Aktualności:

Zgłaszanie kandydatów do drugiej rundy FA

Menu główne
Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Maj 13, 2024, 03:18 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 886
  • Wątków w sumie: 32
  • Online today: 12
  • Online ever: 45
  • (Lut 06, 2024, 07:26 PM)
Użytkownicy online
Users: 0
Guests: 11
Total: 11

11 Gości, 0 Użytkowników

Dyskusje nt. FFF

Zaczęty przez Dobry, Paź 16, 2023, 01:43 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

nawciarz

Cytat: Dobry w Paź 17, 2023, 03:37 PMNawciarzu, a masz gdzieś punktację wyścigów. Skoro liczysz, to chyba masz :D To w pliku podliczeniowym pewnie będzie.

Plik to tylko służy do odpowiedniego sformatowania wyników. Punktację to pewnie BB musi ze strony jakoś wygenerować, tak jak na oryginalne forum wrzucił.

bigbird

Mam wszystko w plikach ale w mało przyjaznej formie poszukam.

może znajdę coś ładniejszego i czytelniejszego

bigbird

Cytat: roniek w Paź 17, 2023, 12:13 PMJak już i tak musimy przenieść się ze starego forum to nie lepiej byłoby założyć serwer na Discordzie? Byłaby wygodna aplikacja na telefony i wydaje mi się, że to dużo bardziej przyjazna opcja, jeżeli chodzi o interfejs na komputerze (można też używać przez przeglądarkę).
Ja jestem za. Ale discord ma ograniczenia przy ilości znaków. więc byłoby problem przy wrzucaniu podsumowań wyścigów

Ale co do wygody byłoby DUŻO wygodniej. Od pewnego czasu używam discorda i sobie mocno chwalę.

arekw29

Cytat: Dobry w Paź 17, 2023, 03:37 PMNawciarzu, a masz gdzieś punktację wyścigów. Skoro liczysz, to chyba masz :D To w pliku podliczeniowym pewnie będzie.
Cytat: Gattsu w Paź 16, 2023, 08:48 PMHej,
Stare forum straciliśmy bezpowrotnie ? Nawet dane gdzieś na serwerze ?
Nie wiem. Wszyscy (czyli Lewy) administratorzy tamtego forum się rozpierzchli, więc nie wiem nawet, jak do tego się zabrać. Praktycznie - wszystko pewnie jest na serwerze, który należy do rowerów.org. Więc to się pewnie nie anihilowało, a se tam jest, tylko jest utrudniony dostęp (piszę tak, bo nie wiem, jak to działa, nie mam o tym najmniejszego pojęcia). Komunikat z forum sugeruje, że trzeba coś odświeżyć i forum powinno działać dalej. Tylko że wobec braku osób, które miały uprawnienia, nie wiem, jak to przeskoczyć :)
Jakby ktoś mi to wytłumaczył, a najlepiej - umiał się tym zająć, to można by próbować działać. Martyna pewnie ma możliwość, by do tego serwera załatwić dostęp.

Lewy na msg też nie odpisuje?

Dobry

Cytat: arekw29 w Paź 17, 2023, 05:00 PM
Cytat: Dobry w Paź 17, 2023, 03:37 PMNawciarzu, a masz gdzieś punktację wyścigów. Skoro liczysz, to chyba masz :D To w pliku podliczeniowym pewnie będzie.
Cytat: Gattsu w Paź 16, 2023, 08:48 PMHej,
Stare forum straciliśmy bezpowrotnie ? Nawet dane gdzieś na serwerze ?
Nie wiem. Wszyscy (czyli Lewy) administratorzy tamtego forum się rozpierzchli, więc nie wiem nawet, jak do tego się zabrać. Praktycznie - wszystko pewnie jest na serwerze, który należy do rowerów.org. Więc to się pewnie nie anihilowało, a se tam jest, tylko jest utrudniony dostęp (piszę tak, bo nie wiem, jak to działa, nie mam o tym najmniejszego pojęcia). Komunikat z forum sugeruje, że trzeba coś odświeżyć i forum powinno działać dalej. Tylko że wobec braku osób, które miały uprawnienia, nie wiem, jak to przeskoczyć :)
Jakby ktoś mi to wytłumaczył, a najlepiej - umiał się tym zająć, to można by próbować działać. Martyna pewnie ma możliwość, by do tego serwera załatwić dostęp.

Lewy na msg też nie odpisuje?
Ja go mam tylko na Stravie ;) Więc jak coś, to zagadaj.

rogu

Przywrócenie forum to jedno, z dostępem powinno się to bez problemu udać.

Ale trzeba mieć świadomość, że silnik starego forum to już niezły archaizm, który nie jest rozwijany/utrzymywany od przynajmniej kilku lat.

Gattsu

Cytat: nawciarz w Paź 17, 2023, 01:34 PMGratulacje do Gattsu za zdemolowanie konkurencji i ustanowienie nowego rekordu punktowego za cały sezon i pomyśleć że zrobił to przy nieudanym FA  :o


Dzięki ;) ale czemu nieudane FA ? Myślę, że było całkiem dobre, chociaż momentami bywało drogo ;)

Cytat: rogu w Paź 18, 2023, 07:20 AMPrzywrócenie forum to jedno, z dostępem powinno się to bez problemu udać.

Ale trzeba mieć świadomość, że silnik starego forum to już niezły archaizm, który nie jest rozwijany/utrzymywany od przynajmniej kilku lat.

To może warto pokombinować i przywrócić chociażby historię FFF ? Ktoś tam pewnie dane do logowania na serwer posiada ? Bo jak rozumiem przesiadka na nowe forum i tak była na jakimś etapie nieunikniona ?
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

bigbird

Cytat: nawciarz w Paź 17, 2023, 01:34 PMI wyścigi na bieżąco podliczałem, w weekend jakiś automat poszedł, bo bez forum nie dało się zgłosić ewentualnych reklamacji. Teraz tylko zostaje, żeby BB nadrobił wszystkie drużynówki i inne reklamacje.
Ogarnę to niebawem. Na razie ogarniam życie.

bigbird

Cytat: Gattsu w Paź 18, 2023, 10:01 PMTo może warto pokombinować i przywrócić chociażby historię FFF ? Ktoś tam pewnie dane do logowania na serwer posiada ?
Pewnie ktoś ma. PYtanie czy to coś zmieni. Na szczęście mam gdzieś pliki z historią co nieco. Tabele raczej mam z kilku lat wstecz

nie wiem jak z resztą na spokojnie poszukam.

nawciarz

#24
Cytat: Gattsu w Paź 18, 2023, 10:01 PMDzięki ;) ale czemu nieudane FA ? Myślę, że było całkiem dobre, chociaż momentami bywało drogo ;)

Miałeś jeden super zakup Pedersena, ale można powiedzieć że on odrobił to co straciłeś na sprzedaży Skjelmose. Jeszcze na solidny plus Kragh Andersen. Poza tym Bettiol, Coquard, Girmay, Jungels, Latour, Moscon w większości nawet nie byli blisko tego żeby się spłacić, a jeszcze był słaby Mollema wymieniony latem na słabego Hofstettera. No dzięki Pedersenowi nie było ono totalnie zawalone, ale mogło pójść sporo lepiej. Ogólnie dostałeś mniej punktów niż na nich wydałeś.

U mnie z kolei udane FA bo wydałem 1589c na Coste, Ganne, Matthewsa i Nizzolo, a dostałem od nich 2727 punktów mimo że Nizzolo to była wtopa a Matthews miał sporo pecha.

mawarulez


Alt4iR

Z racji że stare forum na razie znikło, to tak dla uporządkowania przed ostatecznymi podsumowaniami:

Na starym forum zgłaszałem problem ze stroną FFF, i prośbę o start z automatu w dniu 05-10-2023.

ID Wyścigu: 23166 <- tutaj zdobyłem punkty + startowe trzeba potrącić,
ID Wyścigu: 23165 <- tutaj nic nie zdobyłem ale zapewne jakieś startowe trzeba potrącić.

nawciarz

Ja aż tak drobiazgowy nie byłem i pisałem BigBirdowi tylko o tym wyścigu gdzie punkty zdobyłeś ;) Ogólnie chyba wszystko mam pod kontrolą. Oprócz Twojej sprawy jest pięć drużynówek do uzupełnienia, w Andaluzji dopisać zgłoszenie Andrzejcw, a w Scheldeprijs nie wiem czemu nie naliczyło w ogóle punktów za dwóch kolarzy.

Gattsu

Cytat: nawciarz w Paź 18, 2023, 11:10 PM
Cytat: Gattsu w Paź 18, 2023, 10:01 PMDzięki ;) ale czemu nieudane FA ? Myślę, że było całkiem dobre, chociaż momentami bywało drogo ;)

Miałeś jeden super zakup Pedersena, ale można powiedzieć że on odrobił to co straciłeś na sprzedaży Skjelmose. Jeszcze na solidny plus Kragh Andersen. Poza tym Bettiol, Coquard, Girmay, Jungels, Latour, Moscon w większości nawet nie byli blisko tego żeby się spłacić, a jeszcze był słaby Mollema wymieniony latem na słabego Hofstettera. No dzięki Pedersenowi nie było ono totalnie zawalone, ale mogło pójść sporo lepiej. Ogólnie dostałeś mniej punktów niż na nich wydałeś.

U mnie z kolei udane FA bo wydałem 1589c na Coste, Ganne, Matthewsa i Nizzolo, a dostałem od nich 2727 punktów mimo że Nizzolo to była wtopa a Matthews miał sporo pecha.

Coś w tym jest aczkolwiek nie patrzyłem w ogóle przed tym sezonem na ceny, jedynie zależało mi na zbudowaniu kadry, która możliwie najwięcej punktów jest w stanie dowieźć. Kasy w grze było sporo, więc ciężko było wycisnąć coś więcej, w sensie taniej. Większość z tych licytacji wygrałem, bo miałem więcej kasy, niestety.

PS. SKA nie jest z FA ;) wymieniony za Kristoffa, którego kupiłem za 50% kontraktu.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

PaVelo

#29
Czy o zmianę nicka na stronie należy wnioskować podczas tradycyjnego zgłaszania drużyny do udziału w kolejnym sezonie? Czy też może bezpośrednio do BB?

Shoutbox

nawciarz

2024-05-12, 10:35:14
Ciekawe kto po Giro będzie miał więcej punktów. Moja cała drużyna czy Pogacar?  :D

nawciarz

2024-05-11, 16:58:24
I znów wychodzi że nie warto brać. Z Tramadolem był cieniasem a bez walczę o top10 Giro

nawciarz

2024-05-11, 16:54:10
Baudin w top10 no nie mogę wywalać kolarzy za doping

arekw29

2024-05-10, 17:16:39
To jest kurwa jakiś żart z tym Pogacarem

liiio

2024-05-09, 13:09:18
Będzie automat na Walonię? Ostateczna lista startowa było dopiero dziś około 10 rano.

arekw29

2024-05-04, 15:51:16
Van Bekkum dał radę "pomścić" kolegów. Będzie drogo

arekw29

2024-05-04, 14:51:45
Co z tą młodzieżową Vismą dziś się stało?!

arekw29

2024-05-02, 16:19:58
E tam, nawet nie wygrał etapu  ;) Ja jestem wkurzony, że miałem od lat zapisanego Widara i go przegapiłem

nawciarz

2024-05-02, 15:38:55
Odpuszczenie Nordhagena w zamian za Barhoumiego nie było moją najmądrzejszą decyzją. Choć i tak pewnie bym nie przelicytował wtedy Rogu, a w drugą stronę deal by nie poszedł.

rogu

2024-04-30, 09:04:10
Albo inaczej, czy ktoś korzysta z Win 11 i działa mu ok?

rogu

2024-04-30, 09:02:19
Czy ktoś jeszcze korzysta z Win 11 i doświadcza problemów ze stronką?

Dobry

2024-04-29, 15:38:43
Ciekawostka. Trzechnajdroższych kolarzy, którzy kosztowali mnie 950 c, zdobyło dla mnie 65 punktów. Pozostali, którzy kosztowali 1700 c, zdobyli już 1800 c 😁 ale realistycznie patrząc, jest szansa,że Schmid, Asgreen i Ewan dobiją jeszcze w tym roku do 1000.

pajda

2024-04-29, 08:53:46
Lipowitza też bym nie wymyślił  ;)

Dobry

2024-04-28, 17:17:49
Wymyśliłby kto, że Godon może w Romandii trzasnąć 125 punktów? Raczej niemożliwe, nie?

Urbi

2024-04-27, 20:07:52
Rozumiem że gdzieś ta informacja jak to teraz działa była i to oczywiście mój błąd bo tak jak piszesz mogłem zgłaszać wszędzie, aczkolwiek autentycznie miałem świadomość że jest wszędzie automat, szczególnie że rano tego dnia przeczytałem że Arek dalej ma problem i tak mi się skojarzyło że luz nie trzeba nic robić, dopiero pozniej przyszla refleksja czy to aby na pewno oznacza automat. Aczkolwiek jak coś było wcześniej ustalone to spoko, choć jest to moim zdaniem kiepskie rozwiązanie, bo albo robimy auto wszędzie albo nigdzie, a nie w niektórych wyścigach.

nawciarz

2024-04-27, 16:11:24
Mógłbym teraz dać automat na Asturie tylko międzyczasie też były wyścigi bez automatu i bywali punktujący niezgłoszeni kolarze to teraz bym musiał i tamte wyścigi poprawić.

nawciarz

2024-04-27, 16:09:09
Po co sprawdzać? Wystarczy zgłaszać tak jak by się nic nie działo normalnie na wszystkie wyścigi

arekw29

2024-04-27, 13:13:52
No właśnie to co Urbi napisał. To nie powinno tak wyglądać. Nikt przecież nie będzie sprawdzał co wyścig czy ja zgłosiłem lub coś na forum w tym aspekcie napisałem.

Urbi

2024-04-26, 19:48:40
Bardzo to wszystko łatwe do ogarnięcia...

Urbi

2024-04-26, 19:43:01
Super :(