Aktualności:

Zgłaszanie kandydatów do drugiej rundy FA

Menu główne
Welcome to Gra kolarska - forum. Please login or sign up.

Maj 12, 2024, 03:13 PM

Login with username, password and session length

Recent

użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 34
  • Latest: Tomek86
Stats
  • Wiadomości w sumie: 883
  • Wątków w sumie: 32
  • Online today: 12
  • Online ever: 45
  • (Lut 06, 2024, 07:26 PM)
Użytkownicy online
Users: 2
Guests: 5
Total: 7

5 Gości, 2 Użytkowników
Gimpek, nawciarz

Nowe Kolegium - wybory

Zaczęty przez Gattsu, Lis 23, 2023, 11:59 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kogo z poniższej listy użytkowników chcesz wybrać do Kolegium ? (max 4 głosy)

allorc
16 (64%)
arekw29
11 (44%)
Gattsu
17 (68%)
mawarulez
14 (56%)
Obi
17 (68%)
PaVelo
18 (72%)

Głosów w sumie: 25

Głosowanie skończone: Lis 25, 2023, 11:59 PM

Urbi

No to ja mam jednak lepsze zdanie o poziomie graczy spoza kolegium i myślę że wszyscy jesteśmy tutaj na tyle kumaci aby po pierwsze wspólnie dyskutować a po drugie wspólnie decydować o dalszym kształcie zmian w regulaminie.

Od lat powtarzałem że tego typu zmiany powinny być głosowane na forum ogólnym, piszesz tutaj o tym że Bumbek czy Dobry ma ważniejszy głos w kwestii dalszych zmian niż rogu czy pajda, bo przyczyniają się do utrzymywania gry w takim stanie jakim jest. Ja uważam inaczej, to nie to że nie doceniam ich wkładu bo jak wiesz byłem pierwszy za tym, aby podziękować wszystkim którzy tą grę utrzymują, ale nie bardzo czuje aby z tego powodu de facto 4 osoby mogły wprowadzić dowolną zmianę w tej grze i o ile pamiętasz to jako członek kolegium także o tym pisałem.

Poza tym z Twojej wypowiedzi wynika jakby fakt postawienia tych niektórych dobrych propozycji zmian pod głosowanie ogółu miał spowodować ich odczucenie, nie bardzo rozumiem dlaczego. Jeżeli zmiana jest dobra to ją wprowadzimy, z pewnością zagłosuje za nią większość. Jeśli ktoś się nie angażuje to i tak go tu nie ma/nie czyta/ ma to gdzieś i nie będzie w stanie zablokować tym żadnej zmiany.

Stwórzmy głosowanie nad zakresem prac kolegium, bo tak jak wcześniej pisałem, do rozwiązywania sporów i jakiś nieprzewidzianych zdarzeń ok, ale moim zdaniem zmiany w regulaminie powinny być decydowane wspólnie.

rogu

Napisałem to na Shoutbox, ale powtórzę się - niezależnie od wszystkiego, to dobrze, że wreszcie dyskutujemy o grze, nawet jeśli pojawiają się znaczące różnice zdań.

Cytat: Urbi w Lis 30, 2023, 09:22 PMNo to ja mam jednak lepsze zdanie o poziomie graczy spoza kolegium i myślę że wszyscy jesteśmy tutaj na tyle kumaci aby po pierwsze wspólnie dyskutować a po drugie wspólnie decydować o dalszym kształcie zmian w regulaminie.

Nie robiłem statystyk, ale na oko to ponad 80% użytkowników gra z nami ponad 5 lat. A pewnie ponad 50% ponad 10 lat. Wydaje mi się, że oni wszyscy raczej dobrze znają regulamin, mechanikę grę, mają jakiś swój pogląd na to, jakie są problemy i jakie wprowadzić zmiany.

A pewnie jest tak, że Ci, których mniej kojarzę z nicka, są z nami również również 3-4 sezony, tylko zwyczajnie ruch na starym forum był już tak znikomy, że ciężko było się z ich nickname'ami zaznajomić.

Cytat: Urbi w Lis 30, 2023, 09:22 PMStwórzmy głosowanie nad zakresem prac kolegium, bo tak jak wcześniej pisałem, do rozwiązywania sporów i jakiś nieprzewidzianych zdarzeń ok, ale moim zdaniem zmiany w regulaminie powinny być decydowane wspólnie.

Jestem bliski temu zdaniu.

Poza tym, dobrze byłoby się zastanowić, czy i jak przyciągnąć do FFF nowych graczy. Bo w tej chwili to jesteśmy takim dość twardym betonem.

Nakazar

#32
Cytat: rogu w Gru 01, 2023, 11:36 AMPoza tym, dobrze byłoby się zastanowić, czy i jak przyciągnąć do FFF nowych graczy. Bo w tej chwili to jesteśmy takim dość twardym betonem.

Główne pytanie to czy? Odkąd gram przybyło 6 nowych drużyn, z czego dalej grają 3. Dodatkowo w tym czasie rozpadły się chyba 2 drużyny(nie licząc nowych). Tak więc tą liczę graczy ~30 raczej da rade bez jakichś większych kombinacji utrzymać.

Jeżeli chcielibyśmy rozszerzyć grę, wpuścić dużo świeżej krwi to trzeba by grę na pewno zreformować. Bo na tę chwilę gra jest w dużym stopniu zabetonowana. 6 lat które zajęły Gattsu na ponowną wygraną wydają się absolutnym minimum w tej chwili a dodatek nieosiągalnym dla nowych graczy(brak doświadczenia + nie będą mieli Masa w pierwszym sezonie). Nawet awans do drugiej ligi zajmuje co najmniej 3-4 sezony w obecnym układzie. Odkąd gram drużyną z najmniejszym stażem kiedy awansowała do II ligi była drużyna Arturo100 i potrzebowała na to 5 sezonów. Trwa to tyle ponieważ stworzeniu swojej własnej drużyny przy braku doświadczenia właśnie zajmuje parę sezonów, można zaś w teorii awansować opierając się głównie na zawodnikach za 50% z FA, ale jest to strategia krótkoterminowa. Na dodatek  jak się przyjrzeć wszystkim graczom to większość z nich od paru lat jest w podobnym miejscu. Czasami zdobywają więcej punktów, czasami mniej ale układ tabeli pozostaje mniej więcej taki sam, co oczywiście nie jest niczym złym bo w dużym stopniu oddaje kto radzi sobie w grze lepiej kto gorzej. Także nie ma co liczyć na tabuny nowych graczy, ponieważ nawet gdyby się tacy trafili to szybko duża część z nich się wykruszy.

Zaś co do tematu Kolegium to też jestem za kadencyjnością i myślę że co sezon w grudniu moglibyśmy się tym zająć.

kosa88

#33
Co do nowych graczy to pierwsze trzeba się zastanowić czy aktualne limity zawodników (36, 30, 24) nie są zbyt wysokie. My gramy od wielu sezonów więc mamy w dużej części skład zabetonowany. Nowy graczy wchodząc do gry ma wybór tylko z tych co w FA jeśli założymy ze dołączy 5 nowych graczy to z kogo mają ten skład zbudować by ich to wciągnęło moim zdaniem nie ma już wielkiego wyboru pod tym względem. Więc zostaje zmniejszyć limity zawodników w drużynach i to dość mocno co za tym idzie automatycznie zaburzy możliwość bazowania na młodych zawodnikach bo wielu z nich będzie musiało odejść z danej np przez lata budowanej ekipy bo nie będzie dla nich miejsca.

I sezon na moim przykładzie jest sezonem nauki i najtrudniejszym do przetrwania w grze jeśli ten I sezon kogoś nie wciągnie to i nie będzie grał lub pojawi sie kilka razy na stronie i to wszystko (np Wosiu).

nawciarz

Wiadomo w grze gdzie każdy kolarz może być tylko w jednej drużynie to ilość kolarzy wartych kupienia jest mocno ograniczona. Jakby miało dojść 10 nowych graczy to musiałoby się to wiązać ze zmniejszeniem liczebności składów co byłoby sporym minusem dla starych wyjadaczy. Optymalnie by było jakby jedna max dwie nowe osoby co rok by się pojawiały, bo wiadomo nikt wiecznie nie będzie grał jak choćby rok temu zrezygnował Tleli, który był w grze od samego jej początku.

liiio

Ja jestem w grze dopiero drugi sezon i szczerze mówiąc perspektywy na walkę o jakieś większe cele są bardzo odległe. Jedyna szansa na perspektywicznych zawodników to draft. Bo wyczajenie młodych, których nikt inny nie zauważy jest prawie niemożliwe, a w licytacji nie mam budżet, który pozwoliłby na coś więcej.
Jeżeli więc chcecie przyciągnąć nowych graczy to musiałoby to się wiązać z reformą gry.
Być może do rozważenia byłoby rozwiązanie z NBA (kiedyś tak było, nie wiem czy to dalej funkcjonuje) gdzie nowa drużyna mogłaby wziąć po jednym zawodniku z obecnych drużyn (drużyny kilku wybranych mogły zabezpieczyć przed zabraniem).

Gattsu

Cytat: Urbi w Lis 30, 2023, 09:22 PMPoza tym z Twojej wypowiedzi wynika jakby fakt postawienia tych niektórych dobrych propozycji zmian pod głosowanie ogółu miał spowodować ich odczucenie, nie bardzo rozumiem dlaczego. Jeżeli zmiana jest dobra to ją wprowadzimy, z pewnością zagłosuje za nią większość. Jeśli ktoś się nie angażuje to i tak go tu nie ma/nie czyta/ ma to gdzieś i nie będzie w stanie zablokować tym żadnej zmiany.

Odwrotnie. Obawiam się raczej, że jakaś populistyczna zmiana szybko znajdzie aprobatę większości a docelowo zdestabilizuje grę. Niby jest to czarny scenariusz, ale biorąc pod uwagę fakt, że po wyborze Kolegium (głosami 25 graczy) rozpoczęła się dyskusja o zasadności jego istnienia to w sumie nic mnie już nie zdziwi :)

Zresztą, zmiany o których pisałem wcześniej były głosowane przez Kolegium a nie przesz wszystkich graczy. Skąd w ogóle pomysł, by to zmieniać ? Czy Kolegium podejmowało w ostatnich latach jakieś decyzje, które popchnęły grę w złą stronę ? Raczej nie, plus wkład o którym już wspominałem daje mandat do dalszej pracy, podobnie jak 25 głosów użytkowników.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

PaVelo

Cytat: Gattsu w Gru 01, 2023, 06:16 PMale biorąc pod uwagę fakt, że po wyborze Kolegium (głosami 25 graczy) rozpoczęła się dyskusja o zasadności jego istnienia
Akurat tutaj kładłbym to na karb tego, że po licytacjach się komuś ulało, a nie że jest to oznaka woli większości - w przeciwnym razie takie głosy pojawiłyby się jeszcze przed głosowaniem, a samo głosowanie byłoby zbojkotowane 🙂

Nakazar

#38
Akurat jeszcze przed głosowaniem były głosy dotyczące przydatności kolegium. Może nie była to wola większości, ale w temacie Nowe Kolegium trzy osoby zgłosiły uwagi co do przydatności Kolegium. Także ta sprawa nie wypłynęła dopiero teraz.

Poza tematem kolegium byłaby szansa na  stworzenie na tym forum tematu z historia i rekordami FFF, czy to przepadło ze starym forum?

Gattsu

Cytat: Nakazar w Gru 01, 2023, 07:12 PMPoza tematem kolegium byłaby szansa na  stworzenie na tym forum tematu z historia i rekordami FFF, czy to przepadło ze starym forum?


Też chciałbym ją odzyskać :) ale to chyba pytanie do BB czy ma jakieś dane historyczne dostępne z poziomu bazy, bo do forum chyba niestety dostępu nie odzyskamy z tego co rozumiem.
Wild Bunch
🏆 2016
🏆 2017
🏆 2023

Shoutbox

nawciarz

Dzisiaj o 10:35:14
Ciekawe kto po Giro będzie miał więcej punktów. Moja cała drużyna czy Pogacar?  :D

nawciarz

2024-05-11, 16:58:24
I znów wychodzi że nie warto brać. Z Tramadolem był cieniasem a bez walczę o top10 Giro

nawciarz

2024-05-11, 16:54:10
Baudin w top10 no nie mogę wywalać kolarzy za doping

arekw29

2024-05-10, 17:16:39
To jest kurwa jakiś żart z tym Pogacarem

liiio

2024-05-09, 13:09:18
Będzie automat na Walonię? Ostateczna lista startowa było dopiero dziś około 10 rano.

arekw29

2024-05-04, 15:51:16
Van Bekkum dał radę "pomścić" kolegów. Będzie drogo

arekw29

2024-05-04, 14:51:45
Co z tą młodzieżową Vismą dziś się stało?!

arekw29

2024-05-02, 16:19:58
E tam, nawet nie wygrał etapu  ;) Ja jestem wkurzony, że miałem od lat zapisanego Widara i go przegapiłem

nawciarz

2024-05-02, 15:38:55
Odpuszczenie Nordhagena w zamian za Barhoumiego nie było moją najmądrzejszą decyzją. Choć i tak pewnie bym nie przelicytował wtedy Rogu, a w drugą stronę deal by nie poszedł.

rogu

2024-04-30, 09:04:10
Albo inaczej, czy ktoś korzysta z Win 11 i działa mu ok?

rogu

2024-04-30, 09:02:19
Czy ktoś jeszcze korzysta z Win 11 i doświadcza problemów ze stronką?

Dobry

2024-04-29, 15:38:43
Ciekawostka. Trzechnajdroższych kolarzy, którzy kosztowali mnie 950 c, zdobyło dla mnie 65 punktów. Pozostali, którzy kosztowali 1700 c, zdobyli już 1800 c 😁 ale realistycznie patrząc, jest szansa,że Schmid, Asgreen i Ewan dobiją jeszcze w tym roku do 1000.

pajda

2024-04-29, 08:53:46
Lipowitza też bym nie wymyślił  ;)

Dobry

2024-04-28, 17:17:49
Wymyśliłby kto, że Godon może w Romandii trzasnąć 125 punktów? Raczej niemożliwe, nie?

Urbi

2024-04-27, 20:07:52
Rozumiem że gdzieś ta informacja jak to teraz działa była i to oczywiście mój błąd bo tak jak piszesz mogłem zgłaszać wszędzie, aczkolwiek autentycznie miałem świadomość że jest wszędzie automat, szczególnie że rano tego dnia przeczytałem że Arek dalej ma problem i tak mi się skojarzyło że luz nie trzeba nic robić, dopiero pozniej przyszla refleksja czy to aby na pewno oznacza automat. Aczkolwiek jak coś było wcześniej ustalone to spoko, choć jest to moim zdaniem kiepskie rozwiązanie, bo albo robimy auto wszędzie albo nigdzie, a nie w niektórych wyścigach.

nawciarz

2024-04-27, 16:11:24
Mógłbym teraz dać automat na Asturie tylko międzyczasie też były wyścigi bez automatu i bywali punktujący niezgłoszeni kolarze to teraz bym musiał i tamte wyścigi poprawić.

nawciarz

2024-04-27, 16:09:09
Po co sprawdzać? Wystarczy zgłaszać tak jak by się nic nie działo normalnie na wszystkie wyścigi

arekw29

2024-04-27, 13:13:52
No właśnie to co Urbi napisał. To nie powinno tak wyglądać. Nikt przecież nie będzie sprawdzał co wyścig czy ja zgłosiłem lub coś na forum w tym aspekcie napisałem.

Urbi

2024-04-26, 19:48:40
Bardzo to wszystko łatwe do ogarnięcia...

Urbi

2024-04-26, 19:43:01
Super :(