Aktualności:

Zgłaszanie kandydatów do drugiej rundy FA

Menu główne
Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Kwi 30, 2024, 04:32 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 866
  • Wątków w sumie: 32
  • Online today: 3
  • Online ever: 45
  • (Lut 06, 2024, 07:26 PM)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 3
Total: 4

3 Gości, 1 Użytkownik
arekw29

Dyskusje nt. FFF

Zaczęty przez Dobry, Paź 16, 2023, 01:43 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

nawciarz


Alt4iR

Nie chcę tutaj siać znów niepotrzebnego zamętu, lecz myślę że pora na powrót do dyskusji o startowym na ten sezon, w szczególności że jeździmy często z automatu.

Kilka faktów:
- Startowaliśmy do sezonu z wiadomym regulaminem, wszyscy wiedzieliśmy jakie koszta startowego przyjdzie nam ponieść.
- Nagle w marcu dostajemy ankietę (24 głosy - 13 na tak, 11 na nie), która to, jest ankietą wiążącą zmieniającą zasady już w trakcie trwania sezonu i podnoszącą startowe dość mocno.
- Motyw posiadania masy średniaków, którzy czasem coś zapunktują lecz w większości po prostu zjedzą startowe staje się mniej opłacalny. Można jeszcze jakoś z tym walczyć, manipulować i na własną rękę ryzykować ze zgłoszeniami czasem nie zgłaszając wszystkich startujących w zawodach zawodników.
- Pojawia się problem w którym to część graczy nie może zgłaszać kolarzy do części wyścigów. To jest równoznaczne z tym że zaczynamy jeździć sporą część zawodów z automatu.
- Efekt? Start Geleijna w Amstel Gold Race kosztuje 2.5C (w życiu nie został by do tych zawodów zgłoszony, patrz punkt 3 i próba zniwelowania nowego zapisu selektywnymi zgłoszeniami).

Zamierzamy coś z tym zrobić? Gdybym wiedział przed sezonem że startowe będzie droższe to częściowo inaczej zbudowałbym skład, skoro wprowadzamy i tak zmiany w trakcie sezonu, to może dokonajmy jakiejś refleksji i powróćmy do poprzedniej stawki startowego chociaż na czas zgłoszeń z automatu? Zaraz dalsza część drogich ardenów, potem jeszcze droższe w startowym Giro i cała masa drogich etapówek 2.A i 2.B. Nie uśmiecha mi się przepalać pieniędzy "w kominku" wydając na startowe dla Geleijna, Kelemena czy innego Knighta w sytuacji że prawdopodobieństwo że zapunktują w tak dobrze obsadzonych wyścigach to może jakieś 10%...

rogu

A jaki jest motyw główny tych automatów?

kosa88

#303
Cytat: Alt4iR w Kwi 15, 2024, 02:16 AMNie chcę tutaj siać znów niepotrzebnego zamętu, lecz myślę że pora na powrót do dyskusji o startowym na ten sezon, w szczególności że jeździmy często z automatu.

Kilka faktów:
- Startowaliśmy do sezonu z wiadomym regulaminem, wszyscy wiedzieliśmy jakie koszta startowego przyjdzie nam ponieść.
- Nagle w marcu dostajemy ankietę (24 głosy - 13 na tak, 11 na nie), która to, jest ankietą wiążącą zmieniającą zasady już w trakcie trwania sezonu i podnoszącą startowe dość mocno.
- Motyw posiadania masy średniaków, którzy czasem coś zapunktują lecz w większości po prostu zjedzą startowe staje się mniej opłacalny. Można jeszcze jakoś z tym walczyć, manipulować i na własną rękę ryzykować ze zgłoszeniami czasem nie zgłaszając wszystkich startujących w zawodach zawodników.
- Pojawia się problem w którym to część graczy nie może zgłaszać kolarzy do części wyścigów. To jest równoznaczne z tym że zaczynamy jeździć sporą część zawodów z automatu.
- Efekt? Start Geleijna w Amstel Gold Race kosztuje 2.5C (w życiu nie został by do tych zawodów zgłoszony, patrz punkt 3 i próba zniwelowania nowego zapisu selektywnymi zgłoszeniami).

Zamierzamy coś z tym zrobić? Gdybym wiedział przed sezonem że startowe będzie droższe to częściowo inaczej zbudowałbym skład, skoro wprowadzamy i tak zmiany w trakcie sezonu, to może dokonajmy jakiejś refleksji i powróćmy do poprzedniej stawki startowego chociaż na czas zgłoszeń z automatu? Zaraz dalsza część drogich ardenów, potem jeszcze droższe w startowym Giro i cała masa drogich etapówek 2.A i 2.B. Nie uśmiecha mi się przepalać pieniędzy "w kominku" wydając na startowe dla Geleijna, Kelemena czy innego Knighta w sytuacji że prawdopodobieństwo że zapunktują w tak dobrze obsadzonych wyścigach to może jakieś 10%...

To właśnie cały czas poruszałem mimo już wcześniej wysokich opłat startowych podniosło się je nie przed sezonem a w trakcie gdy już każdy ma skompletowany skład a jak dochodzą do tego częste automaty to mamy co mamy. Wynika z tego to ze na ten moment aż 4 ekipy II ligi mają zarobek większy niż dwie najsłabsze ekipy I ligi a zespoły które awansują na spokojnie pod tym względem zajmują 6 miejsce. Ja czy Pylarz mimo podobnej ilości punktów mamy zarobek niższy niż allorc o około 200. Dokładnie ta sama sytuacja jest pomiędzy III a II ligą. Nie ma się co później dziwić ze najlepsi później mają taką przewagę finansową jaką mają i teraz to będzie jeszcze więcej. Nawciarz miał tutaj zdecydowanie najlepszy pomysł przynajmniej nikt na tym znacząco nie korzystał.

Dla mnie szkoda ze nie poczekało się ze zmianami do następnego sezonu większość zawodników na 100-200c trafiłoby do FA bo są teraz kompletnie nieopłacalni dla I i II ligi

kosa88

#304
Nie wiem czy w tej sytuacji nie powinno się wprowadzić systemu zmian w kwestii awansujących i spadających i zwiększyć tą liczbę nawet do 4 drużyn. W tym momencie dla niektórych ekip zostanie na drugi sezon w I lidze jest zabiciem tej drużyny, a tak przynajmniej będzie ratunek. Już w poprzednich latach awans do I Ligi bez zawodnika na super poziomie najlepiej dwóch był nieatrakcyjny.

Dobry

#305
Przyjrzyjcie się startowemu tak 10-15 sezonów wstecz. Było wyższe niż teraz po podwyżce i jakoś dało się grać i rozwijać, mimo że było więcej graczy i o dobrych zawodników trudniej, a wyścigów chyba raczej mniej.

Sorry, ale ja będę stał na straży budżetu.
Aczkolwiek mimo wszystko uważam, że startowe nie jest doskonałe. Powinno być bardziej powiązane ze zdobywanymi punktami.

Owszem, może i nieeleganckie było podniesienie go już w trakcie sezonu (ale przed wyścigami), pewnie kilku graczy postąpiłoby wtedy przed sezonem inaczej. Jednak uważam, że korzyści z odpływu kasy z gry są większe (aczkolwiek, jak już mówiłem, warto powiązać startowe ze zdobywanymi punktami - jest pora, by o tym pomyśleć).

kosa88

Cytat: Dobry w Kwi 16, 2024, 03:11 PMSorry, ale ja będę stał na straży budżetu.
Aczkolwiek mimo wszystko uważam, że startowe nie jest doskonałe. Powinno być bardziej powiązane ze zdobywanymi punktami.

Ale nikt tu nie przeczy że budżet w grze trzeba kontrolować by nie przekraczał pewnych limitów ale były na to inne sposoby już tu podawane.

Gimpek

Cytat: kosa88 w Kwi 16, 2024, 05:34 PMAle nikt tu nie przeczy że budżet w grze trzeba kontrolować by nie przekraczał pewnych limitów ale były na to inne sposoby już tu podawane.

Gdyby nikt nie przeczył to już przed obecnym sezonem problem byłby rozwiązany, a cały szkopuł polega na tym, że nie ma możliwości zadowolić przeważającej większości do któregoś rozwiązania

nawciarz


nawciarz


nawciarz

#310
Liège-Bastogne-Liège
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24073
Urbi

Giro della Romagna
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24170
Gattsu

Gent-Wevelgem / Kattekoers-Ieper (Borgo dalej wskakuje jako Cywiński)
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24502
Popiol

nawciarz

Zauważyłem że to nie tylko problem z Cywinskim i Borgo a z każdym kolejnym dodawanym kolarzem, że oprócz tworzenia nowego kolarza dopisuje go system do poprzedniego. Dodałem jadącego w Romagna Simone Impellizzeri,a następnie dziesiątego w GW Matsa Omloopa to w wyniki wskoczył Impellizzeri a nie Belg.

Dobry

Dałeś znać BB o tym?

nawciarz

Tak, wczoraj wieczorem już wszystko naprawił.

arekw29

Zgłosiłem do Asturias i Lotto Famenne Ardenne Classic. Niestety kolejnych wyścigów znowu nie mogę zgłaszać, w tym Giro d'Italia. Czy jest w ogóle robione coś w tej sprawie czy będziemy cały czas "przeze mnie" jechać automat?

Shoutbox

rogu

Dzisiaj o 09:04:10
Albo inaczej, czy ktoś korzysta z Win 11 i działa mu ok?

rogu

Dzisiaj o 09:02:19
Czy ktoś jeszcze korzysta z Win 11 i doświadcza problemów ze stronką?

Dobry

2024-04-29, 15:38:43
Ciekawostka. Trzechnajdroższych kolarzy, którzy kosztowali mnie 950 c, zdobyło dla mnie 65 punktów. Pozostali, którzy kosztowali 1700 c, zdobyli już 1800 c 😁 ale realistycznie patrząc, jest szansa,że Schmid, Asgreen i Ewan dobiją jeszcze w tym roku do 1000.

pajda

2024-04-29, 08:53:46
Lipowitza też bym nie wymyślił  ;)

Dobry

2024-04-28, 17:17:49
Wymyśliłby kto, że Godon może w Romandii trzasnąć 125 punktów? Raczej niemożliwe, nie?

Urbi

2024-04-27, 20:07:52
Rozumiem że gdzieś ta informacja jak to teraz działa była i to oczywiście mój błąd bo tak jak piszesz mogłem zgłaszać wszędzie, aczkolwiek autentycznie miałem świadomość że jest wszędzie automat, szczególnie że rano tego dnia przeczytałem że Arek dalej ma problem i tak mi się skojarzyło że luz nie trzeba nic robić, dopiero pozniej przyszla refleksja czy to aby na pewno oznacza automat. Aczkolwiek jak coś było wcześniej ustalone to spoko, choć jest to moim zdaniem kiepskie rozwiązanie, bo albo robimy auto wszędzie albo nigdzie, a nie w niektórych wyścigach.

nawciarz

2024-04-27, 16:11:24
Mógłbym teraz dać automat na Asturie tylko międzyczasie też były wyścigi bez automatu i bywali punktujący niezgłoszeni kolarze to teraz bym musiał i tamte wyścigi poprawić.

nawciarz

2024-04-27, 16:09:09
Po co sprawdzać? Wystarczy zgłaszać tak jak by się nic nie działo normalnie na wszystkie wyścigi

arekw29

2024-04-27, 13:13:52
No właśnie to co Urbi napisał. To nie powinno tak wyglądać. Nikt przecież nie będzie sprawdzał co wyścig czy ja zgłosiłem lub coś na forum w tym aspekcie napisałem.

Urbi

2024-04-26, 19:48:40
Bardzo to wszystko łatwe do ogarnięcia...

Urbi

2024-04-26, 19:43:01
Super :(

nawciarz

2024-04-26, 19:14:05
Zależy co. Pewnie chodzi o Asturie, a tam Arek zgłosił, więc według tego co ustalone to tu nie automatu.

Urbi

2024-04-26, 17:33:31
My jedziemy automatem?

nawciarz

2024-04-26, 15:29:11
Kto chce kupić?

nawciarz

2024-04-26, 15:28:58
Idźcie w pizdu z tym Hayterem.

arekw29

2024-04-25, 16:15:18
Dobrze, że ten piździelec Lenny odchodzi z FDJ bo ego mu jebnęło na skali

nawciarz

2024-04-24, 17:21:28
I po co ten Hayter się męczy jak się ewidentnie nie lubi i boi się ścigać? Gdzie on ma walczyć jak nie na takich etapach przy takiej obsadzie? Ale jak się go w kokonie nie dowiezie pod samą kreskę to gówno zrobi

HarryHole

2024-04-23, 22:36:56
No to Arek cieszymy się z wyników Kantera razem. ;)

arekw29

2024-04-22, 15:22:57
Ucieszył mnie ten Kanter dziś, choć to już nie mój zawodnik

arekw29

2024-04-21, 22:52:02
Muszę zrobić screena z tabeli. Bo trzecie miejsce szybko stracę. Teraz dla mnie prawie koniec sezonu