Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Lip 02, 2024, 05:02 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 1,000
  • Wątków w sumie: 32
  • Online today: 5
  • Online ever: 45
  • (Lut 06, 2024, 07:26 PM)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 1
Total: 1

1 Gość, 0 Użytkowników

Wątek techniczny - utrzymanie, modernizacja, portalu.

Zaczęty przez rogu, Lut 29, 2024, 11:34 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

rogu

Cześć,

Dostałem od BigBirda dostępy i kod gry. Postaram się do końca tygodnia to przejrzeć i wrzucić na githuba bez danych wrażliwych, tj. przede wszystkim danych logowania.

W międzyczasie pytanie, czy ktoś poza mną jest w ogóle zainteresowany partycypowaniem w rozwoju/modernizacji projektu? Kojarzę, że liio wyrażał wstępne zainteresowanie.

Osobiście nie pracuję od lat w technologii PHP, więc gdyby miało to ode mnie zależeć, to rozpocząłbym przepisywanie kluczowych funkcjonalności w wybranej przez siebie technologii (pewnie byłby to jakiś framework pythonowy lub node.js od strony backendowej, i któryś z popularnych frameworków frontendowych - react albo angular). Ale nie chcę narzucać technologii, jeśli są tu inni chętni, to podzielimy się pracą.

Pytanie, czy są tu jakieś inne osoby, które zawodowo lub hobbystycznie zajmują się tematami technologicznymi. Dodam, że przydadzą się nie tylko programiści, ale również ludzie, którzy mają doświadczenie w tworzeniu, projektowaniu UI/UX, w pracy z bazami danych itd.

Biorąc pod uwagę to, że silnik strony powstawał w dość odległej przeszłości, a wersja PHP na której się opierał jest powoli wypierana z rynku (stąd ostatnie problemy z logowaniem), raczej nie szedłbym w kierunku utrzymania obecnego projektu (chyba, że do czasu uruchomienia nowego projektu będzie to konieczne).

Gimpek

Ja również chętnie pomogę. Obecnie głównie mam kontakt z pythonem, ale w przeszłości z większością technologii miałem jakąś styczność, więc chętnie sobie przypomnę to i owo z szeroko pojętym tworzeniem stron.

Jak dobrze rozumiem to widzę to tak, że Ty jesteś główną osobą, która w razie czego jest w stanie w każdym aspekcie zadziałać. Ja myślę, że bez problemu mógłbym się dostosować do technologii i na spokojnie być takim pomocnikiem, który zajmie się poszczególnymi zadaniami.

liiio

Też chętnie pomogę w miarę możliwości. Obecnie zajmuję się programowaniem tylko hobbystycznie php + SQL. Kiedyś było tego trochę więcej, z pythonem też miałem do czynienia, ale tylko do obliczeń numerycznych.
Ale chętnie przy okazji nauczę się czegoś nowego.

bigbird

w razie czego mogę napisać albo możemy się zdzwonić. Wszystko opiszę.

Jakby była potrzeba dostępu do php i bazy sql to też nie ma problemu. NA pewno chętnie będę podglądał. Może coś podpowiem.

Baza IMHO jest nieźle zrobiona można by ją odchudzić, ale całość podzielona w miarę sprawnie.

Gattsu

Ja nie jestem techniczny, więc nie pomogę, ale bardzo cieszę się, że coś w tym temacie się ruszyło.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

liiio

Jak wygląda sytuacja z napisaniem FFF na nowo. Bo chyba trzeba by coś konkretnie robić, żeby w nowym sezonie nie było już ciągle automatu.

Shoutbox

arekw29

Dzisiaj o 16:30:12
CHyba czas zacząć grać od nowa. Wielkie prio na TdF widzę. I naprawdę mnie nie przekonuje Covid Gaudu bo Poagacar też miał i jakoś jeździ jak zawsze. No a Pidcock przyjechał po GC i na pierwszym poważnym etapie spływa na początku. Żenada

nawciarz

Dzisiaj o 15:20:49
To by sobie bardziej na złość zrobili. Bardziej bym widział że to znaczy że zostaje i sam wymusił ten start na ekipie.

pajda

Dzisiaj o 15:15:01
może na złość mu robią bo odchodzi?

nawciarz

Dzisiaj o 13:50:45
Profesjonalne kluby a takie idiotyczne decyzje podejmują jak wysłanie Lennyego na Tour. Po Szwajcarii to było wiadome że się dobrze nie skończy.

liiio

2024-07-01, 22:04:20
Widzę, że znowu automat mnie uratował.

Dobry

2024-06-30, 17:55:14
Ja z kolei wiedziałem, że trzeba brać prio na Słowację. Byłoby ze 200 punktów ekstra, co pr,y potędze mojej ekipy byłoby satysfakcjonujące. No ale nie wziąłem...

liiio

2024-06-30, 14:56:14
Engelhardt zdobył pierwsze punkty w sezonie, a ja go nie wystawiłem, bo w przeddzień startu nie był na listach startowych  :(

arekw29

2024-06-29, 22:53:36
Nawciarz a jak tam ten twój Lenny wybłagany na kolankach?

pajda

2024-06-29, 17:55:27
fenomenalny był dzisiaj Van Den Broek

nawciarz

2024-06-29, 16:12:22
Jak się cieszę że nie chciałeś sprzedać Gaudu

arekw29

2024-06-29, 15:04:02
Champou ty to jednak jesteś mega przepłacony wynalazek...

nawciarz

2024-06-29, 12:51:54
Haugetun za 6c, chyba jednak trzeba było zgłosić paru do licytacji, a Norweg znowu zdecydowanie najmocniejszy tym razem w Luksemburgu

arekw29

2024-06-27, 11:02:27
To już jak się "licytacje" skończyło to może zaczniemy dyskutować, aby w następnym sezonie już to serio były licytacje, tak jak niektórzy proponowali?

Gimpek

2024-06-27, 10:01:05
I, jako że licytacje już się skończyły, to czy można je skrócić w panelu, aby dało się już zwolnić kolarzy?

Gattsu

2024-06-26, 16:41:24
Jako że licytacje zaczęły się później to czy możemy wydłużyć również okienko transferowe ?

Gimpek

2024-06-26, 10:08:11
Fajnie jakby udało się jeszcze naprawić stronę https://fff.xon.pl/teams.php, może nie jest bardzo istotna, ale zdarzy się, że jest przydatna

bigbird

2024-06-25, 23:59:28
przepraszam, że dopiero teraz, ale czerwiec nie jest moim ulubionym miesiącem, a jeszcze żona złamała piętę i od 2 miesięcy wszystko poza domem ogarniam ja

Dobry

2024-06-24, 12:58:12
Powinno się udać BigBirdowi to ogarnąć dzisiaj wieczorem.

Gattsu

2024-06-24, 12:52:14
Cześć, kiedy wystartują licytacje ? Dzisiaj wieczorem czy faktycznie musimy czekać do północy, czyli de facto 25.06 ?

pajda

2024-06-23, 21:26:00
co ten Sojberg Pedersen odwalił na MK to ja nie wiem ;)