Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Paź 18, 2024, 06:53 AM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 1,190
  • Wątków w sumie: 34
  • Online today: 98
  • Online ever: 273
  • (Wrz 10, 2024, 10:45 PM)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 106
Total: 106

106 Gości, 0 Użytkowników

Nasze drużyny przed, po i w trakcie sezonu

Zaczęty przez Gattsu, Paź 22, 2023, 03:08 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

nawciarz

CytatDo tego oczekuje wyraźnej poprawy od Onleya i mojej francuskiej gwardii: Laurance, Magnier, Gautherat.

I zaczęło się całkiem obiecująco  :D

Gattsu

Dość senny początek sezonu u mnie, część liderów nawet nie zaczęła się ścigać. Chyba największym pozytywem póki co Lazkano, który najwyraźniej wszedł na oczekiwany poziom i powinien stać się istotnym graczem na bruki, co mnie bardzo cieszy, bo zawsze w tej specjalizacji miałem lukę wśród wychowanków.

Cieszy też, że Francuzi wymyślili dwie etapówki w hołdzie dla Madsa ;) 299 punktów piechotą nie chodzi a mogło być 80 czy coś podobnego gdyby trasy był choć trochę trudniejsze.

Co dalej ? Mocno liczę na wygraną w Tirreno, tym bardziej, że nigdy mój kolarz tam nie wygrywał. No i w ogóle tygodniówki powinny przynieść dużo punktów patrząc na mój skład. A na brukach po cichu liczę na lepsze wyniki niż roku temu o co łatwo nie będzie.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

Alt4iR

Robiąc zgłoszenia do nadchodzących wyścigów, dopiero zorientowałem się jak fatalnie wygląda moja ekipa pod kontem zdrowotnym:

- Aranburu: rozwalony obojczyk podczas styczniowych zawodów w Hiszpanii, przepada masa ważnych wyścigów dla niego jak Strade Bianche, Milano-Sanremo czy Hiszpańskie tygodniówki. Mój najdroższy kolarz, 474C.. Oj będzie bolała ta strata punktowa!
- Sivakov: wypadek w pierwszym wyścigu tego roku, problemy ze ścięgnem (?), wyścigi w których mógłby ładnie punktować jak Hiszpańskie/ Francuskie tygodniówki przepadają.. A później się nie napunktuje bo będzie harował na Pogacara. Drugi najdroższy kolarz w ekipie, 439C.
- Ballerini: nic nie wiem o jego ewentualnych kontuzjach, lecz zakładam że coś jest nie tak - jeszcze nie zaczął tego sezonu, a ostatni start miał 24 Lipca. Piąty najdroższy kolarz ekipy, 273C.

Kolarze za 1/3 wydanych pieniędzy nie startują. Takiej dziury załatać się nie da. Nowe (niespodziewane) startowe też nie pomagają. Wydana kasa: 108C (a to dopiero początek Marca!!), jakbym wiedział o podwyżce startowego to inaczej zaplanowałbym ten sezon - mniej średniaków, ściągających masę startowego tylko po to by zdobyć 5 pkt. A więcej liderów solidnie punktujących, kosztem mniej licznego składu (bo i na co komu 30 miejsc zapełnionych, lepiej byłoby mieć 15 miejsc rozdzielonych pomiędzy kolarzy dobrych i juniorów).

Na chwilę obecną jest źle, lecz to dopiero Marzec, więc łudzę się że będzie jeszcze dobrze...

Alt4iR

Cytat: Alt4iR w Mar 02, 2024, 12:31 AMmoja ekipa pod kontem zdrowotnym:

Nie widzę już opcji edytuj/ usuń - oczywiście powinno być "pod kątem"  ;D

Urbi

Pomimo że aktualne 4 miejsce to może nie jest szczyt marzeń to ogólnie jestem zadowolony z początku tego sezonu. Wiadomo Pogacar na razie bardzo wolno wchodzi w sezon, normalnie o tej porze już miał koło 500 pkt, ale to mam nadzieję się opłaci w dalszej części roku. Oczywiście największą gwiazdą jak na razie jest Del Toro, myślałem że trochę poczekam na zwrot kwoty z FA która za niego wydałem, a on nie dość że się zaraz może spłacić to może się okazać że zakręci się w top5 mojej drużyny na koniec roku. Hindley też robi swoje i to cieszy. Bolą upadki Rui Costy i Gee którzy w tej fazie sezonu mieli zrobic cały swój wynik roczny, ale uff Carapaz sobie dziś niczego nie złamał i to jest plus.

Pozostaje myślę ciekawa walka o 2 pozycję, zobaczy jak dalej rozwinie się sezon :)

Gattsu

Cytat: Gattsu w Lut 26, 2024, 08:59 PMCo dalej ? Mocno liczę na wygraną w Tirreno,

No i udało się :) pierwszy ważny cel zrealizowany. Tym samym z tygodniówek została do wygrania jedynie Szwajcaria.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

PaVelo

Ostatnie wydarzenia w peletonie każą zweryfikować nieco cele, które mieliśmy na początku sezonu - miało być, jak co roku, trzymanie się czołówki w trakcie "klasykowej" wiosny i delikatny, pełen gracji, szybowcowy ślizg w stronę środka tabeli w trakcie dalszej części sezonu. A przedszkole miało nabierać doświadczenia i dobrze rokować na przyszłość...
Niestety. Kontuzje czołowych zawodników (do Magnusa Corta dołączył ostatnio w kiepskim stanie WVA) każą odłożyć na półkę marzenia o byciu "rycerzami wiosny" i stawiają drużynę w sytuacji, kiedy to wspomniany środek tabeli nie będzie tym razem 100% gwarancją, ale celem do wywalczenia.
Mam nadzieję, że chłopaki wrócą - jak to się modnie i życzeniowo mówi - jeszcze silniejsi, młoda młodzież się obudzi i w drugiej części sezonu pokażemy jeszcze na co nas stać.

Dobry

No to najciekawszą część sezonu mamy za sobą, więc jakieś podsumowanko by się przydało.
Chyba jestem zadowolony. Wprawdzie dwie wielkie gwiazdy na ten moment stały się przeciętniakami, jednak powrót do światowej czołówki (czyli do kolejki za mutantami) wydaje się notować Bernal. I dzięki niemu ekipa się przyzwoicie trzyma punktowo. Bardzo to cieszy, bo widzieliśmy, w jakiej był sytuacji. No i dla mojej ekipy - skoro się uparłem, by na niego stawiać - też to jakaś forma odbicia się od dna.
Ze spraw marnych przywołani Asgreen (co się z gościem dzieje? dlaczego z gościa, który ograł na finiszu MvdP, staje się kolarzem anonimowym?) i Ewan (domyślam się, że po ciężkich glebach stracił pewność siebie w rozgrywkach i przepychankach na finiszu) to nie wszystko. Do tego jest Lucas Hamilton, który z regularnie walczącego w etapówkach górala mającego zadatki na grandtourowca, stał się swoim cieniem. Po "zatruciu pokarmowym" w Szwajcarii w 2011 r. gość po prostu zgasł. Jeszcze jako tako pojechał Giro 2022 i to wszystko jeśli chodzi o przyzwoite wyniki. Mam nadzieję, że do tej trójki nie doszlusuje Mauro Schmid, który starty wznowił przed miesiącem. I że przez kontuzję straci tylko wiosnę, a nie karierę.
Za to - poza Bernalem - w pełni mogę być zadowolony z Aureliana Paret-Paintre'a, który chyba już wie, co będzie jego najmocniejszą stroną i w którym kierunku powinien kolarsko podążać. Byle tylko po Giro nie szykowali go na Tour, co było największą głupotą zeszłego sezonu. Mimo praktycznie całej wiosny w plecy z powodu ciężkiej kontuzji, zadowala postawa Dainesego. Także Godon się świetnie spisuje i widać, że z sezonu na sezon jest mocniejszy i potrafi walczyć w wyścigach najwyższego kalibru. I nawet wygrywać.
Osobną kategorią jest Bjerg, który wciąż nie może się doczekać roli lidera ekipy w ważnych wyścigach, a mimo to trzepie solidne punkty i robi bardzo dobre wrażenie w najtrudniejszych wyścigach.
W zasadzie odwrotnie jest ze Strongiem - jest liderem i w ogórach daję radę, ale na duże wyścigi jest jeszcze za... słaby. Ale też rozwija się po bożemu, z roku na rok, więc jest szansa, że za dwa-trzy sezony wdrapie się na ten top i powalczy w MSR, Amstelu, Staruszce, Flandrii o najwyższe lokaty.
Dużo więcej oczekiwałem po Burattim i Busatto, ale ten pierwszy jeszcze w tym sezonie nie miał okazji powalczyć o dobry wynik (bo albo nie miał ekipy do pomocy, albo było za trudno jak w Brabancji), a drugi przyzwoicie radzi sobie - póki co - tylko w ogórach (za to zasygnalizował potencjał w Strade, więc coś z niego powinno być). Ale goście mają jeszcze czas.
Za to bardzo fajnie jedzie dwóch liderów z sekcji młodzieżowej - Orins i Behrens. W 4 najważniejszych wyścigach U23 w tym sezonie zanotowali miejsca 1., 2., 3. i 4. :) Jak na kogoś, kto przegapił wszystkich juniorów, uważam, że jest nieźle (tak, tak, ślepej kurze ziarno itd. ;) ).
Na osobnych kilka słów zasługuje Pickrell. Może go nikt nie zauważył i nie natrzepał punktów, ale ja w nim widzę wielki potencjał. Po podium w ogórze we Francji i bardzo dobrej postawie w Omloopie, następnego dnia złamał łopatkę i... wrócił jeszcze na wyścigi wiosenne. Może bez spektakularnych wyników, ale dojeżdżał do mety i robotę dla ekipy robił. Teraz przed nim Giro, a z gabarytów to na rozprowadzającego specjalnie się nie nadaje... Fajnie by było, jakby gdzieś z raz czy dwa razy zafiniszował, ale konkurencja będzie gigantyczna.

Tak że liczę na fajną walkę o awans/powrót do I ligi, choć stawka - póki co - wydaje się być wyrównana.

PaVelo

Sezon powoli wychodzi na ostatnią prostą, aktualnie na liczniku niecałe 200 pkt straty do ostatniego miejsca, premiowanego pozostaniem w II lidze. Na finiszach dzieją się cuda, może i nam się uda...

nawciarz

Tak dla jasności to jest błąd na stronie i z 2 ligi oczywiście spadają dwie drużyny.

PaVelo

Czyli 400 punktów... Walczymy do końca i tak, nawet jeśli miałoby ostatecznie posłużyć to tylko do maksymalnego napełnienia kasy drużynowej przed kolejnym sezonem :)

PaVelo

...chociaż może nie będzie aż tak źle. Fantastyczna Vuelta w wykonaniu WvA (aż szkoda tej kraksy pod koniec wyścigu), dobre występy wąsatego Duńczyka we Francji oraz kilkadziesiąt punktów za Renewi - i mamy już 150 pkt ponad kreską  :) 
Widoki na utrzymanie stają się coraz bardziej realne, ale teraz nie wolno odpuścić, bo towarzysze z tyłu także się nie poddadzą...

Shoutbox

arekw29

Dzisiaj o 01:06:02
Nie ma zapisu w regulaminie, więc powinny awansować trzy. Jednak dobrze, że to zauważyliście i trzeba zrobić jakiś zapis na przyszłość

Arturo100

2024-10-17, 14:02:11
Odkąd gram zdażało się już, że w drugiej lidze było 11 albo 9 drużyn i problemu nie było, więc wydaje mi się że w sytuacji braku stosownych regulacji dot. miejsc ex aequo sprawiedliwy byłby awans 3 drużyn. Na marginesie to wpadną mi jeszcze 2 punkty za niepodliczone TTT ;)

nawciarz

2024-10-17, 08:06:58
W sumie teraz po zwycięstwie Vangheluwe mamy tyle samo punktów. I załóżmy że już nie punktujemy do końca sezonu i Allorc nas wyprzedza i jesteśmy ex aequo na drugim miejscu i co wtedy? trzy drużyny awansują?

Arturo100

2024-10-16, 23:07:34
W Chinach miał punktować Fretin ale objawił się inny Belg ;) co do awansu to szampana jeszcze nie otwieram, bo jednak Rota, Vine w Wenecji, a w Chinach Arrieta i Traeen mogą sporo punktów zdobyć

nawciarz

2024-10-16, 16:48:26
Rota tylko siódmy to już raczej można powiedzieć że kwestia awansu rozstrzygnięta, bo nie sądzę żeby Arrieta miał w Chinach wygrać.

nawciarz

2024-10-16, 12:06:50
Ha już myślałem że nie masz kim za bardzo punktować, to znowu jakiś królik z kapelusza wyskoczył  ;D  Niesamowity ten sezon masz, jesteś do przodu 1226c i ogólnie jako jedyny ponad 1000c zarobiłeś, a jeszcze szykuje Ci się dopłata w zależności od ostatnich rozstrzygnięć rzędy 600-800c.

Arturo100

2024-10-16, 10:11:35
Vangheluwe, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili

rogu

2024-10-15, 14:46:28
Z drużynówką będzie ciężko, na szybko nie znalazłem sposobu na wklepanie tych wyników, a wolałbym nie szkodzić.

arekw29

2024-10-14, 19:18:01
Aa już kumam o co chodzi. Daje to punkty do tabeli, ale nie dla kolarza. Głupi ja

arekw29

2024-10-14, 19:17:07
Tyle lat gram i nie wiedziałem. Tak to bym nie brał bo to nieopłacalne w sumie

nawciarz

2024-10-14, 18:32:51
No priorytet zwiększa tylko punkty a nie kasę. Kiedyś dawno temu mieliśmy jeszcze cele sezonu, które każdy ustalał przed sezonem i one zwiększały kasę, ale jakoś szybko z tego zrezygnowaliśmy.

arekw29

2024-10-14, 18:30:24
No offence, tylko pytam. Może z braku wiedzy. Po przeliczeniu wyścigów z prio punkty mi się zwiększyły, a kasa nie. Tak ma być?

nawciarz

2024-10-14, 11:11:44
Przeliczyłem poprawione wyścigi.

nawciarz

2024-10-14, 10:18:49
https://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=24039 tegoroczna z PN jest podliczona

rogu

2024-10-14, 08:54:26
@nawciarz kojarzysz jakąś podliczoną drużynówkę z przeszłości? Jakbym zerknął jak to wygląda, to może uda mi się dodać to do bazy.

nawciarz

2024-10-13, 17:27:09
Wszystkie mistrzostwa krajowe mają gorszą obsadę albo w najlepszym wypadków porównywalną, a punktów za dziesięć z nich masz więcej. Choćby Guernalec za MK zdobył więcej punktów niż tu zwycięzca, a sam dzisiaj był dopiero szósty.

arekw29

2024-10-13, 17:14:17
W MK chociaż jest obsada zazwyczaj jakaś. Poddaje to pod rozmowę i tyle. Dla mnie ten "wyścig" się od lat niczym nie broni

nawciarz

2024-10-13, 17:05:36
Mistrzostwa krajowe na czas też wyrzucić?

arekw29

2024-10-13, 16:36:04
Możemy w przyszłym sezonie wyrzucić z kalendarza to Chrono Nations? Bo to takie jest z dupy, że nawet na E nie zasługuje

nawciarz

2024-10-13, 16:26:05
Szkoda że Price Pejtersen te dwie sekundy szybciej nie pojechał. To odliczanie trwa, jeszcze 137 punktów przewagi zostało (info dla rywali: dojdzie mi jeszcze 78 punktów za MŚ ITT).

arekw29

2024-10-12, 20:59:37
Jak go nie złapią to pobije. Źle się ogląda wywiad z nim po wyścigu, gdzie koleś wcale nie wygląda na zmęczonego a reszta ledwo żywa.

nawciarz

2024-10-12, 18:03:49
Pogacar przebił granicę 5000 punktów i pobił wcześniejszy rok gdzieś o 1800 punktów. W sumie jego przedłużenie teraz wyjdzie więcej niż wcześniejszy rekord. 3315C :o Teraz pytanie czy za rok uda mu się poprawić jeszcze ten wynik

nawciarz

2024-10-12, 13:11:58
Masakra jak nagle na koniec sezonu wszyscy u mnie chorzy, kontuzjowani i bez formy i tylko liczenie żeby rywale za dużo nie zdobyli

arekw29

2024-10-11, 22:30:22
Chciałem wziąć prio na Lombardię to mi Ineos Pidcocka ze składu wyjebało bo chyba za dużo powiedział

PaVelo

2024-10-11, 14:03:55
U mnie próba utrzymania się w II lidze młodymi ze wsparciem kilku starych wyjadaczy, zdaje się, kończy się niepowodzeniem - w dużej mierze z powodu kontuzji lub słabszego punktowania tych drugich... No cóż, dzieło przebudowy będzie kontynuowane dalej w III lidze - w sumie to nawet duża frajda wyszukiwać młode talenty i próbować stworzyć z nich wartościową drużynę :)

nawciarz

2024-10-10, 16:32:33
I znów strona padła

nawciarz

2024-10-10, 15:31:42
Moi to już wyjebane na ściganie w tym sezonie mają, może być nerwówka do ostatniego wyścigu. Na szczęście prawie dwieście punktów przewagi to na tym etapie spora zaliczka.

nawciarz

2024-10-08, 14:18:41
I Tre Valli Varesine odwołane to kolejny wyścig bliżej do idealnego scenariusza. A jeszcze wczoraj Pylarz wyprzedził Popiola, a to też zwiększa dopłatę o prawie 100c, więc niech tak się wszystko dobrze układa do końca sezonu.

Arturo100

2024-10-06, 17:20:32
Moi zawiedli na Paris-Tours. Berckmoes bezsensownie zagoniony do pracy. No cóż, kwestia awansu z II ligi nadal do końca nie rozstrzygnięta

nawciarz

2024-10-06, 16:32:26
Ufff Lapeira trzeci, Hagenes wypadł z Paris Tours. To powinno być dobrze na koniec sezonu. Choć moi też by jeszcze mogli jakieś punkty zacząć zdobywać.

Arturo100

2024-10-06, 16:31:20
Przyznam, że odetchnąłem z ulgą. Brawo Hirschi ;)

nawciarz

2024-10-06, 15:42:25
Gdzie się podział Laurance znowu? Ale cieszy że Garofoli po tych trzech sezonach samych problemów zdrowotnych w końcu coś pokazuje.

nawciarz

2024-10-06, 15:37:10
Lapeira coś za mocno wygląda. Dla mnie narazie najciekawszy wyścig sezonu  :D

nawciarz

2024-10-06, 14:35:57
I ciekawa sytuacja w Agostoni w czołowej grupce dwóch moich i trzech Allorca. Ag2r ponoć pracuje to mam nadzieję że to Lapeira pracuje na APP i Vendrame a nie na odwrót  :D

nawciarz

2024-10-06, 13:13:28
Allorc się jeszcze nie poddaje i priorytet na Agostoni. Czyli dzisiaj kluczowy dzień albo wróci do walki albo zostanie różnica nie do odrobienia na takim etapie sezonu.

Arturo100

2024-10-05, 23:03:34
Cel przed sezonem miałem jeden - utrzymanie. Potem pojawiły się jakieś nadzieje ale po Vuelcie przygasły. Tymczasem wygląda na to, że za sprawą swietnej dyspozycji Fretina oraz przebudzenia Woods i Walscheida powalczę z Nawciarzem o pierwsze miejsce w II lidze. Teraz wszystko w nogach Kanadyjczyka i moich dzielnych Belgów

popiol

2024-10-05, 21:37:12
Jest stykowo. Chiński ogór(nawet nie wiedziałem ze wskrzesili to coś) będzie decydować o podium

pylarz

2024-10-05, 19:31:34
Ale, że będę tak blisko podium w październiku to się nie spodziewałem

nawciarz

2024-10-05, 16:48:00
Woods czwarty, Skjelmose zakończył sezon to już wygląda że dwa pierwsze miejsca w 2 lidze już znane. Niesamowity sezon Arturo drugi od końca budżet w lidze, a jak tak dalej pójdzie to mnie wyprzedzi i awansuje z pierwszego miejsca i to w głównej mierze zasługa kolarzy którzy kosztowali po kilkanaście bądź kilkadziesiąt C plus wiadomo Milan zrobił robotę, ale nawet i on nie był potrzebny do piorunującego finiszu.

arekw29

2024-10-05, 16:26:23
To jest pojebane co robi Pogacar

arekw29

2024-10-05, 14:56:42
Jeszcze jutro niestety ma szanse

nawciarz

2024-10-05, 14:40:20
Andresen mógł się wystrzelać na premiach i na mecie już bonifikat może nie zdobyć

arekw29

2024-10-05, 14:08:28
A McNulty przez premie przegra wyścig. Jprdl

nawciarz

2024-10-04, 17:09:34
I Ganna kraksa to już na pewno priorytet na zero, a sytuacja taka że w sumie wyścig i tak na plus  :D  300 punktów przewagi mam, Arrieta się dziś napracował to Allorc też za generalkę nie zapunktuje. Środek 1 ligi dużo punktów zgarnie to dopłata urośnie.

nawciarz

2024-10-03, 15:58:25
Ale cyrk w tej Chorwacji. Onley gdzieś przepadł to będzie priorytet na zero jak Ganna męczył się nie wiadomo po co dziś, a sobie przytankował sekundy na pierwszym etapie.

rogu

2024-10-03, 08:53:37
Gimpek, nie planowałem.

nawciarz

2024-10-02, 15:20:58
@rogu wysłałem Ci PW. I tak po poprawce będę musiał ponownie podliczyć.

Gimpek

2024-10-02, 15:06:58
rogu, a podstronę z Ekipami (teams.php) dałbyś radę ogarnąć, żeby na licytacje była?

rogu

2024-10-02, 14:11:05
@bigbird odczytaj PM plx, potrzebuję trochę info odnośnie odpowiedzialności poszczególnych pól i tabel

rogu

2024-10-02, 14:09:25
@nawciarz, podesłałbyś listę brakujących priorytetów? Spróbuję je wbić, ale pewnie wyniki trzeba będzie ponownie podliczyć (?, nie znam procesu).