Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Kwi 28, 2024, 12:48 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 860
  • Wątków w sumie: 32
  • Online today: 2
  • Online ever: 45
  • (Lut 06, 2024, 07:26 PM)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 1
Total: 2

1 Gość, 1 Użytkownik
arekw29

Nasze drużyny przed, po i w trakcie sezonu

Zaczęty przez Gattsu, Paź 22, 2023, 03:08 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

nawciarz

CytatDo tego oczekuje wyraźnej poprawy od Onleya i mojej francuskiej gwardii: Laurance, Magnier, Gautherat.

I zaczęło się całkiem obiecująco  :D

Gattsu

Dość senny początek sezonu u mnie, część liderów nawet nie zaczęła się ścigać. Chyba największym pozytywem póki co Lazkano, który najwyraźniej wszedł na oczekiwany poziom i powinien stać się istotnym graczem na bruki, co mnie bardzo cieszy, bo zawsze w tej specjalizacji miałem lukę wśród wychowanków.

Cieszy też, że Francuzi wymyślili dwie etapówki w hołdzie dla Madsa ;) 299 punktów piechotą nie chodzi a mogło być 80 czy coś podobnego gdyby trasy był choć trochę trudniejsze.

Co dalej ? Mocno liczę na wygraną w Tirreno, tym bardziej, że nigdy mój kolarz tam nie wygrywał. No i w ogóle tygodniówki powinny przynieść dużo punktów patrząc na mój skład. A na brukach po cichu liczę na lepsze wyniki niż roku temu o co łatwo nie będzie.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

Alt4iR

Robiąc zgłoszenia do nadchodzących wyścigów, dopiero zorientowałem się jak fatalnie wygląda moja ekipa pod kontem zdrowotnym:

- Aranburu: rozwalony obojczyk podczas styczniowych zawodów w Hiszpanii, przepada masa ważnych wyścigów dla niego jak Strade Bianche, Milano-Sanremo czy Hiszpańskie tygodniówki. Mój najdroższy kolarz, 474C.. Oj będzie bolała ta strata punktowa!
- Sivakov: wypadek w pierwszym wyścigu tego roku, problemy ze ścięgnem (?), wyścigi w których mógłby ładnie punktować jak Hiszpańskie/ Francuskie tygodniówki przepadają.. A później się nie napunktuje bo będzie harował na Pogacara. Drugi najdroższy kolarz w ekipie, 439C.
- Ballerini: nic nie wiem o jego ewentualnych kontuzjach, lecz zakładam że coś jest nie tak - jeszcze nie zaczął tego sezonu, a ostatni start miał 24 Lipca. Piąty najdroższy kolarz ekipy, 273C.

Kolarze za 1/3 wydanych pieniędzy nie startują. Takiej dziury załatać się nie da. Nowe (niespodziewane) startowe też nie pomagają. Wydana kasa: 108C (a to dopiero początek Marca!!), jakbym wiedział o podwyżce startowego to inaczej zaplanowałbym ten sezon - mniej średniaków, ściągających masę startowego tylko po to by zdobyć 5 pkt. A więcej liderów solidnie punktujących, kosztem mniej licznego składu (bo i na co komu 30 miejsc zapełnionych, lepiej byłoby mieć 15 miejsc rozdzielonych pomiędzy kolarzy dobrych i juniorów).

Na chwilę obecną jest źle, lecz to dopiero Marzec, więc łudzę się że będzie jeszcze dobrze...

Alt4iR

Cytat: Alt4iR w Mar 02, 2024, 12:31 AMmoja ekipa pod kontem zdrowotnym:

Nie widzę już opcji edytuj/ usuń - oczywiście powinno być "pod kątem"  ;D

Urbi

Pomimo że aktualne 4 miejsce to może nie jest szczyt marzeń to ogólnie jestem zadowolony z początku tego sezonu. Wiadomo Pogacar na razie bardzo wolno wchodzi w sezon, normalnie o tej porze już miał koło 500 pkt, ale to mam nadzieję się opłaci w dalszej części roku. Oczywiście największą gwiazdą jak na razie jest Del Toro, myślałem że trochę poczekam na zwrot kwoty z FA która za niego wydałem, a on nie dość że się zaraz może spłacić to może się okazać że zakręci się w top5 mojej drużyny na koniec roku. Hindley też robi swoje i to cieszy. Bolą upadki Rui Costy i Gee którzy w tej fazie sezonu mieli zrobic cały swój wynik roczny, ale uff Carapaz sobie dziś niczego nie złamał i to jest plus.

Pozostaje myślę ciekawa walka o 2 pozycję, zobaczy jak dalej rozwinie się sezon :)

Gattsu

Cytat: Gattsu w Lut 26, 2024, 08:59 PMCo dalej ? Mocno liczę na wygraną w Tirreno,

No i udało się :) pierwszy ważny cel zrealizowany. Tym samym z tygodniówek została do wygrania jedynie Szwajcaria.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

PaVelo

Ostatnie wydarzenia w peletonie każą zweryfikować nieco cele, które mieliśmy na początku sezonu - miało być, jak co roku, trzymanie się czołówki w trakcie "klasykowej" wiosny i delikatny, pełen gracji, szybowcowy ślizg w stronę środka tabeli w trakcie dalszej części sezonu. A przedszkole miało nabierać doświadczenia i dobrze rokować na przyszłość...
Niestety. Kontuzje czołowych zawodników (do Magnusa Corta dołączył ostatnio w kiepskim stanie WVA) każą odłożyć na półkę marzenia o byciu "rycerzami wiosny" i stawiają drużynę w sytuacji, kiedy to wspomniany środek tabeli nie będzie tym razem 100% gwarancją, ale celem do wywalczenia.
Mam nadzieję, że chłopaki wrócą - jak to się modnie i życzeniowo mówi - jeszcze silniejsi, młoda młodzież się obudzi i w drugiej części sezonu pokażemy jeszcze na co nas stać.

Dobry

No to najciekawszą część sezonu mamy za sobą, więc jakieś podsumowanko by się przydało.
Chyba jestem zadowolony. Wprawdzie dwie wielkie gwiazdy na ten moment stały się przeciętniakami, jednak powrót do światowej czołówki (czyli do kolejki za mutantami) wydaje się notować Bernal. I dzięki niemu ekipa się przyzwoicie trzyma punktowo. Bardzo to cieszy, bo widzieliśmy, w jakiej był sytuacji. No i dla mojej ekipy - skoro się uparłem, by na niego stawiać - też to jakaś forma odbicia się od dna.
Ze spraw marnych przywołani Asgreen (co się z gościem dzieje? dlaczego z gościa, który ograł na finiszu MvdP, staje się kolarzem anonimowym?) i Ewan (domyślam się, że po ciężkich glebach stracił pewność siebie w rozgrywkach i przepychankach na finiszu) to nie wszystko. Do tego jest Lucas Hamilton, który z regularnie walczącego w etapówkach górala mającego zadatki na grandtourowca, stał się swoim cieniem. Po "zatruciu pokarmowym" w Szwajcarii w 2011 r. gość po prostu zgasł. Jeszcze jako tako pojechał Giro 2022 i to wszystko jeśli chodzi o przyzwoite wyniki. Mam nadzieję, że do tej trójki nie doszlusuje Mauro Schmid, który starty wznowił przed miesiącem. I że przez kontuzję straci tylko wiosnę, a nie karierę.
Za to - poza Bernalem - w pełni mogę być zadowolony z Aureliana Paret-Paintre'a, który chyba już wie, co będzie jego najmocniejszą stroną i w którym kierunku powinien kolarsko podążać. Byle tylko po Giro nie szykowali go na Tour, co było największą głupotą zeszłego sezonu. Mimo praktycznie całej wiosny w plecy z powodu ciężkiej kontuzji, zadowala postawa Dainesego. Także Godon się świetnie spisuje i widać, że z sezonu na sezon jest mocniejszy i potrafi walczyć w wyścigach najwyższego kalibru. I nawet wygrywać.
Osobną kategorią jest Bjerg, który wciąż nie może się doczekać roli lidera ekipy w ważnych wyścigach, a mimo to trzepie solidne punkty i robi bardzo dobre wrażenie w najtrudniejszych wyścigach.
W zasadzie odwrotnie jest ze Strongiem - jest liderem i w ogórach daję radę, ale na duże wyścigi jest jeszcze za... słaby. Ale też rozwija się po bożemu, z roku na rok, więc jest szansa, że za dwa-trzy sezony wdrapie się na ten top i powalczy w MSR, Amstelu, Staruszce, Flandrii o najwyższe lokaty.
Dużo więcej oczekiwałem po Burattim i Busatto, ale ten pierwszy jeszcze w tym sezonie nie miał okazji powalczyć o dobry wynik (bo albo nie miał ekipy do pomocy, albo było za trudno jak w Brabancji), a drugi przyzwoicie radzi sobie - póki co - tylko w ogórach (za to zasygnalizował potencjał w Strade, więc coś z niego powinno być). Ale goście mają jeszcze czas.
Za to bardzo fajnie jedzie dwóch liderów z sekcji młodzieżowej - Orins i Behrens. W 4 najważniejszych wyścigach U23 w tym sezonie zanotowali miejsca 1., 2., 3. i 4. :) Jak na kogoś, kto przegapił wszystkich juniorów, uważam, że jest nieźle (tak, tak, ślepej kurze ziarno itd. ;) ).
Na osobnych kilka słów zasługuje Pickrell. Może go nikt nie zauważył i nie natrzepał punktów, ale ja w nim widzę wielki potencjał. Po podium w ogórze we Francji i bardzo dobrej postawie w Omloopie, następnego dnia złamał łopatkę i... wrócił jeszcze na wyścigi wiosenne. Może bez spektakularnych wyników, ale dojeżdżał do mety i robotę dla ekipy robił. Teraz przed nim Giro, a z gabarytów to na rozprowadzającego specjalnie się nie nadaje... Fajnie by było, jakby gdzieś z raz czy dwa razy zafiniszował, ale konkurencja będzie gigantyczna.

Tak że liczę na fajną walkę o awans/powrót do I ligi, choć stawka - póki co - wydaje się być wyrównana.

Shoutbox

Urbi

2024-04-27, 20:07:52
Rozumiem że gdzieś ta informacja jak to teraz działa była i to oczywiście mój błąd bo tak jak piszesz mogłem zgłaszać wszędzie, aczkolwiek autentycznie miałem świadomość że jest wszędzie automat, szczególnie że rano tego dnia przeczytałem że Arek dalej ma problem i tak mi się skojarzyło że luz nie trzeba nic robić, dopiero pozniej przyszla refleksja czy to aby na pewno oznacza automat. Aczkolwiek jak coś było wcześniej ustalone to spoko, choć jest to moim zdaniem kiepskie rozwiązanie, bo albo robimy auto wszędzie albo nigdzie, a nie w niektórych wyścigach.

nawciarz

2024-04-27, 16:11:24
Mógłbym teraz dać automat na Asturie tylko międzyczasie też były wyścigi bez automatu i bywali punktujący niezgłoszeni kolarze to teraz bym musiał i tamte wyścigi poprawić.

nawciarz

2024-04-27, 16:09:09
Po co sprawdzać? Wystarczy zgłaszać tak jak by się nic nie działo normalnie na wszystkie wyścigi

arekw29

2024-04-27, 13:13:52
No właśnie to co Urbi napisał. To nie powinno tak wyglądać. Nikt przecież nie będzie sprawdzał co wyścig czy ja zgłosiłem lub coś na forum w tym aspekcie napisałem.

Urbi

2024-04-26, 19:48:40
Bardzo to wszystko łatwe do ogarnięcia...

Urbi

2024-04-26, 19:43:01
Super :(

nawciarz

2024-04-26, 19:14:05
Zależy co. Pewnie chodzi o Asturie, a tam Arek zgłosił, więc według tego co ustalone to tu nie automatu.

Urbi

2024-04-26, 17:33:31
My jedziemy automatem?

nawciarz

2024-04-26, 15:29:11
Kto chce kupić?

nawciarz

2024-04-26, 15:28:58
Idźcie w pizdu z tym Hayterem.

arekw29

2024-04-25, 16:15:18
Dobrze, że ten piździelec Lenny odchodzi z FDJ bo ego mu jebnęło na skali

nawciarz

2024-04-24, 17:21:28
I po co ten Hayter się męczy jak się ewidentnie nie lubi i boi się ścigać? Gdzie on ma walczyć jak nie na takich etapach przy takiej obsadzie? Ale jak się go w kokonie nie dowiezie pod samą kreskę to gówno zrobi

HarryHole

2024-04-23, 22:36:56
No to Arek cieszymy się z wyników Kantera razem. ;)

arekw29

2024-04-22, 15:22:57
Ucieszył mnie ten Kanter dziś, choć to już nie mój zawodnik

arekw29

2024-04-21, 22:52:02
Muszę zrobić screena z tabeli. Bo trzecie miejsce szybko stracę. Teraz dla mnie prawie koniec sezonu

Dobry

2024-04-21, 19:15:55
Takie monumenty mogą być. Moc pokazuje Bernal, a zupełnie zdupy punkty trzepie APP... ;D

Urbi

2024-04-21, 17:02:31
Eh Carapaz mial moc na top3 i skończył na przedostatnim miejscu z grupy..

pajda

2024-04-21, 16:37:43
Bardet to jednak solidna firma.

nawciarz

2024-04-17, 18:36:10
Niestety dopisywać pojedyncze zgłoszenia to tylko BB może.

liiio

2024-04-17, 18:12:07
To pierwszy raz zyskam na automacie. Ale optymalnie by było, gdyby w taki sytuacjach jak Arka można było robić automaty tylko na pojedyncze drużyny.