Aktualności:

Zgłaszanie kandydatów do drugiej rundy FA

Menu główne
Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Paź 27, 2024, 01:19 AM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 1,247
  • Wątków w sumie: 35
  • Online today: 116
  • Online ever: 273
  • (Wrz 10, 2024, 10:45 PM)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 85
Total: 86

85 Gości, 1 Użytkownik
roniek

Dyskusje nt. FFF

Zaczęty przez Dobry, Paź 16, 2023, 01:43 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

allorc

W ankiecie dotyczącej startowego zagłosowałem na TAK, mimo że zdaję sobie sprawę że osobiście dla mnie będzie to oznaczało stratę. Ale dla całości gry na pewno spowoduje to że troszeczkę mniej pieniędzy będzie w grze.

Rozumiem obecne zapisy w regulaminach i ich interpretowanie przez użytkowników, ale chciałbym żeby to były naprawdę LICYTACJE.
Z tych wszystkich propozycji które tu padły najbardziej mi się podoba niejawność w licytacji. Widoczny tylko najwyższy bid (bez usera) i czas do końca. Stać mnie, mam wolne sloty i mi zależy to licytuje, prościej już się nie da. Nie wierzę w to, że ktoś da radę ustalić kto i kogo licytuje.

Co do propozycji dotyczących licytacji to jestem 3xTAK
Cytat: Dobry w Mar 12, 2024, 04:26 PMa) ograniczenie możliwości składania zamówień: wolne miejsca + 5
Nie podoba mi się ta zmiana, bo po prostu wielu graczy nie korzysta z możliwości, jakie daje rozrzucenie sieci zamówień. Ja zawsze upycham listę do pełna i chciałbym nawet, żeby mieć możliwość zarzucić jeszcze większą sieć. Ograniczenie tej możliwości - w mojej ocenie - psuje grę i zmniejsza radość w uczestnictwie. Rozwala zabawę.

b) brak możliwości licytowania kolarzy, gdy się nie ma pieniędzy (gdy się jest "na otwarciu" na minusie, a nikt nie przebije, to nie ma konsekwencji, natomiast nie można przebijać wtedy w innych licytacjach i podobnie, gdy się jest na plusie, to nie można tak zalicytować, by zejść na minus)
Jeśli już na coś musimy się zdecydować, to najlepiej na to. Forsa jest święta, więc jeśli się jej nie ma, to niech nie będzie możliwości kredytowania.

c) brak możliwości licytowania kolarzy, gdy się ma już pełny skład.
W istocie, jest to bardzo sensowne i racjonalne, w pełni uzasadnione, tylko że może się tak zdarzyć, że zasada może nam całkowicie odebrać przyjemność z licytacji. Jeśli mamy forsę, to dlaczego nie możemy z niej korzystać?
No chyba że dodamy zapis, że zasada nie dotyczy licytacji kolarzy o wartości przekraczającej powiedzmy, 100 (150, 200?) c? Czyli kolarzy, którzy mogą być dla nas kluczowi...


ad.a) Ograniczenie slotów spowoduje że trzeba będzie się zdecydować na kim nam najbardziej zależy. Też chciałbym być w jak największej liczbie licytacji. Ale sytuacja w której na FA puszczam 3-4 zawodników (raczej nierokujących) powoduje że mogę licytować aż 13-14, trochę za dużo chyba nie.
ad.b) Bezdyskusyjnie, nie masz pieniędzy nie możesz licytować
ad.c) Rozumiem argumenty o dogadanych transakcjach, ale wolałbym żeby to był element pewnego rodzaju taktyki. Dogadujesz sobie transfer po licytacjach, to akceptujesz fakt że na licytacje masz 1 slot mniej.

Arturo100

#181
Zgadzam się z Mawą i nie rozumiem dlaczego ta propozycja była głosowana jako pierwsza. Wydaje mi się, że pomysł stałego budżetu (według mnie najlepszy) oraz pomysł jednoczesnego obniżenia zniżki na przedłużenie i podniesienia minimalnej ceny przynajmniej w pierwszej rundzie FA (również dobry) były dużo bardziej dyskutowane. Szkoda, że to nie one były wcześniej głosowane albo, że nie zrobiono ankiety, w której możnaby wybrać jedną spośród kilku propozycji reform.

Według mnie podniesienie startowego na pewno pogłębi różnicę między kilkoma najbogatszymi a całą resztą i jednoczesnie jest najmniej korzystną, sprawiedliwą zmianą do wprowadzania już po rozpoczęciu sezonu. Rozumiem, że jest najprostszy dobwprowadzenia ale myślę, że wielu z nas trochę inaczej budowałoby drużyny przed tym sezonem.

Poza tym oddzieliłbym ograniczanie pieniądza w grze od uatrakcyjnienia FA. To drugie można osiągnąć innymi sposobami m.in. zachęcając mistrzów do rozpoczynania gry od nowa np. poprzez zwiększenie liczby kolarzy, których można zatrzymać z 3 do 6 oraz kwoty, którą można na nich wydać z 200 do 500

Dobry

#182
Cytat: Arturo100 w Mar 18, 2024, 02:16 PMPoza tym oddzieliłbym ograniczanie pieniądza w grze od uatrakcyjnienia FA. To drugie można osiągnąć innymi sposobami m.in. zachęcając mistrzów do rozpoczynania gry od nowa np. poprzez zwiększenie liczby kolarzy, których można zatrzymać z 3 do 6 oraz kwoty, którą można na nich wydać z 200 do 500

To na pewno zostanie zmienione i dyskusja jak najbardziej powinna być otwarta na temat, jak to przeprowadzić.


Ogólnie na te wszystkie wątpliwości odpowiem tak: Nie da się wprowadzić rozwiązania, które zadowoli wszystkich. Ktoś będzie mniej lub bardziej niezadowolony, zawsze ktoś będzie się z czymś nie zgadzał. Staram się to wypośrodkować, jednocześnie ciągnąc swoją wizję gry, która sprawia, że wciąż tu jesteście i macie z niej frajdę.

kosa88

Miałem już się w tych sprawach nie wypowiadać ale jednak po raz ostatni się wypowiem. Przede wszystkim tu trzeba się zastanowić co dalej bo mam wrażenie że myśli się o jednym sezonie, a co w kolejnych?.

Będzie FA, będzie ono bogatsze jeśli chodzi o zawodników, będzie biedniejsze jeśli chodzi o udział ekip im mniej licytujących tym mniejsza cena. Skoro będzie biedniej, mniej pieniędzy ubędzie na licytacjach a przy okazji większa szansa zarobku czyli pieniądz w grze się znów mocno zwiększy i co w takim przypadku który jest tutaj bardzo prawdopodobny? Wtedy dalej podnosimy startowe czy co?

Dla mnie pomysł Nawciarza rozwiązuje wszystkie problemy długofalowe z nadmiarem gotówki. Dotknie każdego mniej więcej po równo ale nie sprawi to wzrostu różnic budżetowych pomiędzy ekipami.

Co do bogatego FA jego nigdy nie będzie jeśli ktoś nie rezygnuje z gry, gram już kilka lat i nie przypominam sobie bogatego FA jeśli ktoś nie rezygnował. To ze ja czy ktoś inny nie będzie miał kasy na przedłużenia nie oznacza ze od razu nie przedłużę np: Galla, Gregoire czy Alaphilippa a szybciej Carra, Boucharda itd Czy to że tacy zawodnicy pojawią się w FA choć i tak by się pewnie pojawili bo zeby walczyć o młodych co robie co rok muszę takiego zawodnika zwolnić, to wzbogaci to jakoś FA skoro takich jest sporo i to nawet bez ekipy u nas w grze?


kosa88

#184
Jeszcze podpytam co zmienia w licytacjach ten punkt:

brak możliwości licytowania kolarzy, gdy się nie ma pieniędzy (gdy się jest "na otwarciu" na minusie, a nikt nie przebije, to nie ma konsekwencji, natomiast nie można przebijać wtedy w innych licytacjach i podobnie, gdy się jest na plusie, to nie można tak zalicytować, by zejść na minus)

Jak ktoś ma -50C to i tak może się zadłużyć do max -100C (aktualnie). To samo gdy mam 5C i takie przypadki się prawie wcale nie przydarzają. Jak dla mnie punkt który w licytacjach nie zmieni prawie nic...Chyba ze liczymy ze ktoś ma 500c i chce kogoś kupić za 510c ale nadal to się przytrafia bardzo rzadko. Proszę o wytłumaczenie bo może ja po prostu tu coś źle rozumiem

Dobry

Różnica taka, że teraz możesz licytować do -100, a wg nowej propozycji tylko do 0.

Gattsu

Panowie, skąd ten pospiech z podnoszeniem startowego ? Sezon już się rozpoczął, zgłoszenia wystartowały (automatem jak rozumiem), dlaczego zmieniamy zasady w trakcie gry ? Gdzie nam się tak spieszy, bo trochę nie rozumiem ? Zagłosowałem za zmianami, ale nie widzę powodu, by wprowadzać to na chybcika w trakcie trwania pierwszego wyścigu. 

Samo podniesienie startowego w ogóle nie rozwiązuje problemu jaki mamy. To czysty zysk dla najlepszych, bo im wyższe startowe tym bardziej rentowni są kolarze gromadzący po 1k punktów i więcej. A tacy w okolicach 300 pkt, szczególnie w I lidze stają się problemem i zamiast przynosić wymierne korzyści kończą sezon niemal "na zero", bo startowe zjada większość punktów. I potem nie ma co się dziwić, że nie ma chętnych na Costę za 50%.

Już te nieszczęsne 5% niższe zniżki za przedłużenie były lepszym pomysłem, bo przynajmniej częściowo zachęcamy do puszczania kolarzy na FA (raz, bo będą droższe przedłużenia, więc mniej kasy a dwa, że trochę mniej opłacalne będzie ciągłe przedłużanie).

Czytając dyskusję widzę, że wpadamy w błędne koło. Sporo graczy hołduje zasadzie, że licytują póki mają kasę, ograniczają liczbę licytacji do liczby posiadanych slotów i w efekcie kończą z niczym. Oczywiście, można tak grać, ale nie tylko na tym ta gra polega. Osobiście nie rozumiem fenomenu takiego stylu, brak w tym jakiegoś elementu taktyki, kombinowania, negocjacji z innymi. Zamiast tego podbijasz, podbijasz aż się kasa skończy i tyle w sumie... Z drugiej strony wydaje mi się, że Ci sami gracze optują, by FA było bogatsze. Ale jakim sposobem miałoby być jeśli jednocześnie przedłużają niemal cały swój skład ? Cała reszta robi to samo i na FA trafiają dziadki i parę talentów do rozdysponowania przez najlepszych. 

Jednocześnie ceny wciąż są dosyć niskie. Niemal wszyscy sensowni weterani poszli poniżej ilości punktów zdobytych w ubiegłym sezonie. Jednocześnie sporo graczy zostało z kasą na koncie. Jasne, można zakładać, że mają długoterminowy plan i oszczędzają gotówkę na lepsze FA, ale jakoś nie wierze, by to była przyczyna w każdym przypadku. Z mojej perspektywy, nie wykorzystali szansy, nie zarzucili wystarczająco szeroko sieci jak mawia Dobry i nie skorzystali z okazji jakie dają licytacje. Gdyby na Barguilu, Woodsie, Thomasie (i kto tam jeszcze był..) był w licytacji co najmniej jeden gracz ekstra z nadmiarem gotówki to nawet jakby finalnie tych kolarzy przegrali to przynajmniej ceny byłyby wyższe na czym tak bardzo wszystkim zależy.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

Urbi

Dokładnie tu zgadzam się z Gattsu. Tyle było dyskusji, kilka fajnych pomysłów, a my na szybcika głosujemy jakiś jeden o którym wcześniej nic prawie nie pogadaliśmy i to po licytacjach, gdzie akurat cześć graczy mogłaby mieć inna strategie, bo wiadomo że kolarze 100-300 pkt stają się dużo mniej rentowni niż przed tą zmiana.

arekw29

Co się tu kurwa odpierdala? Zamiast rozmowy są z dupy zmiany w trakcie gry? Przy tak niewielkiej różnicy głosów, serio?! Poza tym w innym temacie jest ankieta dotycząca licytacji.
Czemu mamy tam wybierać tylko jedną najbardziej popularną opcję bo tego też nie rozumiem. Nie możemy pogadać o zmniejszeniu liczby zgłoszeń i braku możliwości przebijania ponad stan (liczbowy i kwotowy)? Jak mamy wprowadzać jakieś zmiany to może z głową i niekoniecznie od razu...

PaVelo

Cytat: arekw29 w Mar 18, 2024, 11:51 PMCzemu mamy tam wybierać tylko jedną najbardziej popularną opcję bo tego też nie rozumiem.
Ograniczenie wyboru do jednej opcji jest moim zdaniem trochę niecelowe, bo te propozycje wzajemnie się uzupełniają a nie wykluczają. Jak dla mnie mogłyby wejść wszystkie trzy.

Dobry

Ciekawe, że powoli zapowiadam, co będę robił, robię to, dostaję legitymację od większości, co ma potwierdzenie w wynikach ankiet, a jak jest wykonane to, czego chce większość, to nagle wszyscy dyskutanci są przeciw.


PaVelo

Mówimy np. o tym "miażdżącym" wyniku 13:11? Śmiechem żartem, może mieliśmy tam 13-tu nieudzielających się na forum przeciwko 11-tce udzielających się na forum - więc w dyskusji będzie raczej brzmiało to "przeciw" ;)

rogu

Cytat: Gattsu w Mar 18, 2024, 09:20 PMPanowie, skąd ten pospiech z podnoszeniem startowego ? Sezon już się rozpoczął, zgłoszenia wystartowały (automatem jak rozumiem), dlaczego zmieniamy zasady w trakcie gry ? Gdzie nam się tak spieszy, bo trochę nie rozumiem ? Zagłosowałem za zmianami, ale nie widzę powodu, by wprowadzać to na chybcika w trakcie trwania pierwszego wyścigu.

Samo podniesienie startowego w ogóle nie rozwiązuje problemu jaki mamy. To czysty zysk dla najlepszych, bo im wyższe startowe tym bardziej rentowni są kolarze gromadzący po 1k punktów i więcej. A tacy w okolicach 300 pkt, szczególnie w I lidze stają się problemem i zamiast przynosić wymierne korzyści kończą sezon niemal "na zero", bo startowe zjada większość punktów. I potem nie ma co się dziwić, że nie ma chętnych na Costę za 50%.

Już te nieszczęsne 5% niższe zniżki za przedłużenie były lepszym pomysłem, bo przynajmniej częściowo zachęcamy do puszczania kolarzy na FA (raz, bo będą droższe przedłużenia, więc mniej kasy a dwa, że trochę mniej opłacalne będzie ciągłe przedłużanie).

Czytając dyskusję widzę, że wpadamy w błędne koło. Sporo graczy hołduje zasadzie, że licytują póki mają kasę, ograniczają liczbę licytacji do liczby posiadanych slotów i w efekcie kończą z niczym. Oczywiście, można tak grać, ale nie tylko na tym ta gra polega. Osobiście nie rozumiem fenomenu takiego stylu, brak w tym jakiegoś elementu taktyki, kombinowania, negocjacji z innymi. Zamiast tego podbijasz, podbijasz aż się kasa skończy i tyle w sumie... Z drugiej strony wydaje mi się, że Ci sami gracze optują, by FA było bogatsze. Ale jakim sposobem miałoby być jeśli jednocześnie przedłużają niemal cały swój skład ? Cała reszta robi to samo i na FA trafiają dziadki i parę talentów do rozdysponowania przez najlepszych.

Jednocześnie ceny wciąż są dosyć niskie. Niemal wszyscy sensowni weterani poszli poniżej ilości punktów zdobytych w ubiegłym sezonie. Jednocześnie sporo graczy zostało z kasą na koncie. Jasne, można zakładać, że mają długoterminowy plan i oszczędzają gotówkę na lepsze FA, ale jakoś nie wierze, by to była przyczyna w każdym przypadku. Z mojej perspektywy, nie wykorzystali szansy, nie zarzucili wystarczająco szeroko sieci jak mawia Dobry i nie skorzystali z okazji jakie dają licytacje. Gdyby na Barguilu, Woodsie, Thomasie (i kto tam jeszcze był..) był w licytacji co najmniej jeden gracz ekstra z nadmiarem gotówki to nawet jakby finalnie tych kolarzy przegrali to przynajmniej ceny byłyby wyższe na czym tak bardzo wszystkim zależy.

Może startowe powinno być w jakiś sposób powiązane z wartością kontraktu zawodnika? Nie wiem, rzucam pomysł.

Ale poniekąd zgodzę się, że ogólnie nie jest to droga, w którą powinniśmy zmierzać.


Pamiętajmy, że od mieszania herbata nie stanie się słodsza, tj. aby na FA pojawiło się więcej zawodników, najpierw ktoś "musi" ich od siebie wypuścić.

W pierwszych sezonach balans gry mocno był skierowany w stronę właśnie skutecznego działania na FA, które przeważnie było bardzo bogate. Bo z jednej strony gracze dość często rezygnowali, z drugiej - nie było bonifikaty przy przedłużaniu kontraktów, więc z trzeciej - często taniej było spróbować ściągnąć zawodnika z powrotem z rynku niż oferować mu przedłużenie kontraktu.

Wydaje mi się, że ten balans dość mocno przesunęliśmy w drugą stronę. Bo w zasadzie wszystkie trzy powyższe czynniki kształtujące podaż zostały wyeliminowane. Dlatego modyfikacja tej zniżki, i to moim zdaniem nie o 5 pp, ale bardziej o 10 albo 15, byłaby krokiem w dobrą stronę.

kosa88

#193
Dobry, może dałoby się ankietę z licytacjami zrobić jeszcze raz? Pomysły są dobre i szkoda by była gdyby miał szansę do gry wejść tylko jeden pomysł (głosowanie znów rozkłada się po równo).

Może warto dać możliwość głosowania na wszystkie trzy i każdy wybierze czy nie odpowiada mu żaden czy odpowiada mu jeden, dwa czy wszystkie pomysły. Te co przekroczą 15 głosów (50%) wejdą do zabawy (do regulaminu).

Gattsu

Cytat: rogu w Mar 19, 2024, 02:13 PMW pierwszych sezonach balans gry mocno był skierowany w stronę właśnie skutecznego działania na FA, które przeważnie było bardzo bogate. Bo z jednej strony gracze dość często rezygnowali, z drugiej - nie było bonifikaty przy przedłużaniu kontraktów, więc z trzeciej - często taniej było spróbować ściągnąć zawodnika z powrotem z rynku niż oferować mu przedłużenie kontraktu.

Pełna zgoda.
Czyli na bogate FA wpływało:

1. Spora rotacja wśród grających - teraz jest lepiej i raczej tendencja się utrzyma, więc "rotację" może jedynie spowodować, że mistrz będzie grał od nowa. Ostatni mistrzowie się jednak do tego nie kwapią, więc pytanie czy zmieniamy cokolwiek, by ich do tego zachęcić.

2. brak bonifikaty - tu mamy wskaźnik, który możemy dowolnie modyfikować. Rozumiem, że wszyscy zgadzają się z tezą, że wysokie zniżki za przedłużenie powodują, że gracze masowo wszystkich przedłużają ? Czy nie ? ;) jeśli tak, to zmieńmy ten wskaźnik. Moim zdaniem mój pomysł z gradacją zniżek był super, no ale cóż ;)

3. teraz też można taniej kogoś ściągnąć z FA, ale część graczy nie korzysta z tej opcji. To bardziej kwestia stylu i podejścia do gry, raczej nie widzę tu opcji do zmiany, każdy gra jak lubi i niech tak zostanie.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

Shoutbox

arekw29

2024-10-20, 10:01:58
Warto zamknąć zgłoszenia do Japan bo wyścig się już skończył.

nawciarz

2024-10-19, 09:15:28
To kwestia awansujących do 1 ligi definitywnie rozstrzygnięta.

Dobry

2024-10-18, 22:33:08
Heh, jednak będzie trzeba zatrzymać tego Charltona 😁

arekw29

2024-10-18, 14:32:08
Dzięki

rogu

2024-10-18, 13:04:43
Poprawione.

arekw29

2024-10-18, 12:56:29
Znowu fff nie działa, jprdl

arekw29

2024-10-18, 01:06:02
Nie ma zapisu w regulaminie, więc powinny awansować trzy. Jednak dobrze, że to zauważyliście i trzeba zrobić jakiś zapis na przyszłość

Arturo100

2024-10-17, 14:02:11
Odkąd gram zdażało się już, że w drugiej lidze było 11 albo 9 drużyn i problemu nie było, więc wydaje mi się że w sytuacji braku stosownych regulacji dot. miejsc ex aequo sprawiedliwy byłby awans 3 drużyn. Na marginesie to wpadną mi jeszcze 2 punkty za niepodliczone TTT ;)

nawciarz

2024-10-17, 08:06:58
W sumie teraz po zwycięstwie Vangheluwe mamy tyle samo punktów. I załóżmy że już nie punktujemy do końca sezonu i Allorc nas wyprzedza i jesteśmy ex aequo na drugim miejscu i co wtedy? trzy drużyny awansują?

Arturo100

2024-10-16, 23:07:34
W Chinach miał punktować Fretin ale objawił się inny Belg ;) co do awansu to szampana jeszcze nie otwieram, bo jednak Rota, Vine w Wenecji, a w Chinach Arrieta i Traeen mogą sporo punktów zdobyć

nawciarz

2024-10-16, 16:48:26
Rota tylko siódmy to już raczej można powiedzieć że kwestia awansu rozstrzygnięta, bo nie sądzę żeby Arrieta miał w Chinach wygrać.

nawciarz

2024-10-16, 12:06:50
Ha już myślałem że nie masz kim za bardzo punktować, to znowu jakiś królik z kapelusza wyskoczył  ;D  Niesamowity ten sezon masz, jesteś do przodu 1226c i ogólnie jako jedyny ponad 1000c zarobiłeś, a jeszcze szykuje Ci się dopłata w zależności od ostatnich rozstrzygnięć rzędy 600-800c.

Arturo100

2024-10-16, 10:11:35
Vangheluwe, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili

rogu

2024-10-15, 14:46:28
Z drużynówką będzie ciężko, na szybko nie znalazłem sposobu na wklepanie tych wyników, a wolałbym nie szkodzić.

arekw29

2024-10-14, 19:18:01
Aa już kumam o co chodzi. Daje to punkty do tabeli, ale nie dla kolarza. Głupi ja

arekw29

2024-10-14, 19:17:07
Tyle lat gram i nie wiedziałem. Tak to bym nie brał bo to nieopłacalne w sumie

nawciarz

2024-10-14, 18:32:51
No priorytet zwiększa tylko punkty a nie kasę. Kiedyś dawno temu mieliśmy jeszcze cele sezonu, które każdy ustalał przed sezonem i one zwiększały kasę, ale jakoś szybko z tego zrezygnowaliśmy.

arekw29

2024-10-14, 18:30:24
No offence, tylko pytam. Może z braku wiedzy. Po przeliczeniu wyścigów z prio punkty mi się zwiększyły, a kasa nie. Tak ma być?

nawciarz

2024-10-14, 11:11:44
Przeliczyłem poprawione wyścigi.

nawciarz

2024-10-14, 10:18:49
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24039 tegoroczna z PN jest podliczona

rogu

2024-10-14, 08:54:26
@nawciarz kojarzysz jakąś podliczoną drużynówkę z przeszłości? Jakbym zerknął jak to wygląda, to może uda mi się dodać to do bazy.

nawciarz

2024-10-13, 17:27:09
Wszystkie mistrzostwa krajowe mają gorszą obsadę albo w najlepszym wypadków porównywalną, a punktów za dziesięć z nich masz więcej. Choćby Guernalec za MK zdobył więcej punktów niż tu zwycięzca, a sam dzisiaj był dopiero szósty.

arekw29

2024-10-13, 17:14:17
W MK chociaż jest obsada zazwyczaj jakaś. Poddaje to pod rozmowę i tyle. Dla mnie ten "wyścig" się od lat niczym nie broni

nawciarz

2024-10-13, 17:05:36
Mistrzostwa krajowe na czas też wyrzucić?

arekw29

2024-10-13, 16:36:04
Możemy w przyszłym sezonie wyrzucić z kalendarza to Chrono Nations? Bo to takie jest z dupy, że nawet na E nie zasługuje

nawciarz

2024-10-13, 16:26:05
Szkoda że Price Pejtersen te dwie sekundy szybciej nie pojechał. To odliczanie trwa, jeszcze 137 punktów przewagi zostało (info dla rywali: dojdzie mi jeszcze 78 punktów za MŚ ITT).

arekw29

2024-10-12, 20:59:37
Jak go nie złapią to pobije. Źle się ogląda wywiad z nim po wyścigu, gdzie koleś wcale nie wygląda na zmęczonego a reszta ledwo żywa.

nawciarz

2024-10-12, 18:03:49
Pogacar przebił granicę 5000 punktów i pobił wcześniejszy rok gdzieś o 1800 punktów. W sumie jego przedłużenie teraz wyjdzie więcej niż wcześniejszy rekord. 3315C :o Teraz pytanie czy za rok uda mu się poprawić jeszcze ten wynik

nawciarz

2024-10-12, 13:11:58
Masakra jak nagle na koniec sezonu wszyscy u mnie chorzy, kontuzjowani i bez formy i tylko liczenie żeby rywale za dużo nie zdobyli

arekw29

2024-10-11, 22:30:22
Chciałem wziąć prio na Lombardię to mi Ineos Pidcocka ze składu wyjebało bo chyba za dużo powiedział

PaVelo

2024-10-11, 14:03:55
U mnie próba utrzymania się w II lidze młodymi ze wsparciem kilku starych wyjadaczy, zdaje się, kończy się niepowodzeniem - w dużej mierze z powodu kontuzji lub słabszego punktowania tych drugich... No cóż, dzieło przebudowy będzie kontynuowane dalej w III lidze - w sumie to nawet duża frajda wyszukiwać młode talenty i próbować stworzyć z nich wartościową drużynę :)

nawciarz

2024-10-10, 16:32:33
I znów strona padła

nawciarz

2024-10-10, 15:31:42
Moi to już wyjebane na ściganie w tym sezonie mają, może być nerwówka do ostatniego wyścigu. Na szczęście prawie dwieście punktów przewagi to na tym etapie spora zaliczka.

nawciarz

2024-10-08, 14:18:41
I Tre Valli Varesine odwołane to kolejny wyścig bliżej do idealnego scenariusza. A jeszcze wczoraj Pylarz wyprzedził Popiola, a to też zwiększa dopłatę o prawie 100c, więc niech tak się wszystko dobrze układa do końca sezonu.

Arturo100

2024-10-06, 17:20:32
Moi zawiedli na Paris-Tours. Berckmoes bezsensownie zagoniony do pracy. No cóż, kwestia awansu z II ligi nadal do końca nie rozstrzygnięta

nawciarz

2024-10-06, 16:32:26
Ufff Lapeira trzeci, Hagenes wypadł z Paris Tours. To powinno być dobrze na koniec sezonu. Choć moi też by jeszcze mogli jakieś punkty zacząć zdobywać.

Arturo100

2024-10-06, 16:31:20
Przyznam, że odetchnąłem z ulgą. Brawo Hirschi ;)

nawciarz

2024-10-06, 15:42:25
Gdzie się podział Laurance znowu? Ale cieszy że Garofoli po tych trzech sezonach samych problemów zdrowotnych w końcu coś pokazuje.

nawciarz

2024-10-06, 15:37:10
Lapeira coś za mocno wygląda. Dla mnie narazie najciekawszy wyścig sezonu  :D

nawciarz

2024-10-06, 14:35:57
I ciekawa sytuacja w Agostoni w czołowej grupce dwóch moich i trzech Allorca. Ag2r ponoć pracuje to mam nadzieję że to Lapeira pracuje na APP i Vendrame a nie na odwrót  :D

nawciarz

2024-10-06, 13:13:28
Allorc się jeszcze nie poddaje i priorytet na Agostoni. Czyli dzisiaj kluczowy dzień albo wróci do walki albo zostanie różnica nie do odrobienia na takim etapie sezonu.

Arturo100

2024-10-05, 23:03:34
Cel przed sezonem miałem jeden - utrzymanie. Potem pojawiły się jakieś nadzieje ale po Vuelcie przygasły. Tymczasem wygląda na to, że za sprawą swietnej dyspozycji Fretina oraz przebudzenia Woods i Walscheida powalczę z Nawciarzem o pierwsze miejsce w II lidze. Teraz wszystko w nogach Kanadyjczyka i moich dzielnych Belgów

popiol

2024-10-05, 21:37:12
Jest stykowo. Chiński ogór(nawet nie wiedziałem ze wskrzesili to coś) będzie decydować o podium

pylarz

2024-10-05, 19:31:34
Ale, że będę tak blisko podium w październiku to się nie spodziewałem

nawciarz

2024-10-05, 16:48:00
Woods czwarty, Skjelmose zakończył sezon to już wygląda że dwa pierwsze miejsca w 2 lidze już znane. Niesamowity sezon Arturo drugi od końca budżet w lidze, a jak tak dalej pójdzie to mnie wyprzedzi i awansuje z pierwszego miejsca i to w głównej mierze zasługa kolarzy którzy kosztowali po kilkanaście bądź kilkadziesiąt C plus wiadomo Milan zrobił robotę, ale nawet i on nie był potrzebny do piorunującego finiszu.

arekw29

2024-10-05, 16:26:23
To jest pojebane co robi Pogacar

arekw29

2024-10-05, 14:56:42
Jeszcze jutro niestety ma szanse

nawciarz

2024-10-05, 14:40:20
Andresen mógł się wystrzelać na premiach i na mecie już bonifikat może nie zdobyć

arekw29

2024-10-05, 14:08:28
A McNulty przez premie przegra wyścig. Jprdl

nawciarz

2024-10-04, 17:09:34
I Ganna kraksa to już na pewno priorytet na zero, a sytuacja taka że w sumie wyścig i tak na plus  :D  300 punktów przewagi mam, Arrieta się dziś napracował to Allorc też za generalkę nie zapunktuje. Środek 1 ligi dużo punktów zgarnie to dopłata urośnie.