Aktualności:

Zgłaszanie kandydatów do drugiej rundy FA

Menu główne
Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Paź 26, 2024, 07:34 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 1,246
  • Wątków w sumie: 35
  • Online today: 116
  • Online ever: 273
  • (Wrz 10, 2024, 10:45 PM)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 100
Total: 101

100 Gości, 1 Użytkownik
nawciarz

Stały budżet gry

Zaczęty przez nawciarz, Gru 01, 2023, 08:09 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

kosa88

Cytat: nawciarz w Gru 04, 2023, 06:04 PMNo póki co to nie masz żadnej kary tylko nagrodę w postaci tańszych kontraktów. W grze przybyło 8 tysięcy i gdzie je inwestować jak każdy wszystkich przedłuży, przecież to nie ma sensu. Na utrzymanie składu trzeba zarobić.

Z drugiej strony dzięki temu rozwija się scouting co nie jest złe a dobre bo pieniądze idą na młodych i z roku na rok będą coraz więcej w to inwestowane. Pamiętajmy że to gra/zabawa długoterminowa, wielosezonowa i też bazuje na budowaniu zespołu na lata. Pajda ma rację bo może stać go na przedłużenie ale już nie stać go na żadne poważne wzmocnienia co jednak jest pewną karą bo na FA kupując kogoś tanio można najwięcej zyskać.

pajda

Cytat: nawciarz w Gru 04, 2023, 06:04 PMNo póki co to nie masz żadnej kary tylko nagrodę w postaci tańszych kontraktów. W grze przybyło 8 tysięcy i gdzie je inwestować jak każdy wszystkich przedłuży, przecież to nie ma sensu. Na utrzymanie składu trzeba zarobić.

przecież zarobiłem na utrzymanie tego kogo dalej chciałem. O co Ci chodzi? może jeszcze będziesz decydował kto, kogo i za ile będzie mógł sobie przedłużyć? To nie moja wina, że mimo słabego sezonu utrzymałem się w lidze,  a Ty na siłę chcesz spowodować, że np. moje utrzymanie się w lidze będzie niemożliwe w roku następnym bo poprzedni miałem słaby i muszę za to ponieść karę. Do tego dążysz? co to ma wspólnego z zabawą?

nawciarz

Ok to może zwróćmy Ci te 1500c jak taki wielce pokrzywdzony jesteś. Straciłeś tyle kasy i mimo tego masz ten sam skład tylko że taniej. Ktoś zarobił kasę i przez to ma tylko droższy skład bo i tak nie ma co za to kupić. Widocznie tak ma być raz zbudowany skład ma już trwać wiecznie niezależnie od wszystkiego choćby się waliło i paliło.

To ostatni mój post w temacie. Człowiek się stara, analizuje, próbuje wymyśleć jak usprawnić grę i wszystko jak kulą w płot i tylko pretensje z każdej strony.

Karcer

Cytat: Urbi w Gru 04, 2023, 06:10 PMJa zaś zaproponuje Wam dużo dużo prostrzy mechanizm, zmieńmy maksymalną pulę rutyniarzy w zespołach, szczególnie I ligowych, zmieńmy przy okazji że u23 to u23 bez patrzenia na cenę, aby nie zmniejszyć wycen młodzieży, bo one są najlepszych mechanizmem wyciągającym kasę i wówczas pojawi się nagle dostęp do rutyniarzy, bo drużyny I ligowe nie będą mogły mieć ich aż tylu.


Podoba mi się to rozwiązanie.

Naszym problemem jest to, że nie mamy wpływu na podaż dobrze punktujących kolarzy. Liczba zespołów WT i PCT jest określona i to daje ograniczoną liczbę zawodników. Przy tak dużej liczbie drużyn w naszej grze, "wysysamy" większość zawodników +200c. Skoro nie mamy wpływu na podaż, to ograniczmy popyt.

Sam ostatnio myślałem nad znacznie drastyczniejszym rozwiązaniem niż podał Urbi. Ograniczyć liczbę zawodników w zespołach. Teoretycznie ograniczy to dochody drużyn, i uwolni kilkadziesiąt nazwisk na FA (tak wiem, niekoniecznie będą to solidnie punktujący zawodnicy) jednocześnie zmniejszając zapotrzebowanie na kolarzy.

Gattsu

OK, wygląda na to, że udało się zidentyfikować problem, mamy tendencje do coraz większej ilości gotówki w grze, której nie ma na co skonsumować.

Mamy w miarę stały kalendarz, czyli suma punktów do zdobycia też jest w miarę stała, co oznacza, że mamy zbyt gołębie podejście do kwestii co sezonowych wydatków. Trzeba zmienić kurs na bardziej jastrzębi ;)

Mamy dwa decydujące o tym fakcie wskaźniki: 30% zniżki za przedłużenie i 50% wartości jako minimalny kontrakt z FA. Osobiście, nie ruszałbym obu na raz, bo to dość drastyczne zmiany.

Wróciłbym w takim razie do pomysłu, który padał na starym forum: gradacja zniżek. Zamiast stałej 30% zniżki za przedłużenie zróbmy gradację 5% na okres 6 sezonów (30% -> 25% -> 20% -> 15% -> 10% -> 5% i docelowo 0% zniżki za przedłużenie). Co kluczowe: puszczenie kolarza na FA i zatrudnienie ponownie resetuje gradację i znowu mamy 30% zniżki za przedłużenie. Drugie, bo pierwsze to standardowe (cena+punkty)/2

Co nam to daje ?
- stopniowy odpływ kasy, zmiana nie będzie drastyczna, ale jednak ciągle przedłużając tego samego kolarza (co samo w sobie jest opłacalne) przestaniemy aż tak dużo na tym zarabiać
- powinno to zagwarantować dopływ kolarzy do FA z dwóch powodów: zacznie brakować kasy na ciągłe przedłużanie i jednocześnie czasem bardziej opłacalne będzie puszczenie kogoś na FA i odzyskanie go niż przedłużanie w nieskończoność.
- ceny na FA będą prawdopodobnie jeszcze niższe niż teraz, bo zwiększy się dostępność kolarzy, ale to powinno być pozytywny efekt dla samej gry, bo same licytacje będą bogatsze

Spróbujmy z gradacją i obserwujmy budżet gry. Jeśli uda się odwrócić tendencję już po jednym sezonie (czyli do gry przybędzie mniej niż 10k C zakładając, że nikt nie rozwiąże ekipy / mistrz nie zacznie od nowa) to znaczy, że zmiana zadziałała i nic więcej nie musimy robić, bo docelowo ilość kasy w grze spadnie (finalny efekt osiągniemy dopiero po 6 sezonach, wtedy pojawią się pierwsi kolarze bez zniżek).

Jeśli okaże się, że kasy nadal przybywa to wtedy można pomyśleć nad podniesieniem minimalnego kontraktu do 60%.

Inne zmiany (limit rutyniarzy, licza slotów na licytację) to kosmetyka moim zdaniem. Nie odwrócimy tendencji wprowadzając zmiany  w tych obszarach.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

Urbi

Gattsu ten pomysł już przecież był, to jest idea która najbardziej uderza w ludzi którzy przez wiele lat budują swoje składy. Jasno zabija zresztą ten model prowadzenia drużyny. Wszystkie pomysły wyżej wymienione stawiałbym przed tą zmianą.

rogu

Cytat: Urbi w Gru 05, 2023, 08:11 AMGattsu ten pomysł już przecież był, to jest idea która najbardziej uderza w ludzi którzy przez wiele lat budują swoje składy. Jasno zabija zresztą ten model prowadzenia drużyny.

Nie dramatyzowałbym. Bez dokładnych wyliczeń, ale moim zdaniem akcent przesunie się o tyle, że przy 2-3 nazwiskach każdy się zastanowi, czy jest sens danego zawodnika przedłużać, czy lepiej puścić go na FA.

arekw29

Cytat: Urbi w Gru 05, 2023, 08:11 AMGattsu ten pomysł już przecież był, to jest idea która najbardziej uderza w ludzi którzy przez wiele lat budują swoje składy. Jasno zabija zresztą ten model prowadzenia drużyny. Wszystkie pomysły wyżej wymienione stawiałbym przed tą zmianą.

Nie ma takiej opcji, aby to przeszło. Wtedy powoli będziemy mieli grę, która jest tożsama z tą z tego portalu, a to chyba nie o to chodzi. Większość ludzi długofalowo buduje swoje drużyny, a że nie jest to do końca opłacalne w wynikach, no cóż. To ich wybór.

bumbek

Ja tylko dodam, że podniesienie minimalnego kontraktu do 60% np. spowoduje, że tym bardziej będzie opłacało się przedłużać (bo zysk z puszczenia kolarza na FA będzie mniejszy a wyższy współczynnik bazowy będzie oznaczać, że co do zasady kolarze z FA będą drożsi).

Jeśli celujemy w bogatsze FA to trzeba ograniczyć liczbę przedłużeń, która systematycznie rośnie od wielu lat. (co pewnie jest przyczyną, że mamy coraz więcej kasy)

Dobry

Czyli chcemy zmian, ale nie bardzo ;)

Na przykład Tleli zrezygnował z gry z tego powodu, że mu nie starczało na przedłużenie i jest to też jakiś znamienny symbol. Dla niektórych, "mało agresywnych w licytacjach" graczy, zupełnie inaczej kształtują się priorytety. I o takich też trzeba pamiętać.

Wiele więc wskazuje na to, że jeśli mamy gdzieś iść, to w kierunku zmniejszenia liczby rutyniarzy w ekipie?
A może by drastycznie tę liczbę zmniejszyć, jednocześnie podnosząc próg punktowy dla nich np. do 150? (tak se tylko myślę).

A myślę sobie też, że propozycja Gattsu o gradacji premii za kolejne zatrudnienie mi się nie podoba. To nie to, o co chodzi w grze ;)


Natomiast jeśli nie zadziałamy radykalnie, przyjmując chociażby propozycję nawciarza, to za dwa lata będziemy mieć tak beznadziejne fa, że z tego powodu odechce się nam grać...

Obi

Temat z pewnością jest skomplikowany. Z jednej strony chyba gramy w tę grę bo właśnie jest ona taka. Czy mamy tłum chętnych do dołączenia? Raczej w sytuacjach rezygnacji kolejni gracze (w tym ja sam) byli gdzieś tam namawiani i zachęcani do dołączenia.
W efekcie mamy stan który jakoś odzwierciedla pewne realia. W realnym peletonie też liczba drużyn (pomijam kontynentalne) raczej jest stabilna. Dlaczego? Zwiększenie nagłe peletonu o kilkanaście nowych ekip zrobi rewolucję? Niekoniecznie. Po prostu nie przybędzie od tego ogólna liczba kolarzy.
Możliwość zwiększenia FA na rynku jest jeszcze jedna. Padło zmniejszanie liczby rutyniarzy. Można zmniejszyć liczebność drużyn jako takich. Ale może być problem bo mając mniejszą liczbę kolarzy może okazać się, że nie bierzemy udziału w większej liczbie wyścigów i atrakcyjność gry spada.
Nie jestem przeciwnikiem zmian. Ale jeśli chcemy coś zmienić róbmy to z ostrożnością i może stopniowo. Nie na darmo mówi się, że lepsze wrogiem dobrego. Fajnie, że pomysłów jest dużo. Mam nadzieję tylko, że za chwilę o zmiany nie wybuchnie kłótnia.

mawarulez

Cytat: Gattsu w Gru 05, 2023, 12:11 AMWróciłbym w takim razie do pomysłu, który padał na starym forum: gradacja zniżek. Zamiast stałej 30% zniżki za przedłużenie zróbmy gradację 5% na okres 6 sezonów (30% -> 25% -> 20% -> 15% -> 10% -> 5% i docelowo 0% zniżki za przedłużenie).

To dopiero zabije długofalowe budowanie drużyn i zniechęci wielu graczy.
Ja na początek podniósłbym cenę minimalną do 55% i obniżkę zmniejszył do 25%. Po roku przeliczyć i zobaczyć co wyszło.

liiio

A nie jest tak, że wzrost ilości pieniędzy w grze jest spowodowany wzrostem liczby wyścigów, czy też podwyższaniem kategorii?

rogu

To akurat powinno być łatwe do sprawdzenia, jeśli BB zarzuci odpowiednie zapytanie do SQL.

Mam wrażenie, że próbujemy zjeść ciastko i mieć ciastko.

Nie widzę osobiście takiego rozwiązania, w którym nie ograniczamy rentowności przedłużeń, bądź niejako przymuszamy graczy do rozstania się z niektórymi zawodnikami, a jednocześnie jesteśmy w stanie sprawić by FA było ciekawsze, a z gry odpłynął nadmiar gotówki.

Jak dla mnie nie ma problemu, tylko chciałbym żebyśmy mieli świadomość, że FA bez rezygnacji jakiś graczy, stanie się tak naprawdę polem walki o kadetów i może paru doświadczonych kolarzy po słabszym sezonie.

kosa88

#59
Od kiedy gram FA jest takie same jakościowo gdy nikt nie rezygnuje z gry ale to się będzie zmieniać i będzie bogatsze. Budowanie ekip coraz bardziej zmierza w coraz młodszych zawodników, a goniąc trend z zawodowego peletonu koniecznym będzie zwalnianie zawodników jeśli będzie się o tych młodych chciało powalczyć (według mnie przy dzisiejszym stanie jedyny warunek dzięki któremu za kilka lat można wygrać I ligę)

To że na FA nie ma mnóstwa drogich zawodników nie oznacza że jest ono słabe. Wielu rezygnuje z jeszcze młodych zawodników kategorii Elity czy U23 którym nie poszło sam tak wyłapuje zawodników i w takim sposób często bez walki mam: Albanese, Lafay, Galla, Pene czy Steinhausera. Nawet w tym roku np Arek co poszedł totalnie w młodych zwolnił np Tomasa Sivoka który stracił sezon przez kontuzje a który ma olbrzymie możliwości w górach.

Jeśli to FA jest takie słabe to czemu nie ma chętnych w I rundzie na takiego zawodnika jak Chaves mimo nadmiaru pieniędzy?

Shoutbox

arekw29

2024-10-20, 10:01:58
Warto zamknąć zgłoszenia do Japan bo wyścig się już skończył.

nawciarz

2024-10-19, 09:15:28
To kwestia awansujących do 1 ligi definitywnie rozstrzygnięta.

Dobry

2024-10-18, 22:33:08
Heh, jednak będzie trzeba zatrzymać tego Charltona 😁

arekw29

2024-10-18, 14:32:08
Dzięki

rogu

2024-10-18, 13:04:43
Poprawione.

arekw29

2024-10-18, 12:56:29
Znowu fff nie działa, jprdl

arekw29

2024-10-18, 01:06:02
Nie ma zapisu w regulaminie, więc powinny awansować trzy. Jednak dobrze, że to zauważyliście i trzeba zrobić jakiś zapis na przyszłość

Arturo100

2024-10-17, 14:02:11
Odkąd gram zdażało się już, że w drugiej lidze było 11 albo 9 drużyn i problemu nie było, więc wydaje mi się że w sytuacji braku stosownych regulacji dot. miejsc ex aequo sprawiedliwy byłby awans 3 drużyn. Na marginesie to wpadną mi jeszcze 2 punkty za niepodliczone TTT ;)

nawciarz

2024-10-17, 08:06:58
W sumie teraz po zwycięstwie Vangheluwe mamy tyle samo punktów. I załóżmy że już nie punktujemy do końca sezonu i Allorc nas wyprzedza i jesteśmy ex aequo na drugim miejscu i co wtedy? trzy drużyny awansują?

Arturo100

2024-10-16, 23:07:34
W Chinach miał punktować Fretin ale objawił się inny Belg ;) co do awansu to szampana jeszcze nie otwieram, bo jednak Rota, Vine w Wenecji, a w Chinach Arrieta i Traeen mogą sporo punktów zdobyć

nawciarz

2024-10-16, 16:48:26
Rota tylko siódmy to już raczej można powiedzieć że kwestia awansu rozstrzygnięta, bo nie sądzę żeby Arrieta miał w Chinach wygrać.

nawciarz

2024-10-16, 12:06:50
Ha już myślałem że nie masz kim za bardzo punktować, to znowu jakiś królik z kapelusza wyskoczył  ;D  Niesamowity ten sezon masz, jesteś do przodu 1226c i ogólnie jako jedyny ponad 1000c zarobiłeś, a jeszcze szykuje Ci się dopłata w zależności od ostatnich rozstrzygnięć rzędy 600-800c.

Arturo100

2024-10-16, 10:11:35
Vangheluwe, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili

rogu

2024-10-15, 14:46:28
Z drużynówką będzie ciężko, na szybko nie znalazłem sposobu na wklepanie tych wyników, a wolałbym nie szkodzić.

arekw29

2024-10-14, 19:18:01
Aa już kumam o co chodzi. Daje to punkty do tabeli, ale nie dla kolarza. Głupi ja

arekw29

2024-10-14, 19:17:07
Tyle lat gram i nie wiedziałem. Tak to bym nie brał bo to nieopłacalne w sumie

nawciarz

2024-10-14, 18:32:51
No priorytet zwiększa tylko punkty a nie kasę. Kiedyś dawno temu mieliśmy jeszcze cele sezonu, które każdy ustalał przed sezonem i one zwiększały kasę, ale jakoś szybko z tego zrezygnowaliśmy.

arekw29

2024-10-14, 18:30:24
No offence, tylko pytam. Może z braku wiedzy. Po przeliczeniu wyścigów z prio punkty mi się zwiększyły, a kasa nie. Tak ma być?

nawciarz

2024-10-14, 11:11:44
Przeliczyłem poprawione wyścigi.

nawciarz

2024-10-14, 10:18:49
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24039 tegoroczna z PN jest podliczona

rogu

2024-10-14, 08:54:26
@nawciarz kojarzysz jakąś podliczoną drużynówkę z przeszłości? Jakbym zerknął jak to wygląda, to może uda mi się dodać to do bazy.

nawciarz

2024-10-13, 17:27:09
Wszystkie mistrzostwa krajowe mają gorszą obsadę albo w najlepszym wypadków porównywalną, a punktów za dziesięć z nich masz więcej. Choćby Guernalec za MK zdobył więcej punktów niż tu zwycięzca, a sam dzisiaj był dopiero szósty.

arekw29

2024-10-13, 17:14:17
W MK chociaż jest obsada zazwyczaj jakaś. Poddaje to pod rozmowę i tyle. Dla mnie ten "wyścig" się od lat niczym nie broni

nawciarz

2024-10-13, 17:05:36
Mistrzostwa krajowe na czas też wyrzucić?

arekw29

2024-10-13, 16:36:04
Możemy w przyszłym sezonie wyrzucić z kalendarza to Chrono Nations? Bo to takie jest z dupy, że nawet na E nie zasługuje

nawciarz

2024-10-13, 16:26:05
Szkoda że Price Pejtersen te dwie sekundy szybciej nie pojechał. To odliczanie trwa, jeszcze 137 punktów przewagi zostało (info dla rywali: dojdzie mi jeszcze 78 punktów za MŚ ITT).

arekw29

2024-10-12, 20:59:37
Jak go nie złapią to pobije. Źle się ogląda wywiad z nim po wyścigu, gdzie koleś wcale nie wygląda na zmęczonego a reszta ledwo żywa.

nawciarz

2024-10-12, 18:03:49
Pogacar przebił granicę 5000 punktów i pobił wcześniejszy rok gdzieś o 1800 punktów. W sumie jego przedłużenie teraz wyjdzie więcej niż wcześniejszy rekord. 3315C :o Teraz pytanie czy za rok uda mu się poprawić jeszcze ten wynik

nawciarz

2024-10-12, 13:11:58
Masakra jak nagle na koniec sezonu wszyscy u mnie chorzy, kontuzjowani i bez formy i tylko liczenie żeby rywale za dużo nie zdobyli

arekw29

2024-10-11, 22:30:22
Chciałem wziąć prio na Lombardię to mi Ineos Pidcocka ze składu wyjebało bo chyba za dużo powiedział

PaVelo

2024-10-11, 14:03:55
U mnie próba utrzymania się w II lidze młodymi ze wsparciem kilku starych wyjadaczy, zdaje się, kończy się niepowodzeniem - w dużej mierze z powodu kontuzji lub słabszego punktowania tych drugich... No cóż, dzieło przebudowy będzie kontynuowane dalej w III lidze - w sumie to nawet duża frajda wyszukiwać młode talenty i próbować stworzyć z nich wartościową drużynę :)

nawciarz

2024-10-10, 16:32:33
I znów strona padła

nawciarz

2024-10-10, 15:31:42
Moi to już wyjebane na ściganie w tym sezonie mają, może być nerwówka do ostatniego wyścigu. Na szczęście prawie dwieście punktów przewagi to na tym etapie spora zaliczka.

nawciarz

2024-10-08, 14:18:41
I Tre Valli Varesine odwołane to kolejny wyścig bliżej do idealnego scenariusza. A jeszcze wczoraj Pylarz wyprzedził Popiola, a to też zwiększa dopłatę o prawie 100c, więc niech tak się wszystko dobrze układa do końca sezonu.

Arturo100

2024-10-06, 17:20:32
Moi zawiedli na Paris-Tours. Berckmoes bezsensownie zagoniony do pracy. No cóż, kwestia awansu z II ligi nadal do końca nie rozstrzygnięta

nawciarz

2024-10-06, 16:32:26
Ufff Lapeira trzeci, Hagenes wypadł z Paris Tours. To powinno być dobrze na koniec sezonu. Choć moi też by jeszcze mogli jakieś punkty zacząć zdobywać.

Arturo100

2024-10-06, 16:31:20
Przyznam, że odetchnąłem z ulgą. Brawo Hirschi ;)

nawciarz

2024-10-06, 15:42:25
Gdzie się podział Laurance znowu? Ale cieszy że Garofoli po tych trzech sezonach samych problemów zdrowotnych w końcu coś pokazuje.

nawciarz

2024-10-06, 15:37:10
Lapeira coś za mocno wygląda. Dla mnie narazie najciekawszy wyścig sezonu  :D

nawciarz

2024-10-06, 14:35:57
I ciekawa sytuacja w Agostoni w czołowej grupce dwóch moich i trzech Allorca. Ag2r ponoć pracuje to mam nadzieję że to Lapeira pracuje na APP i Vendrame a nie na odwrót  :D

nawciarz

2024-10-06, 13:13:28
Allorc się jeszcze nie poddaje i priorytet na Agostoni. Czyli dzisiaj kluczowy dzień albo wróci do walki albo zostanie różnica nie do odrobienia na takim etapie sezonu.

Arturo100

2024-10-05, 23:03:34
Cel przed sezonem miałem jeden - utrzymanie. Potem pojawiły się jakieś nadzieje ale po Vuelcie przygasły. Tymczasem wygląda na to, że za sprawą swietnej dyspozycji Fretina oraz przebudzenia Woods i Walscheida powalczę z Nawciarzem o pierwsze miejsce w II lidze. Teraz wszystko w nogach Kanadyjczyka i moich dzielnych Belgów

popiol

2024-10-05, 21:37:12
Jest stykowo. Chiński ogór(nawet nie wiedziałem ze wskrzesili to coś) będzie decydować o podium

pylarz

2024-10-05, 19:31:34
Ale, że będę tak blisko podium w październiku to się nie spodziewałem

nawciarz

2024-10-05, 16:48:00
Woods czwarty, Skjelmose zakończył sezon to już wygląda że dwa pierwsze miejsca w 2 lidze już znane. Niesamowity sezon Arturo drugi od końca budżet w lidze, a jak tak dalej pójdzie to mnie wyprzedzi i awansuje z pierwszego miejsca i to w głównej mierze zasługa kolarzy którzy kosztowali po kilkanaście bądź kilkadziesiąt C plus wiadomo Milan zrobił robotę, ale nawet i on nie był potrzebny do piorunującego finiszu.

arekw29

2024-10-05, 16:26:23
To jest pojebane co robi Pogacar

arekw29

2024-10-05, 14:56:42
Jeszcze jutro niestety ma szanse

nawciarz

2024-10-05, 14:40:20
Andresen mógł się wystrzelać na premiach i na mecie już bonifikat może nie zdobyć

arekw29

2024-10-05, 14:08:28
A McNulty przez premie przegra wyścig. Jprdl

nawciarz

2024-10-04, 17:09:34
I Ganna kraksa to już na pewno priorytet na zero, a sytuacja taka że w sumie wyścig i tak na plus  :D  300 punktów przewagi mam, Arrieta się dziś napracował to Allorc też za generalkę nie zapunktuje. Środek 1 ligi dużo punktów zgarnie to dopłata urośnie.