Aktualności:

Zgłaszanie kandydatów do drugiej rundy FA

Menu główne
Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Paź 26, 2024, 07:20 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 1,246
  • Wątków w sumie: 35
  • Online today: 116
  • Online ever: 273
  • (Wrz 10, 2024, 10:45 PM)
Użytkownicy online
Users: 2
Guests: 70
Total: 72

70 Gości, 2 Użytkowników
nawciarz, Alt4iR

Dyskusje nt. FFF

Zaczęty przez Dobry, Paź 16, 2023, 01:43 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

kosa88

Cytat: nawciarz w Paź 20, 2024, 07:46 PMWalka z nadmiarem jest taka że rok temu z dopłatami doszło ok. 8600c do gry, a teraz prawie 8000 mniej, więc jak dla mnie już nic specjalnie nie trzeba ucinać. Bez dopłat awans często traci sens. To mój piąty awans, a dopiero pierwszy raz dostanę dopłatę i tak naprawdę te wizyty moje w 1 lidze przez to nie miały zbytnio sensu i nigdy tam miejsca nie zagrzałem. Jednak zgodzę się że one powinny być stałe i co najmniej to powinno być 400C.

Draft tylko dla 3 ligi jestem w stanie poprzeć. Na pewno nie rezygnacja z niego, bo widać jak trudno było by budować skład w 3 lidze bez draftu. Tak można sobie tanim kosztem złapać potencjalnego lidera drużyny na lata, a gra jest trudna i bardzo ciężko dobić się z drużyną na wyższy poziom, a to daje na to największe szanse.

Ja dałem tylko propozycje też wolałbym stałe dopłaty w równej wysokości. Co do draftu też trzeba zauważyć że III liga się najbardziej bogaci a skoro liga dużo zarabia to też stać ich walczyć o młodych na FA tym bardziej gdy jednak ligi wyżej mają z tym spory problem. Ja uważam że z draftu trzeba stopniowo rezygnować i z roku na rok zmniejszać liczbę drużyn biorących w tym udział

allorc

Cytat: nawciarz w Paź 20, 2024, 06:54 PMVeneto Classic
 Z 1 ligi spadają andrzejcw i kosa88. Do 1 ligi awansują nawciarz i Arturo100 (dopłata 635C - wiadomo może się jeszcze niewiele zmienić po uzupełnieniu drużynówek). Z 2 ligi spadają Jaskula i PaVelo. Do 2 ligi awansują blazo8 i Nakazar (dopłata 526C).

nawciarz możesz podać wzór na wyliczenia tych dopłat? Bo zanim nieawansowałem ;)  to liczyłem i jakoś mi te kwoty mniejsze zawsze wychodzą

nawciarz

#437
Cytat: allorc w Paź 21, 2024, 10:23 AM
Cytat: nawciarz w Paź 20, 2024, 06:54 PMVeneto Classic
 Z 1 ligi spadają andrzejcw i kosa88. Do 1 ligi awansują nawciarz i Arturo100 (dopłata 635C - wiadomo może się jeszcze niewiele zmienić po uzupełnieniu drużynówek). Z 2 ligi spadają Jaskula i PaVelo. Do 2 ligi awansują blazo8 i Nakazar (dopłata 526C).

nawciarz możesz podać wzór na wyliczenia tych dopłat? Bo zanim nieawansowałem ;)  to liczyłem i jakoś mi te kwoty mniejsze zawsze wychodzą
4.4 Dopłaty wyrównawcze wyznaczane będą na następujących zasadach:
4.4.1 Dla awansujących do 1. ligi:
Dopłata = 90% średniego budżetu ekip PT z miejsc 4-8 w sezonie 2023 (które kontynuują grę) - średni budżet ekip awansujących.
4.4.2 Dla awansujących do 2. ligi:
Dopłata = 90% średniego budżetu ekip z miejsc 3-8 w drugiej lidze AD 2023 (które kontynuują grę) - średni budżet ekip awansujących z III ligi.
W przypadku gdyby różnica była < 0, brak dopłat.


I nie chce mi wyjść inaczej niż 635C, a dokładnie 634,78. Z tym że jesteś bogatszy od Arturo, więc jakbyśmy awansowali razem to by było ok. 170c mniej.

allorc

OK, ja liczyłem z zarobionych za 2024c, a nie z posiadanego budgetu.
Czegoś się nauczyłem  ;)

Dobry

Nawciarzu, dzięki za podsumowanie :)

Liczę, że jeszcze w tym tygodniu zaprezentuję dokładny plan działania.

Co do zmian w grze. Faktycznie, można kilka wprowadzić. Np. żeby nie mieć wrażenia, że zawsze się nie załapuje na dotacje w awansie, przyznać stałe kwoty. Ma to sens, choć poprzednie i obecne w regulaminie "rozumowanie" też się trzyma kupy.
Za to ograniczeniom licytacyjnym (może poza możliwością licytowania wobec braku środków) jestem zdecydowanie przeciwny, ponieważ to jest właśnie sól tej gry. Dlaczego licytowanie zachowawcze ma być premiowane względem licytowania agresywnego? Dlaczego mamy rezygnować z priorytetowych licytacji, kiedy mamy pełno kasy? I w którym momencie ustalać stan posiadania? Gdy się ma pewność, że się wygrało licytację? Gdy się ma już kolarza "zaksięgowanego"? Tu widzę spore pole do niesnasek.
Aczkolwiek, widzę jakieś wyjście.

Kolarzy nadliczbowych nie można sprzedać. Należy ich zwolnić po kosztach nabycia, nie mniej niż 25 c. (nawet, jeśli się ma wcześniej dogadany transfer, nie można go dokonać, jeśli się ma nadmiar w składzie).
Bo sztywny zakaz jest do bani, za to jakieś sankcje, niech ewentualnie będą.

PaVelo

Cytat: Dobry w Paź 23, 2024, 06:25 PMKolarzy nadliczbowych nie można sprzedać. Należy ich zwolnić po kosztach nabycia, nie mniej niż 25 c.

Ciekawe rozwiązanie :)

Arturo100

Jestem za zostawieniem draftu w obecnej formie ale ewentualne ograniczenie do III ligi też rozumiem. Co do dopłat to wydaje mi się, że są niezbędne ale faktycznie można ustalić stałe kwoty typu 500C dla pierwszej i 300C dla drugiej ligi.

Pomysł Dobrego ma według mnie pewną wadę, która może za mocno wpłynąć na tych agresywniej licytujących. W sytuacji gdy ktoś ma dogadane transfery to trochę bezsensu byłoby jeszcze zwalnianie nadliczbowych kolarzy, bo wtedy taka drużyna zostawałaby w okrojonym składzie. Natomiast większe kary pieniężne stosowane od razu po FA mogłyby być dobrym rozwiązaniem. Wówczas gracz bez względu na to, że ma dogadane transfery i tak ponosiłby karę w wysokości np. 50 za 1 nadliczbowego, 200 za 2, 400 za 3 itd. Takie sankcje byłby całkiem dotkliwe nawet dla najbogatszych i przy okazji mogłyby ograniczyć pieniądze w grze

nawciarz

Po dodaniu drużynówek budżet gry zwiększył się o zawrotne 13C, co ostatecznie nie miało w ogóle wpływu na wysokość dopłat, więc ostatecznie:
awansujący do 1 ligi ja i Arturo100 dostają 635C
awansujący do 2 ligi blazo8 i Nakazar dostają 526C

Dobry

Dzięki, nawciarzu!!!

Co do drużynówek, to temat chodzi mi po głowie od dobrych 10 lat.
I jest wynikiem przeoczenia, bo punktacja drużynówek była przygotowana, zanim wprowadziliśmy do FFF punkty za 2. i 3. miejsce na etapach kat. 2.D.
I nie zmodyfikowaliśmy po tym fakcie punktacji za drużynówki.
Wobec tego, należy dokonać korekty, żeby za etapy drużynowe w wyścigach 2.D punktacja wyglądała tak: 1. - 4 p., 2. - 2 p., 3. - 1 p.
No i bez sensu wygląda punktacja za wyścigi 2.E, bo czemu 1 p., a nie 25%, jak to jest we wszystkich innych wyścigach? To też błąd i powinno być 2 p za 1. miejsce i 1 p. za 2. miejsce.

nawciarz

Mnie zawsze najbardziej raziła punktacja za klasyfikację górską i punktową. 2S punktuje dziesięciu 2A sześciu, a dalej już nikt. Kiedyś to był problem bo tylko BB mógł dodawać te wyniki, ale jak zacząłem podliczać to podsunąłem mu pomysł i teraz już sam mogę je dodawać. Wiadomo nie do końca chcemy dokładać dodatkową kasę do gry. Dlatego zrobiłbym to tak w 2A zacząłbym punktację od obecnego 2 miejsca czyli by punktowała piątka: 25 - 15 - 10 - 5 - 3. Potem w 2B pierwsza trójka: 15 - 10 - 5. W 2C i w 2D tylko zwycięzcy dostawali by odpowiedni 10 i 7 punktów. 2E zwycięzca 4 punkty, ale tu w sumie już by można było sobie odpuścić. I bez ingerencji BB bym mógł zacząć to robić z tym że wtedy we wrzuconych wynikach nie byłoby 1 miejsca tylko od 2 by się zaczynało, żeby uzyskać taką punktację.

O ile na GT jakiś prestiż te poboczne klasyfikacje mają to nie za wiele ma sensu to że na Romandii punktowało aż sześciu a na TdP nikt.

Dobry

Nigdy mi tego nie brakowało, ale jak o tym napisałeś, to jest to dobry pomysł. Zwłaszcza że te punktówki i górskie wygrywają czy w czołówce na mniejszych wyścigach są jacyś "leszcze", którzy u nas w grze praktycznie nie zdobywają punktów. No i na etapówkach sprinterzy też zazwyczaj nie mają za dużo punktów dla siebie, a za punktowe coś wpadnie, więc jestem na tak.
Bardzo dobry pomysł!


liiio

Cytat: Dobry w Paź 23, 2024, 06:25 PMNawciarzu, dzięki za podsumowanie :)
Kolarzy nadliczbowych nie można sprzedać. Należy ich zwolnić po kosztach nabycia, nie mniej niż 25 c. (nawet, jeśli się ma wcześniej dogadany transfer, nie można go dokonać, jeśli się ma nadmiar w składzie).

To miałoby sens, gdyby zmienić kolejność, najpierw transfery później licytacje.

Urbi

No to zdejmijmy ten historyczny przepis o max 3 transferach przed FA, obojętnie jakie byłyby decyzje do do samych licytacji

mawarulez

Moim zdaniem:

1) II liga jest najlepszym miejscem do zarobku, a co za tym idzie ma dużo większe szanse na zakup młodzieży, zatem draft ograniczyłbym do 3 ligi lub całkiem go zlikwidował ze względu na rosnące doświadczenie graczy

2) Limit 3 transferów był wprowadzony, żeby uniknąć naciągania nowych graczy, a takich praktycznie nie ma, wszyscy już doskonale wiemy jak to się odbywa, dlatego można ten limit znieść

3) Jeżeli powyższe by się wydarzyło to można ograniczyć licytacje przy posiadaniu pełnego składu

4) Chcemy ograniczać kasę w grze, a jednocześnie dodawać punkty (a co za tym idzie kasę) za zdobycie górki w cingciang w wyścigu dookoła pola ryżu, bo akurat jakieś ekipy wybrały się tam na wycieczkę - moim zdaniem bez sensu

5) dopłaty na stałym poziomie 500 i 300 są jak najbardziej ok

nawciarz

Cytat: mawarulez w Paź 25, 2024, 09:27 AMMoim zdaniem:

1) II liga jest najlepszym miejscem do zarobku, a co za tym idzie ma dużo większe szanse na zakup młodzieży, zatem draft ograniczyłbym do 3 ligi lub całkiem go zlikwidował ze względu na rosnące doświadczenie graczy

2) Limit 3 transferów był wprowadzony, żeby uniknąć naciągania nowych graczy, a takich praktycznie nie ma, wszyscy już doskonale wiemy jak to się odbywa, dlatego można ten limit znieść

3) Jeżeli powyższe by się wydarzyło to można ograniczyć licytacje przy posiadaniu pełnego składu

4) Chcemy ograniczać kasę w grze, a jednocześnie dodawać punkty (a co za tym idzie kasę) za zdobycie górki w cingciang w wyścigu dookoła pola ryżu, bo akurat jakieś ekipy wybrały się tam na wycieczkę - moim zdaniem bez sensu

5) dopłaty na stałym poziomie 500 i 300 są jak najbardziej ok

1) Mamy stały skład graczy, więc w sumie draft już swoje zadanie spełnił i biedniejsi gracze już mogli kilka talentów złapać, na których można próbować budować skład. W tym roku bym już nic nie zmieniał. Od przyszłego roku już bym wprowadził że draft jest tylko dla nowych graczy i dałbym im możliwość draftowania przez 3 lata, co by nie byli poszkodowani w stosunku do obecnie grających gdzie każdy z niższych lig przynajmniej 3 razy sobie zawodnika w ten sposób wybrał.


2) Zgadzam się

4) Dlatego dla zbilansowania zmniejszyłem punktację dla 2A i dla każdego wyścigu jest tu 70 punktów mniej. Tak naprawdę dla mnie alternatywą jest zostawienie tych kategorii tylko dla GT, bo tylko tam mają one jakiś prestiż. Jednak nie rozumiem czemu punkty ma mieć 6 kolarz na Romandii, a zwycięzca w TdP żadnych.

Shoutbox

arekw29

2024-10-20, 10:01:58
Warto zamknąć zgłoszenia do Japan bo wyścig się już skończył.

nawciarz

2024-10-19, 09:15:28
To kwestia awansujących do 1 ligi definitywnie rozstrzygnięta.

Dobry

2024-10-18, 22:33:08
Heh, jednak będzie trzeba zatrzymać tego Charltona 😁

arekw29

2024-10-18, 14:32:08
Dzięki

rogu

2024-10-18, 13:04:43
Poprawione.

arekw29

2024-10-18, 12:56:29
Znowu fff nie działa, jprdl

arekw29

2024-10-18, 01:06:02
Nie ma zapisu w regulaminie, więc powinny awansować trzy. Jednak dobrze, że to zauważyliście i trzeba zrobić jakiś zapis na przyszłość

Arturo100

2024-10-17, 14:02:11
Odkąd gram zdażało się już, że w drugiej lidze było 11 albo 9 drużyn i problemu nie było, więc wydaje mi się że w sytuacji braku stosownych regulacji dot. miejsc ex aequo sprawiedliwy byłby awans 3 drużyn. Na marginesie to wpadną mi jeszcze 2 punkty za niepodliczone TTT ;)

nawciarz

2024-10-17, 08:06:58
W sumie teraz po zwycięstwie Vangheluwe mamy tyle samo punktów. I załóżmy że już nie punktujemy do końca sezonu i Allorc nas wyprzedza i jesteśmy ex aequo na drugim miejscu i co wtedy? trzy drużyny awansują?

Arturo100

2024-10-16, 23:07:34
W Chinach miał punktować Fretin ale objawił się inny Belg ;) co do awansu to szampana jeszcze nie otwieram, bo jednak Rota, Vine w Wenecji, a w Chinach Arrieta i Traeen mogą sporo punktów zdobyć

nawciarz

2024-10-16, 16:48:26
Rota tylko siódmy to już raczej można powiedzieć że kwestia awansu rozstrzygnięta, bo nie sądzę żeby Arrieta miał w Chinach wygrać.

nawciarz

2024-10-16, 12:06:50
Ha już myślałem że nie masz kim za bardzo punktować, to znowu jakiś królik z kapelusza wyskoczył  ;D  Niesamowity ten sezon masz, jesteś do przodu 1226c i ogólnie jako jedyny ponad 1000c zarobiłeś, a jeszcze szykuje Ci się dopłata w zależności od ostatnich rozstrzygnięć rzędy 600-800c.

Arturo100

2024-10-16, 10:11:35
Vangheluwe, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili

rogu

2024-10-15, 14:46:28
Z drużynówką będzie ciężko, na szybko nie znalazłem sposobu na wklepanie tych wyników, a wolałbym nie szkodzić.

arekw29

2024-10-14, 19:18:01
Aa już kumam o co chodzi. Daje to punkty do tabeli, ale nie dla kolarza. Głupi ja

arekw29

2024-10-14, 19:17:07
Tyle lat gram i nie wiedziałem. Tak to bym nie brał bo to nieopłacalne w sumie

nawciarz

2024-10-14, 18:32:51
No priorytet zwiększa tylko punkty a nie kasę. Kiedyś dawno temu mieliśmy jeszcze cele sezonu, które każdy ustalał przed sezonem i one zwiększały kasę, ale jakoś szybko z tego zrezygnowaliśmy.

arekw29

2024-10-14, 18:30:24
No offence, tylko pytam. Może z braku wiedzy. Po przeliczeniu wyścigów z prio punkty mi się zwiększyły, a kasa nie. Tak ma być?

nawciarz

2024-10-14, 11:11:44
Przeliczyłem poprawione wyścigi.

nawciarz

2024-10-14, 10:18:49
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24039 tegoroczna z PN jest podliczona

rogu

2024-10-14, 08:54:26
@nawciarz kojarzysz jakąś podliczoną drużynówkę z przeszłości? Jakbym zerknął jak to wygląda, to może uda mi się dodać to do bazy.

nawciarz

2024-10-13, 17:27:09
Wszystkie mistrzostwa krajowe mają gorszą obsadę albo w najlepszym wypadków porównywalną, a punktów za dziesięć z nich masz więcej. Choćby Guernalec za MK zdobył więcej punktów niż tu zwycięzca, a sam dzisiaj był dopiero szósty.

arekw29

2024-10-13, 17:14:17
W MK chociaż jest obsada zazwyczaj jakaś. Poddaje to pod rozmowę i tyle. Dla mnie ten "wyścig" się od lat niczym nie broni

nawciarz

2024-10-13, 17:05:36
Mistrzostwa krajowe na czas też wyrzucić?

arekw29

2024-10-13, 16:36:04
Możemy w przyszłym sezonie wyrzucić z kalendarza to Chrono Nations? Bo to takie jest z dupy, że nawet na E nie zasługuje

nawciarz

2024-10-13, 16:26:05
Szkoda że Price Pejtersen te dwie sekundy szybciej nie pojechał. To odliczanie trwa, jeszcze 137 punktów przewagi zostało (info dla rywali: dojdzie mi jeszcze 78 punktów za MŚ ITT).

arekw29

2024-10-12, 20:59:37
Jak go nie złapią to pobije. Źle się ogląda wywiad z nim po wyścigu, gdzie koleś wcale nie wygląda na zmęczonego a reszta ledwo żywa.

nawciarz

2024-10-12, 18:03:49
Pogacar przebił granicę 5000 punktów i pobił wcześniejszy rok gdzieś o 1800 punktów. W sumie jego przedłużenie teraz wyjdzie więcej niż wcześniejszy rekord. 3315C :o Teraz pytanie czy za rok uda mu się poprawić jeszcze ten wynik

nawciarz

2024-10-12, 13:11:58
Masakra jak nagle na koniec sezonu wszyscy u mnie chorzy, kontuzjowani i bez formy i tylko liczenie żeby rywale za dużo nie zdobyli

arekw29

2024-10-11, 22:30:22
Chciałem wziąć prio na Lombardię to mi Ineos Pidcocka ze składu wyjebało bo chyba za dużo powiedział

PaVelo

2024-10-11, 14:03:55
U mnie próba utrzymania się w II lidze młodymi ze wsparciem kilku starych wyjadaczy, zdaje się, kończy się niepowodzeniem - w dużej mierze z powodu kontuzji lub słabszego punktowania tych drugich... No cóż, dzieło przebudowy będzie kontynuowane dalej w III lidze - w sumie to nawet duża frajda wyszukiwać młode talenty i próbować stworzyć z nich wartościową drużynę :)

nawciarz

2024-10-10, 16:32:33
I znów strona padła

nawciarz

2024-10-10, 15:31:42
Moi to już wyjebane na ściganie w tym sezonie mają, może być nerwówka do ostatniego wyścigu. Na szczęście prawie dwieście punktów przewagi to na tym etapie spora zaliczka.

nawciarz

2024-10-08, 14:18:41
I Tre Valli Varesine odwołane to kolejny wyścig bliżej do idealnego scenariusza. A jeszcze wczoraj Pylarz wyprzedził Popiola, a to też zwiększa dopłatę o prawie 100c, więc niech tak się wszystko dobrze układa do końca sezonu.

Arturo100

2024-10-06, 17:20:32
Moi zawiedli na Paris-Tours. Berckmoes bezsensownie zagoniony do pracy. No cóż, kwestia awansu z II ligi nadal do końca nie rozstrzygnięta

nawciarz

2024-10-06, 16:32:26
Ufff Lapeira trzeci, Hagenes wypadł z Paris Tours. To powinno być dobrze na koniec sezonu. Choć moi też by jeszcze mogli jakieś punkty zacząć zdobywać.

Arturo100

2024-10-06, 16:31:20
Przyznam, że odetchnąłem z ulgą. Brawo Hirschi ;)

nawciarz

2024-10-06, 15:42:25
Gdzie się podział Laurance znowu? Ale cieszy że Garofoli po tych trzech sezonach samych problemów zdrowotnych w końcu coś pokazuje.

nawciarz

2024-10-06, 15:37:10
Lapeira coś za mocno wygląda. Dla mnie narazie najciekawszy wyścig sezonu  :D

nawciarz

2024-10-06, 14:35:57
I ciekawa sytuacja w Agostoni w czołowej grupce dwóch moich i trzech Allorca. Ag2r ponoć pracuje to mam nadzieję że to Lapeira pracuje na APP i Vendrame a nie na odwrót  :D

nawciarz

2024-10-06, 13:13:28
Allorc się jeszcze nie poddaje i priorytet na Agostoni. Czyli dzisiaj kluczowy dzień albo wróci do walki albo zostanie różnica nie do odrobienia na takim etapie sezonu.

Arturo100

2024-10-05, 23:03:34
Cel przed sezonem miałem jeden - utrzymanie. Potem pojawiły się jakieś nadzieje ale po Vuelcie przygasły. Tymczasem wygląda na to, że za sprawą swietnej dyspozycji Fretina oraz przebudzenia Woods i Walscheida powalczę z Nawciarzem o pierwsze miejsce w II lidze. Teraz wszystko w nogach Kanadyjczyka i moich dzielnych Belgów

popiol

2024-10-05, 21:37:12
Jest stykowo. Chiński ogór(nawet nie wiedziałem ze wskrzesili to coś) będzie decydować o podium

pylarz

2024-10-05, 19:31:34
Ale, że będę tak blisko podium w październiku to się nie spodziewałem

nawciarz

2024-10-05, 16:48:00
Woods czwarty, Skjelmose zakończył sezon to już wygląda że dwa pierwsze miejsca w 2 lidze już znane. Niesamowity sezon Arturo drugi od końca budżet w lidze, a jak tak dalej pójdzie to mnie wyprzedzi i awansuje z pierwszego miejsca i to w głównej mierze zasługa kolarzy którzy kosztowali po kilkanaście bądź kilkadziesiąt C plus wiadomo Milan zrobił robotę, ale nawet i on nie był potrzebny do piorunującego finiszu.

arekw29

2024-10-05, 16:26:23
To jest pojebane co robi Pogacar

arekw29

2024-10-05, 14:56:42
Jeszcze jutro niestety ma szanse

nawciarz

2024-10-05, 14:40:20
Andresen mógł się wystrzelać na premiach i na mecie już bonifikat może nie zdobyć

arekw29

2024-10-05, 14:08:28
A McNulty przez premie przegra wyścig. Jprdl

nawciarz

2024-10-04, 17:09:34
I Ganna kraksa to już na pewno priorytet na zero, a sytuacja taka że w sumie wyścig i tak na plus  :D  300 punktów przewagi mam, Arrieta się dziś napracował to Allorc też za generalkę nie zapunktuje. Środek 1 ligi dużo punktów zgarnie to dopłata urośnie.