest w podobnym miejscu. Czasami zdobywają więcej punktów, czasami mniej ale układ tabeli pozostaje mniej więcej taki sam, co oczywiście nie jest niczym złym bo w dużym stopniu oddaje kto radzi sobie w grze lepiej kto gorzej. Także nie ma co liczyć na tabuny nowych graczy, ponieważ nawet gdyby się tacy trafili to szybko duża część z nich się wykruszy.

Zaś co do tematu Kolegium to też jestem za kadencyjnością i myślę że co sezon w grudniu moglibyśmy się tym zająć.

kosa88

#33
Co do nowych graczy to pierwsze trzeba się zastanowić czy aktualne limity zawodników (36, 30, 24) nie są zbyt wysokie. My gramy od wielu sezonów więc mamy w dużej części skład zabetonowany. Nowy graczy wchodząc do gry ma wybór tylko z tych co w FA jeśli założymy ze dołączy 5 nowych graczy to z kogo mają ten skład zbudować by ich to wciągnęło moim zdaniem nie ma już wielkiego wyboru pod tym względem. Więc zostaje zmniejszyć limity zawodników w drużynach i to dość mocno co za tym idzie automatycznie zaburzy możliwość bazowania na młodych zawodnikach bo wielu z nich będzie musiało odejść z danej np przez lata budowanej ekipy bo nie będzie dla nich miejsca.

I sezon na moim przykładzie jest sezonem nauki i najtrudniejszym do przetrwania w grze jeśli ten I sezon kogoś nie wciągnie to i nie będzie grał lub pojawi sie kilka razy na stronie i to wszystko (np Wosiu).

nawciarz

Wiadomo w grze gdzie każdy kolarz może być tylko w jednej drużynie to ilość kolarzy wartych kupienia jest mocno ograniczona. Jakby miało dojść 10 nowych graczy to musiałoby się to wiązać ze zmniejszeniem liczebności składów co byłoby sporym minusem dla starych wyjadaczy. Optymalnie by było jakby jedna max dwie nowe osoby co rok by się pojawiały, bo wiadomo nikt wiecznie nie będzie grał jak choćby rok temu zrezygnował Tleli, który był w grze od samego jej początku.

liiio

Ja jestem w grze dopiero drugi sezon i szczerze mówiąc perspektywy na walkę o jakieś większe cele są bardzo odległe. Jedyna szansa na perspektywicznych zawodników to draft. Bo wyczajenie młodych, których nikt inny nie zauważy jest prawie niemożliwe, a w licytacji nie mam budżet, który pozwoliłby na coś więcej.
Jeżeli więc chcecie przyciągnąć nowych graczy to musiałoby to się wiązać z reformą gry.
Być może do rozważenia byłoby rozwiązanie z NBA (kiedyś tak było, nie wiem czy to dalej funkcjonuje) gdzie nowa drużyna mogłaby wziąć po jednym zawodniku z obecnych drużyn (drużyny kilku wybranych mogły zabezpieczyć przed zabraniem).

Gattsu

Cytat: Urbi w Lis 30, 2023, 09:22 PMPoza tym z Twojej wypowiedzi wynika jakby fakt postawienia tych niektórych dobrych propozycji zmian pod głosowanie ogółu miał spowodować ich odczucenie, nie bardzo rozumiem dlaczego. Jeżeli zmiana jest dobra to ją wprowadzimy, z pewnością zagłosuje za nią większość. Jeśli ktoś się nie angażuje to i tak go tu nie ma/nie czyta/ ma to gdzieś i nie będzie w stanie zablokować tym żadnej zmiany.

Odwrotnie. Obawiam się raczej, że jakaś populistyczna zmiana szybko znajdzie aprobatę większości a docelowo zdestabilizuje grę. Niby jest to czarny scenariusz, ale biorąc pod uwagę fakt, że po wyborze Kolegium (głosami 25 graczy) rozpoczęła się dyskusja o zasadności jego istnienia to w sumie nic mnie już nie zdziwi :)

Zresztą, zmiany o których pisałem wcześniej były głosowane przez Kolegium a nie przesz wszystkich graczy. Skąd w ogóle pomysł, by to zmieniać ? Czy Kolegium podejmowało w ostatnich latach jakieś decyzje, które popchnęły grę w złą stronę ? Raczej nie, plus wkład o którym już wspominałem daje mandat do dalszej pracy, podobnie jak 25 głosów użytkowników.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

PaVelo

Cytat: Gattsu w Gru 01, 2023, 06:16 PMale biorąc pod uwagę fakt, że po wyborze Kolegium (głosami 25 graczy) rozpoczęła się dyskusja o zasadności jego istnienia
Akurat tutaj kładłbym to na karb tego, że po licytacjach się komuś ulało, a nie że jest to oznaka woli większości - w przeciwnym razie takie głosy pojawiłyby się jeszcze przed głosowaniem, a samo głosowanie byłoby zbojkotowane 🙂

Nakazar

#38
Akurat jeszcze przed głosowaniem były głosy dotyczące przydatności kolegium. Może nie była to wola większości, ale w temacie Nowe Kolegium trzy osoby zgłosiły uwagi co do przydatności Kolegium. Także ta sprawa nie wypłynęła dopiero teraz.

Poza tematem kolegium byłaby szansa na  stworzenie na tym forum tematu z historia i rekordami FFF, czy to przepadło ze starym forum?

Gattsu

Cytat: Nakazar w Gru 01, 2023, 07:12 PMPoza tematem kolegium byłaby szansa na  stworzenie na tym forum tematu z historia i rekordami FFF, czy to przepadło ze starym forum?


Też chciałbym ją odzyskać :) ale to chyba pytanie do BB czy ma jakieś dane historyczne dostępne z poziomu bazy, bo do forum chyba niestety dostępu nie odzyskamy z tego co rozumiem.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

Shoutbox

Urbi

Dzisiaj o 12:38:42
Niestety na Vuelte nikogo nie mam, a u Ciebie Vinigo z Roglicem jednak zgarną pewnie dwa pierwsze miejsca, ale TDF idzie świetnie i co cieszy to nie tylko sam Pogacar, ale Carapaz, Landa, nawet Gee i sprinterzy się dobrze spisali.

Gattsu

Dzisiaj o 10:04:23
Co za dzień, przegrałem etap, przegrałem górską i przegrałem wyścig. Wszystko z Urbim ;) ale sezon może wybronię dzięki szerokiej ławce. Kiedy ta Vuelta się zaczyna przypomnijcie ? ;)

arekw29

2024-07-19, 16:40:53
Wszyscy umierają, a Tadej wygląda jak po Kryterium Asów

arekw29

2024-07-19, 16:31:23
Rzygać się chce takim kolarstwem

arekw29

2024-07-18, 17:36:54
Wygląda na to, że pobiję rekord punktowy na GT z prio...

kosa88

2024-07-15, 13:00:47
Przedłużenie ponad 3000C a puszczenie na FA i może być do zakupu za około 2200C i już grubo ponad 800C oszczędności a dobrze wiemy ze przy takie cenie to pewnie tylko dwa zespoły będzie na niego stać.

nawciarz

2024-07-15, 11:50:56
W ogóle do tej pory właśnie chyba tylko Pogacar i Valverde przekraczali 3 tysiące punktów. Słoweniec jak i po TdF będzie dalej kosił punkty to wyjdzie że samo przedłużenie wyjdzie grubo ponad 3000C i żeby był opłacalny to musi następne sezony też mieć takie kosmiczne.

Dobry

2024-07-15, 11:47:32
Coś słabo ten Bernal, liczyłem na więcej.  ;D

nawciarz

2024-07-15, 11:45:53
Znaczy zgadzam się że jest tendencja że Ci najlepsi właśnie tak jak kiedyś tylko praktycznie Valverde są mocni cały sezon i średnio pewnie wykręcają lepsze wyniki. Jednak dla samej gry myślę aż tak dużo to nie zmienia że jest trzech czy czterech zawodników robiący 2500-3000 punktów a nie jeden czy dwóch.

rogu

2024-07-15, 11:32:42
Myślę, że Remco też na luzie przebije 2000 punktów. IO, pewnie MŚ, może wybierze się na Lombardię. Moje clue było takie, że wcześniej były pojedyncze wyskoki dominatorów, ale nawet Valverde, który przecież ciułał punkty często na hiszpańskich ogórach, trochę jak Hirschi w zeszłym sezonie, nie był tak regularny. Ale może masz rację, że to wrażenie przykryte nieziemskim sezonem Pogacarem.

nawciarz

2024-07-15, 10:40:47
To co w tym sezonie robi Pogacar jest chore, obserwujemy najlepszy sezon w historii kolarstwa (Merckx się może schować mimo że punktowo by te jego sezony lepiej wyglądały to jednak prehistoria i myślę że dzisiaj dużo trudniej jest tak regularnie wygrywać). Wygrane Strade, Katalonia, LBL, Giro i zaraz TdF do tego podium MSR. Pewnie w drugiej części dołoży też coś i będzie 4500pkt. Tylko że może być jedynym w tym sezonie który przekroczy barierę 2000pkt. Ci co to ostatnio robili Vingegaard, Remco, Roglic, Van Aert jednak masę punktów przez kraksy i kontuzje stracili.

nawciarz

2024-07-15, 10:36:49
Van der Poel to akurat wcale dużo punktów nie robi rekord 1511. Froome najwięcej 2648, Contador 2376, Sagan 2842, Valverde 3051, Nibali 2707. Zeszły sezon Pogacar 3064, Vingegaard 2952, Remco 2729, Roglic 2608 reszta poniżej 2000. Rekord Pogacar 3230 lub 3229. Najlepsi teraz dużo bardziej regularni, bo wczesniej tylko Valverde dosyć regularnie kręcił się w okolicach 2500-3000pkt. Teraz Roglic, Pogacar i pewnie dołącza do nich Remco i Vingegaard. Czyli jest różnica, ale myślę że nie aż taka żeby zmieniała sens gry.

rogu

2024-07-15, 09:19:48
Szczerze mówiąc ta gra, przy takich postaciach jak Pogacar, Vingegaard, van der Poel czy Evenepoel ma coraz mniej sensu. Niestety :( Sam Pogacar wykręci lepszy wynik niż cała III liga i pewnie pół II ligi. Pamiętam, jak Sagan czy Valverde zdobywali po 2000 punktów i wydawało się, że to jest już niezły wybryk.

Urbi

2024-07-14, 21:36:54
Ja myślę że akurat specyfika pokonania tego podjazdu od strony taktycznej bardzo sprzyjała biciu rekrodu, ale rzeczywiście chłopaki kręcą takie czasy, że człowiek zastanawia się co jest grane.

liiio

2024-07-14, 20:41:00
A Froome wtedy też raczej czysty nie był.

nawciarz

2024-07-14, 17:33:36
Ciekawe jaki nowy specyfik wymyślili. Już pomijając Pogacara i Viniego to przecież taki Landa z dziś to by w pył rozwalił Froomea z najlepszych lat, a jak wtedy jeździł to nie miał żadnych szans z nim mimo że teoretycznie w tamtych latach powinien być lepszy niż teraz

nawciarz

2024-07-14, 15:28:22
Nie wiem po co ci moi kolarze na ten Tour przyjechali nawet Van Wilder ani razu się nie przydał Remco a żeby powalczyć o swoje wszyscy za słabi

nawciarz

2024-07-13, 17:56:46
Pogacar już ma tyle punktów co rok temu a jeszcze na tym TdF z 800 może zrobić, a potem ogarnie MŚ i Lombardię i będzie z 4500pkt. Chory sezon, bo do tej pory rekord to takie pewnie ponad 3000 pkt było.

arekw29

2024-07-07, 18:42:08
Tylko żeby nie było. Nie mam pretensji bo jakieś tam pobudki do transferu były. Tylko zdziwiło mnie że na TL było hasło o Binim "przy dobrej cenie", a tu taka. Tyle

arekw29

2024-07-07, 17:54:22
Tylko przed sezonem jakoś za ponad 700 sprzedać nie chciał. Dlatego twoje argumenty mnie nie przekonują