Welcome to Gra kolarska - forum. Please login.

Cze 15, 2026, 06:42 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Enor
Stats
  • Wiadomości w sumie: 2,469
  • Wątków w sumie: 62
  • Online today: 159
  • Online ever: 1,522
  • (Mar 19, 2026, 03:38 AM)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 80
Total: 81

80 Gości, 1 Użytkownik
Arturo100

Kategorie wyścigów

Zaczęty przez Dobry, Paź 23, 2025, 08:25 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dobry

Z jedną sprawą mam ból tyłka, co już sygnalizowałem. Chodzi o zbyt dużą różnicę między punktacją w wyścigach kat D i E. Różnica w obsadzie może być minimalna, a punktacja robi się bardzo niesprawiedliwa, bo D jest dwukrotnie lepiej punktowane.
I z tego co tu gadaliśmy, to widzę, że jest wola, by to zmienić, bo nie tylko mnie to uwiera.
I tu pytanie, jak się zachować
- Obniżyć wymóg dla D?
- Podnieść punktację za E?
- Wprowadzić jeszcze jedną kategorię pośrednią D', która będzie miała wyjściowo powiedzmy 80 punktów i zostawić E dla totalnych ogórków, które ledwo, ledwo łapią się do kalendarza? (chyba to rozwiązanie bym preferował)

Jakie jest Wasze zdanie?

arekw29

Byłem skłonny do obniżenia wymogu dla wyścigów kategorii D. Jednak z drugiej strony jak przejrzałem wyścigi to taki Tour of Qinghai Lake wskoczyłby z E na D. A ten wyścig z naszej perspektywy (zgłaszani przez nas kolarze) jest totalnym ogórkiem. Może warto w takim razie dodać jakąś pośrednią kategorię?

liiio

Ja też byłbym za dodatkową kategorią

nawciarz

Ja bym to zrobił inaczej. Podniósł punktację dla E i jednocześnie podniósł próg wejścia na D. Jak zaczniemy tworzyć nowe kategorie to tak na prawdę by trzeba ich od razu zrobić dwa razy więcej, bo przecież między najlepiej obsadzonymi a najsłabiej obsadzonymi to jest spora różnica w każdej kategorii, bo przedziały są dość obszerne i takie 340 pkt starlist quality a 500 to jest całkiem inny poziom listy startowej a kategoria ta sama.

Mnie też razi co innego kategoria 1.W i 1.S tu też jest przepaść a czy wygranie MŚ jest tak dużo cenniejsze od wygrania choćby Flandrii? Między 1.S a 1.C mamy różnice 150 punktów dla zwycięzcy a między monumentem a MŚ jest 160. Monument myślę jest za słabo punktowany (choćby patrząc na GT i wyścigi 2.A), więc widziałbym to bardziej 350 dla zwycięzcy MŚ i 300 dla zwycięzcy monumentu. Tylko jak zaczniemy tak grzebać to się okaże że trzeba całą punktację na nowo wymodelować  :D

liiio

Cytat: nawciarz w Paź 24, 2025, 12:43 PMMonument myślę jest za słabo punktowany (choćby patrząc na GT i wyścigi 2.A)

Według mnie ogólnie wyścigi jednodniowe są punktowane gorzej niż etapówki (generalki), a w etapówkach dochodzą jeszcze punkty za etapy.

nawciarz

Cytat: liiio w Paź 24, 2025, 12:56 PM
Cytat: nawciarz w Paź 24, 2025, 12:43 PMMonument myślę jest za słabo punktowany (choćby patrząc na GT i wyścigi 2.A)

Według mnie ogólnie wyścigi jednodniowe są punktowane gorzej niż etapówki (generalki), a w etapówkach dochodzą jeszcze punkty za etapy.

Del Toro w tydzień włoskich klasyków 1.D i 1.C  zgarnął 300 punktów, a Ayuso wygrywając Tirreno czyli 2.A zgarnął 310, więc nie jest tak źle. Tu mnie praktycznie tylko razi ta niska punktacja monumentów, bo jednak zwycięzca właśnie powinien te 300 punktów zgarnąć. Pamiętam jak Marc Fournier wygrał mi dzięki odpuszczonej ucieczce na pierwszym etapie Circuit Cycliste Sarthe - Pays de La Loire, a mniej więcej w tym czasie też mój Boonen był 2 w Paris-Roubaix i prawie tyle samo punktów za to zgarnęli. Tak jeden do jednego to mocno razi, ale potem patrząc na cały tydzień to mógł jeszcze dołożyć punkty we Flandrii i Scheldeprijs, więc robiąc czołowe miejsca w trzech wyścigach już w ciągu tygodnia można zrobić więcej punktów niż za wygranie etapòwki.

bumbek

Cytat: nawciarz w Paź 24, 2025, 12:43 PMJa bym to zrobił inaczej. Podniósł punktację dla E i jednocześnie podniósł próg wejścia na D.

To chyba najlepsze rozwiązanie. Kolejna kategoria tylko skomplikuje punktację i dołoży roboty.
Jeśli chodzi o punkty to można spróbować coś w tej okolicy:

lp   2.D   2.E   Nowe 2.E
1   100   50   70,7 ≈ 71
2   75   38   53,4 ≈ 53
3   60   30   42,4 ≈ 42
4   55   27   38,5 ≈ 39
5   50   25   35,4 ≈ 35
6   45   23   32,2 ≈ 32
7   40   21   29,0 ≈ 29
8   35   19   25,8 ≈ 26
9   30   17   22,6 ≈ 23
10   25   15   19,4 ≈ 19

Za etapy 10,6,4.

arekw29

Cytat: bumbek w Paź 24, 2025, 01:35 PM
Cytat: nawciarz w Paź 24, 2025, 12:43 PMJa bym to zrobił inaczej. Podniósł punktację dla E i jednocześnie podniósł próg wejścia na D.

To chyba najlepsze rozwiązanie. Kolejna kategoria tylko skomplikuje punktację i dołoży roboty.
Jeśli chodzi o punkty to można spróbować coś w tej okolicy:

lp   2.D   2.E   Nowe 2.E
1   100   50   70,7 ≈ 71
2   75   38   53,4 ≈ 53
3   60   30   42,4 ≈ 42
4   55   27   38,5 ≈ 39
5   50   25   35,4 ≈ 35
6   45   23   32,2 ≈ 32
7   40   21   29,0 ≈ 29
8   35   19   25,8 ≈ 26
9   30   17   22,6 ≈ 23
10   25   15   19,4 ≈ 19

Za etapy 10,6,4.


Na pierwszy rzut oka wygląda to dobrze. Przejrzałem część wyścigów kategorii D pod kątem startlist quality. Może na wyrost, ale proponowałbym próg na około 190-200. Trochę by ubyło tych "ogórków", choć każdy inaczej do tego zapewne podchodzi.

Arturo100

#8
Bardziej skłaniałbym się do propozycji Dobrego i stworzenia kategorii 2.E+ z widełkami np. 100-199.

Podniesienie punktacji za zwycięstwo dla obecnego E do proponowanych 71 spowoduje, że taki Tour of Taihu Lake będzie podobnie punktowany jak np Tour of Luxembourg. Akurat na tym najniższym poziomie różnica nawet 50 pkt startlist quality PCS ma duży wpływ na jakość obsady, natomiast na wyższym poziomie taka sama różnica 50 pkt jest praktycznie niezauważalna. Dlatego taka dodatkowa kategoria ma sens tylko dla tych słabo obsadzonych wyścigów. Można to porównać do wieku. 5 lat różnicy między małymi dziećmi to dużo a dla osób po 30 to praktycznie żadna różnica ;)

Co do zmiany punktacji za MŚ i monument to 100% zgody. 350 za MŚ i 300 za monument brzmi rozsądnie. Myślę, że to bezpieczne zmiany i można je teraz wprowadzić. Aby tylko zdążyć przed przedłużeniami.

Urbi

Też uważam ze 1 dniowki sa zbyt slabo punktowane, zawsze kolarze specjalizujący sie w brukach na tym tracili, bo oni nie mieli gdzie w tygodniówkach na trzaskach pkt i jak ktoś zrobil koło 700 pkt to juz musiał być prawie sezon życia.

Jeżeli chodzi o D i E to tak dla mnie propozycja Bumbka jest dobra, ale nie szalałbym aż z 200 quality aby coś bylo D, raczej 160-170

Dobry

#10
Cytat: nawciarz w Paź 24, 2025, 12:43 PMTylko jak zaczniemy tak grzebać to się okaże że trzeba całą punktację na nowo wymodelować  :D
Tak że ten ;)
I tu się piętrzy kolejny problem, bo czy aż tak bardzo od Staruszki odbiega ranga Amstela? :D
Jak już ruszymy monumenty, to musimy automatycznie podnieść punktację dla Gandawy, E3, Amstela, Strzały Walońskiej, San Sebastian (pozostawić przy 1.A możemy Hamburg, Bretanię, Kanady i Omloopa). Ale mam zgryz ze Strade :)

No i podniosę też punktację za 1.E

Tak to by wyglądało - nowa kategoria dla najbardziej prestiżowych niemonumentów ;) (a w zasadzie stara, a dla monumentów nowa - 1.M)

1.W   1.M   1.S   1.A   1.E
350   300   220   175   40
210   180   132   110   24
175   150   110   90   20
156   135   99   78   18
140   120   88   70   16
126   108   79   61   14
112   96   70   52   13
98   84   62   44   12
84   72   53   38   11
70   60   44   34   10

Za MŚ punktują wszyscy, co ukończą (po 10 punktów od 28. miejsca wyszło), pytanie, czy za monument też nie dać wszystkim (od 28. do 50. miejsca wychodzi 8 p.)

No i pytanie o D, ale to zrobię ankietę (nie podoba mi się liczba 71, elegancko będzie dać 75 punktów :D )

Jakie progi dać do takiej punktacji?
2.D   2.D'   2.E
100   75   50
75   56   38
60   45   30
55   42   27
50   38   25
45   34   23
40   30   21
35   26   19
30   23   17
25   20   15
22   17   
19   15   
17   13   
15   11   
13   10   
Do 2.D' za etap 10-6-4
Nowe D' 101-190 jakość startlisty?

nawciarz

Cytat: Dobry w Lis 10, 2025, 07:43 PMI tu się piętrzy kolejny problem, bo czy aż tak bardzo od Staruszki odbiega ranga Amstela? :D
Jak już ruszymy monumenty, to musimy automatycznie podnieść punktację dla Gandawy, E3, Amstela, Strzały Walońskiej, San Sebastian (pozostawić przy 1.A możemy Hamburg, Bretanię, Kanady i Omloopa). Ale mam zgryz ze Strade :)

E3 też bym zostawił po staremu to jedynie rozgrzewka przed Flandrią i tylko około 200km ścigania. Strade też bym nie zwiększył strasznie to się zrobił przehypowany wyścig w opinii publicznej, a nie ma ani historii ani wcale obsada nie jest jakaś wybitna i odstaję tu od Gandawy, Amstela i Strzały. Już prędzej bym Bretanii dał wyżej, ale jednak od 2018 też obsada już nie taka jak wcześniej od początku WT, więc odpada.


Ogólnie podpisuję się pod tymi zmianami i rzeczywiście w monumencie mogli by punktować wszyscy. Jedynie widzę że dla 1S jest punktacja z 2A i czy to celowe? W sumie jak to i tak jest podniesienie punktacji dla tych wyścigów to taka ciut niższa punktacja byłaby ok.

Gattsu

Jaką wartość dodaną dla gry przyniesie grzebanie w tych kategoriach ? Kto obiektywnie będzie oceniał czy Strade jest wyżej niż Fleche ? Poza tym, jeśli już chcecie to rozdzielać, to czemu nie po startlist quality jak całą resztę tylko wedle widzimisię ?

Jestem przeciwny ruszaniu punktacji dla kategorii od x.D w górę.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023
🏆 2024

Dobry

Te 220 p to żeby złapać balans dla rangi między monumemtami i innymi. Jest gdzieś tak adekwatnie pomiędzy. Akurat to 220 mi spasowało, a jest przepaść między 300 a 175. W obecnym postrzeganiu kolarstwa monumenty mają potężną pozycję, ale i Amstel ze Strzałą i Gandawa swoje znaczą.
Tak że przyjąłbtm te poprawki nawciarza.
1.M - monumenty i punkty dla wszystkich
1.S - Gandawa, Amstel, Strzała Walońska, San Sebastian
1.A - (Omloop, E3, Strade, Hamburg, Bretania, Kanady).

Co inni na ten temat sądzą?

X.D trzeba zmienić xd

liiio

Mi pasuje to wydzielenie monumentów i punktowanie w nich wszystkich którzy ukończą. Z nowymi 1S i 1A to dobrze by jakieś obiektywne reguły ustalić, dla ewentualnego przenoszenia wyścigów między kategoriami w przyszłości

Shoutbox

nawciarz

2026-06-14, 17:19:21
Choć i tak w sumie największy plus z wyścigu że się Onley nie zabił i tylko zwichnął bark. Zawisł na drzewie a mógł polecieć kilkadziesiąt metrów w dół.

nawciarz

2026-06-14, 17:16:50
A ja się nie spodziewałem że Castellon będzie tak blisko dyszki i gdyby nie ten etap gdzie ucieczka była większa od peletonu to pewnie on by był dziewiąty a nie Parra.

Dobry

2026-06-14, 17:12:19
No, Tuckwell, dobra robota. Dziś plusik dla Van Gilsa. A Parry w dyszce to bym nie wymyślił

nawciarz

2026-06-12, 17:26:31
Ufff dojechał do mety, bo już miałem w głowie najczarniejsze scenariusze.

nawciarz

2026-06-12, 17:04:45
Jeszcze go nie ma czyli pewnie dnf i TdF z głowy.

nawciarz

2026-06-12, 16:59:57
2026 rok a realizator nie jest w stanie pokazać co się stało z Onleyem. Katastrofalny sezon dalej trwa. Tylko kraksy i choroby i kilka rodzynków co jakoś ratują jeszcze wynik.

Arturo100

2026-06-11, 08:48:53
Muur Classic Geraardsbergen w tym roku odbędzie się 14 czerwca a nie w sierpniu jak  poprzednich latach

nawciarz

2026-06-08, 16:33:04
Jak nie zgłaszam kolarzy to szaleją w ucieczkach.

nawciarz

2026-06-05, 17:51:29
Skąd się ten Oliver urwał?

nawciarz

2026-06-05, 09:59:23
Rzeczywiście było ustawione że 0 kolarzy można zgłosić. Teraz już będzie dobrze

rogu

2026-06-05, 09:49:14
mam zablokowane zgłoszenia na    Tour Auvergne - Rhône-Alpes, btw w ogóle co to za francuski ogór znowu jedziemy....

nawciarz

2026-05-28, 17:27:35
No mając takiego Stuyvena do pomocy to można seryjnie wygrywać.

Dobry

2026-05-24, 23:01:53
A ja o 12.16 skapowałem się, że dziś jest jakiś wyścig...

arekw29

2026-05-17, 12:12:46
Hej.
Zakręciłem się w pracy i spóźniłem się kilka minut, aby zgłosić do dzisiejszych wyścigów. Pewnie i tak punktów nie będzie tylko strata startowego, ale jak coś to proszę o automat lub otwarcie na chwilę zgłoszeń i to ogarnę na szybko.

Alt4iR

2026-05-15, 18:23:30
Kupno Bernala to widzę kolejny niewypał transferowy w moim wykonaniu, nie ma co kupować, lepiej chyba w te FA się już co roku bawić. Szkoda tylko priorytetu.

pajda

2026-05-14, 18:56:24
do Finistere nie da się zgłosić

Dobry

2026-05-14, 06:49:07
Śmiesznie to wygląda obsada tych ogórków. Rok temu o punkty biły się w tych Grecjach, Waloniach itp. drugie garnitury ekip WT i czołówka pro, a teraz i Mazowsze skore tam zapunktować... A tych niezdobytych punktów leżących za darmo na ulicach Fleche du Sud komuś po prostu braknie.

pajda

2026-05-13, 18:52:30
trochę śmiesznie wygląda jak się z tatą wymieniamy koszulką lidera co etap  ;)

andrzejcw

2026-05-12, 22:10:50
Właśnie miałem to pisać

arekw29

2026-05-12, 22:00:08
Nie można wejść na stronkę FFF, więc jest problem ze zgłoszeniem na jutro

arekw29

2026-05-10, 16:36:24
Oglądając Tro Bro Leon coś od razu czułem że Huising jest w ekipie Nawciarza...

rogu

2026-05-09, 20:18:50
Nie martw się, jak dobrze pójdzie to samym liderowaniem do piątku nastuka tyle punktów, co Buitrago niekoniecznie musiałby ,dobyć

andrzejcw

2026-05-09, 19:51:07
Jakieś dziwne emotki mi się dodały  ;D

andrzejcw

2026-05-09, 19:50:00
Człowiek się cieszy, że Silva wygrał i jest liderem przy priorytecie a potem widzi przy Buitrago dnf 🤦🏼�♂️

Dobry

2026-05-09, 11:13:40
Na planszach cyferki mu się zgadzają. Wygenerował największą moc, więc coś tam dziabnie.

Arturo100

2026-05-08, 16:30:42
Sprint Milana podsumowaniem mojego dotychczasowego sezonu...tak coś czułem, że nie dowiózł formy na Giro

rogu

2026-05-04, 14:47:23
Heh, Berwick robi to, co myślałem że będzie robił jakieś 2 lata temu :)

Dobry

2026-05-03, 16:38:37
Finansowo wtedy straciłem parę c, ale wygląda, że będzie duży plus z tego.

Dobry

2026-05-03, 16:37:40
Jedna strategiczna decyzja mi się w FFF jednak udała. W zeszłym roku musiałem się pozbyć kolarza, żeby wyjść z minusa. I już prawie, prawie oddałem Tuckwella... ale akurat zajął 19. miejsce gdzieś na Majorce. Więc dał sygnał, że rokuje... więc oddałem piniżej kosztów Ewana, który... zaczął wygrywać. I skończył karierę

Dobry

2026-05-03, 16:27:04
Nic nie wskazywało na to, że Tuckwell może zająć w Romandii 6. miejsce. Ale nie szkodzi 😁

Dobry

2026-05-03, 12:50:09
Jest oczywiście niedosyt, bo wahałem się, czy nie kupić Berwicka w marcu... i się, k...a, niedowahałem...

Dobry

2026-05-03, 12:49:10
Dobra ta Turcja dla mnie. 5, 10 i 12 miejsca w generalce, do tego Baleron i Pickrel posprintowali, czyli każdy zapunktował.

rogu

2026-05-02, 09:08:14
Za szybko pozbylem sie Bilbao...

Urbi

2026-04-29, 19:14:28
Ale Lenny się ładnie utrzymał za Pogim, szkoda że nie jedzie na Giro, tam się już połowa pierwszej dziesiątki wycofała przed wyścigiem, więc byłaby szansa na top5 spokojnie, a na TDF to jednak będzie trudno coś zrobić.

nawciarz

2026-04-29, 15:26:31
Haha Onley już dnf, super sezon trwa. Taka nędzna obsada i znowu pewnie tylko Lenny coś powalczy.

nawciarz

2026-04-27, 15:24:16
Dla mnie też byłby to najlepszy wyścig w tym miesiącu,. Landa wypada z Giro jeden wielki dramat ten sezon. Przydałoby się spaść do drugiej ligi ale jakoś nie bardzo inni chcą mnie wyprzedać w tabeli.

pajda

2026-04-26, 20:58:33
Fajnie, że wygrywam wyścigi usuwane z naszego kalendarza  ;)

kosa88

2026-04-26, 19:32:18
Tego że będę liderem po LBL bym się nigdy nie spodziewał  :)

Alt4iR

2026-04-26, 17:22:52
Widzę że u mnie standardowo, o rok cierpliwości nie starczyło. Jak i kiedyś Skjelmose czy Kooij tak teraz Verstrynge sprzedany o rok za wcześnie.

nawciarz

2026-04-22, 16:28:39
I znowu ten Izagirre przed nim, no nie mógł tak rok temu?

nawciarz

2026-04-22, 16:27:28
To się jednak Lenny dostosował poziomem do reszty drużyny

Gattsu

2026-04-20, 21:47:52
Wroga ? Brzmi groźnie ;) tymczasem Jorgenson widać też lubi kaszankę..

Dobry

2026-04-20, 12:08:30
Ale że Artza się tak przestraszyłeś...

Urbi

2026-04-19, 21:43:52
Widzę że jak moi wyniki słabe mają to postanowili zmienić taktykę na eliminowanie wroga...

nawciarz

2026-04-19, 17:24:15
Jak moi tak mają jeździć to niech sobie w ogóle odpuszczą starty.  Zobaczymy czy w środę Lenny zrówna się poziomem do kolegów z drużyny czy dalej jako jedyny będzie bronił honoru mojej ekipy.

arekw29

2026-04-18, 21:02:04
To Amstel ma chyba historycznie najgorszą obsadę.

liiio

2026-04-17, 17:38:47
Do tej pory mi zupełnie nie szło, a tu niespodziewanie dwa zwycięstwa jednego dnia. Jegat w pierwszym wyścigu po kontuzji i Foldager,  co do którego zastanawiałem się nad wystawieniem bo mnie koszty zjadają  ;D

rogu

2026-04-15, 08:31:12
Chciałbym mieć takie problemy. :D

Gattsu

2026-04-13, 22:14:31
Roubaix kaszanka. Mas kaszanka, Almeida kaszanka. Van Uden już tradycyjnie kaszanka. Albanese i Wellens połamani (czyli kaszanka). Na ten moment -600 punktów w porównaniu z ubiegłym rokiem. Dobrze, że do Giro mniej niż miesiąc ;)

rogu

2026-04-13, 07:57:30
A myślałem po T-A, że pójście po Wouta było chybionym ruchem :D