Aktualności:

Zgłaszanie kandydatów do drugiej rundy FA

Menu główne
Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Maj 12, 2024, 03:00 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 883
  • Wątków w sumie: 32
  • Online today: 12
  • Online ever: 45
  • (Lut 06, 2024, 07:26 PM)
Użytkownicy online
Users: 1
Guests: 5
Total: 6

5 Gości, 1 Użytkownik
Gimpek

Dyskusje nt. FFF

Zaczęty przez Dobry, Paź 16, 2023, 01:43 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

popiol

Ale się porobiło. Dzień dobry w nowym miejscu, dzięki Lioo za gościne i wszystkim którzy ogarniają żeby FFF toczyło się dalej.

nawciarz

To czas by się organizować z nowym sezonem. Trzeba by założyć że wszyscy oprócz Wosiu (który jak ma grać tak aktywnie jak przez te dwa lata to lepiej żeby nie grał, a na stronkę ostatni raz logował się w sierpniu) grają dalej. Mamy dwie zguby Urbiego i Emaila, więc też trzeba by to zrobić tak żeby mieli jeszcze sporo czasu żeby się odnaleźć, bo szkoda by było stracić tak zasłużonych graczy. Myślę że najlepiej jak najszybciej otworzyć panel przedłużeń (wiadomo najpierw BB musi w końcu te wszystkie drużynówki i inne rzeczy uzupełnić i potem bonusy za awans wyliczyć) i niech z dwa tygodnie będzie otwarty. Tak od piątku 3 listopada do 17 listopada. Międzyczasie wcisnąć draft, potem od 19 zgłaszanie do licytacji i okienko transferowe a sobota 25 z licytacjami by można ruszyć. Tak ja to widzę.

Dobry

Czy BB uzupełnił już te wszystkie braki?

email

Sorki za spóźnienie, jestem w końcu, odwiedzałem stare forum, myślałem, że to przejściowy problem, a tu jednak grubsza sprawa i w rezultacie przenosiny.

nawciarz

Cytat: Dobry w Paź 27, 2023, 12:59 PMCzy BB uzupełnił już te wszystkie braki?

Niestety jeszcze nie, ale już mu przed chwilą przypomniałem to w ciągu weekendu już powinien dać radę.

arekw29

Rozumiem, że nie będziemy dyskutować na temat zmian w negocjacjach (co niektórzy nazywają licytacjami), bo nikt się nie ustosunkował do mojej dawnej uwagi na forum. Może chociaż podyskutujemy w treści zasadności draftu dla użytkowników z drugiej ligi, bo dla mnie to też jest niezbyt "wyrównujące" szanse po prostu. Ja bym optował za draftem tylko dla III ligi.

Dobry

Tylko jakbyś chciał sformalizować niemożność dogadywania się podczas licytacji?
Draft tylko dla III ligi? Dlaczego nie? ;)

arekw29

Cytat: Dobry w Paź 29, 2023, 06:47 PMTylko jakbyś chciał sformalizować niemożność dogadywania się podczas licytacji?

Nie wiem, może oferty do jednej osoby i wygrywa największa? Głośno myślę. Serio wszystkim pasuje ta kwestia, że tuzy dogadują się na niewiele ponad minimum, a reszta walczy do ostatniego C o płotki?

rogu

Trochę niefortunny jednak moment na wprowadzanie dużych zmian.

Natomiast zdecydowanie wspierałbym taką zmianę, która pokazywałaby jedynie aktualnie najwyższą ofertę i liczbę aktywnie licytujących.

mawarulez

Propozycja rogu jest chyba najłatwiejsza do zrealizowania pod kątem technicznym.

Natomiast mi się marzy licytacja w formie - składam oferty, na które pozwala mi budżet, potem sprawdzamy, najwyzsze wygrywają i kolejny etap. Wymaga więcej rund, ale po pierwsze wyrównuje szanse a po drugie to jest dopiero dreszczyk emocji, gdy zawodnik z 3 ligi może powalczyć o jakiegoś Higuite czy innego Pedersena.

Mając duży budżet można przecież zgarnąć wieku z topu, ale równie dobrze nikogo. Jak mając 10tys dam po tysiącu na gwiazdy to może się okazać, że 10 innych graczy da po 1100 na pojedynczy strzal. I zonk :)

Dobry

Plan działania (jeszcze nieformalny, formalny wrzucę do odpowiedniego tematu)

1. Do godziny 23:59 (tak rozumiane daty "do") 3 listopada  zapisy do gry na sezon 2024
Dokonuje się go przez PW do bigbirda https://kolarstwo.atspace.eu/forums/index.php?action=pm;sa=send;u=20
W tytule
Zgłoszenie do FFF
W treści

ID menadżera, Nick, Nazwa ekipy
Adnotacja Nowy/Kontynuacja/Od nowa

2. 5 - 9 listopada otwarcie możliwości przedłużania zawodników na kolejny sezon
3. 6-10 listopada draft
4. 12-15 listopada okno transferowe (z udziału w tym okienku wyłączone są ekipy debiutujących w grze menadżerów; podczas okna można dokonać maksymalnie 3 transakcji),
5. Od 13 do godz. 20.00 17 listopada zapisy na zawodników z listy FA (zawodnicy spoza FA do 16 listopada - przez PW do BB
W tytule: zgłoszenie chęci nabycia zawodników spoza FA
W treści
ID ekipy
Imię i nazwisko kolarza (oraz link do CQ lub PCS)
data urodzenia, ekipa, narodowość
Sugerowana kwota wywoławcza)
6. 18-25 listopada licytacje
7. 1-7 grudnia  okno transferowe,
8. 3-8 grudnia zapisy na kolejną rundę licytacji.

Do skonsultowania z graczami i BigBirdem, potem się potwierdzi i przypnie. Możliwe, że najważniejsze akcje przeniesiemy o tydzień później.

Dobry

Ciekawe pomysły. Tylko czy się odważymy na dokonanie tego typu zmian? Bo to całkowicie odwraca mechanizm naszych podchodów. Wygrywające oferty stawałyby się od razu udanymi dudimaksami.

bigbird

http://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=23025 ok
http://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=23035 dodane ale pojedynczy kolarze
http://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=23122 ok
http://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=23125 ok
http://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=23131 ok
tutaj drużynówki do dodania

http://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=23022 tutaj Andrzejcw jakiś tam problem zgłaszał i trzeba jego kolarzy dopisać
dodani

http://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=23062 tutaj był błąd w wynikach i jak wrzuciłem jeszcze raz poprawione to system jakoś nie widzi Thijssena i Mozzato i nienalicza za nich punktów
już ok

http://fff.xon.pl/wyscig.php?id_wys=23166 tutaj Alt4iR zgłaszał problem z zalogowaniem się na stronę i trzeba dopisać jego kolarzy do zgłoszenia
dodani

To chyba wszystko. Jeszcze tylko przeliczcie te wyścigi ponownie i powinno być ok

======================

I powiem, że raczej jeszcze w tym sezonie bym nie mieszał. Ogólnie też ta strona na której całość działa nie jest zbyt optymalne. Ostatnio zablokowała się bo jakiś bot wywołał z 100 zapytań, ale na szczęście bez mojego udziału wywalili jego IP i działa cały czas.

kosa88

Cytat: mawarulez w Paź 29, 2023, 08:05 PMNatomiast mi się marzy licytacja w formie - składam oferty, na które pozwala mi budżet, potem sprawdzamy, najwyzsze wygrywają i kolejny etap. Wymaga więcej rund, ale po pierwsze wyrównuje szanse a po drugie to jest dopiero dreszczyk emocji, gdy zawodnik z 3 ligi może powalczyć o jakiegoś Higuite czy innego Pedersena.

Mając duży budżet można przecież zgarnąć wieku z topu, ale równie dobrze nikogo. Jak mając 10tys dam po tysiącu na gwiazdy to może się okazać, że 10 innych graczy da po 1100 na pojedynczy strzal. I zonk :)

Fajnie to wygląda ale moim zdaniem to bardziej zabije i zabetonuje zdobywanie najlepszych zawodników przez najlepszych graczy I ligi. Ja mając do dyspozycji np 1800c nie poszedłbym np w licytację Roglicia i tylko Roglicia bo na niego było by mnie stać (w dodatku zadnej pewności ze wygram) tylko wolałbym iść w innych a kilku. No i jest jeszcze jedna ważna kwestia w takim przypadku po prostu nie będzie się opłacało nie przedłużać zawodników...

PaVelo

#44
A ja bym nie kombinował i zostawił te licytacje takimi, jakie są, z jednym może wyjątkiem - wprowadzenie zasady, że nie można licytować nie mając na to pokrycia w środkach. I tyle. Są gry kolarskie, gdzie co sezon wybiera się skład od nowa i każdy może być tam Vingegaardem czy Pogacarem. U nas jest ta unikalność, że - tak jak w rzeczywistości - rządzą najbogatsi, ale tym biedniejszym pozostaje przecież jeszcze scouting i wyłapywanie przed czasem co większych talentów, również w drafcie.

I tu przechodzimy do draftu. Zdecydowanie nie popieram pomysłu "draft tylko dla III ligi". Premiowani w ten sposób (kosztem np. II ligi) byliby właśnie ci najbogatsi, którzy będą liczyć na to, że "niedoświadczona" III liga nie zauważy w drafcie wszystkich talentów i będą potem mogli - korzystając z przewagi finansowej - na spokojnie powyciągać ich w licytacjach.

No i pytanie, które już zasygnalizował BB - czy mamy ten komfort robienia jakichkolwiek zmian "siedząc na walizkach" i tuż przed licytacjami/negocjacjami... Może odłożyć to na przyszły rok i wypracować zmiany na spokojnie.

Shoutbox

nawciarz

Dzisiaj o 10:35:14
Ciekawe kto po Giro będzie miał więcej punktów. Moja cała drużyna czy Pogacar?  :D

nawciarz

2024-05-11, 16:58:24
I znów wychodzi że nie warto brać. Z Tramadolem był cieniasem a bez walczę o top10 Giro

nawciarz

2024-05-11, 16:54:10
Baudin w top10 no nie mogę wywalać kolarzy za doping

arekw29

2024-05-10, 17:16:39
To jest kurwa jakiś żart z tym Pogacarem

liiio

2024-05-09, 13:09:18
Będzie automat na Walonię? Ostateczna lista startowa było dopiero dziś około 10 rano.

arekw29

2024-05-04, 15:51:16
Van Bekkum dał radę "pomścić" kolegów. Będzie drogo

arekw29

2024-05-04, 14:51:45
Co z tą młodzieżową Vismą dziś się stało?!

arekw29

2024-05-02, 16:19:58
E tam, nawet nie wygrał etapu  ;) Ja jestem wkurzony, że miałem od lat zapisanego Widara i go przegapiłem

nawciarz

2024-05-02, 15:38:55
Odpuszczenie Nordhagena w zamian za Barhoumiego nie było moją najmądrzejszą decyzją. Choć i tak pewnie bym nie przelicytował wtedy Rogu, a w drugą stronę deal by nie poszedł.

rogu

2024-04-30, 09:04:10
Albo inaczej, czy ktoś korzysta z Win 11 i działa mu ok?

rogu

2024-04-30, 09:02:19
Czy ktoś jeszcze korzysta z Win 11 i doświadcza problemów ze stronką?

Dobry

2024-04-29, 15:38:43
Ciekawostka. Trzechnajdroższych kolarzy, którzy kosztowali mnie 950 c, zdobyło dla mnie 65 punktów. Pozostali, którzy kosztowali 1700 c, zdobyli już 1800 c 😁 ale realistycznie patrząc, jest szansa,że Schmid, Asgreen i Ewan dobiją jeszcze w tym roku do 1000.

pajda

2024-04-29, 08:53:46
Lipowitza też bym nie wymyślił  ;)

Dobry

2024-04-28, 17:17:49
Wymyśliłby kto, że Godon może w Romandii trzasnąć 125 punktów? Raczej niemożliwe, nie?

Urbi

2024-04-27, 20:07:52
Rozumiem że gdzieś ta informacja jak to teraz działa była i to oczywiście mój błąd bo tak jak piszesz mogłem zgłaszać wszędzie, aczkolwiek autentycznie miałem świadomość że jest wszędzie automat, szczególnie że rano tego dnia przeczytałem że Arek dalej ma problem i tak mi się skojarzyło że luz nie trzeba nic robić, dopiero pozniej przyszla refleksja czy to aby na pewno oznacza automat. Aczkolwiek jak coś było wcześniej ustalone to spoko, choć jest to moim zdaniem kiepskie rozwiązanie, bo albo robimy auto wszędzie albo nigdzie, a nie w niektórych wyścigach.

nawciarz

2024-04-27, 16:11:24
Mógłbym teraz dać automat na Asturie tylko międzyczasie też były wyścigi bez automatu i bywali punktujący niezgłoszeni kolarze to teraz bym musiał i tamte wyścigi poprawić.

nawciarz

2024-04-27, 16:09:09
Po co sprawdzać? Wystarczy zgłaszać tak jak by się nic nie działo normalnie na wszystkie wyścigi

arekw29

2024-04-27, 13:13:52
No właśnie to co Urbi napisał. To nie powinno tak wyglądać. Nikt przecież nie będzie sprawdzał co wyścig czy ja zgłosiłem lub coś na forum w tym aspekcie napisałem.

Urbi

2024-04-26, 19:48:40
Bardzo to wszystko łatwe do ogarnięcia...

Urbi

2024-04-26, 19:43:01
Super :(